Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól tettük? , hogyan tovább?

Jól tettük? , hogyan tovább?

Figyelt kérdés

35 N vagyok párom 40F

Van egy 5 éves kislányunk, vasárnap anyós át hívott minket ebédre, kérdeztük,hogy mikor mehetünk, segíthetünk-e valamiben.

Válasza az volt,hogy 11 re mert délben már lesz ebéd.

Azt tudni kell anyósról,hogy eléggé eltötymörög ha főz,nem egyszer fordult már elő,hogy 11 órát beszélttünk meg és 15 volt csak ebéd.

Átmentünk 11 re,anyós kb még fel se volt öltözve semminek nem állt neki,párom és én segíteni szerettünk volna az előkészületekben,de még az se engedte meg merthogy "vendégek vagyunk",amire anyós felöltözött, elővette az ebédhez való dolgokat neki áll az elő készülékben volt vagy 13 óra.

A kislányunk már nagyon éhes volt,le akartam menni a boltba venni egy túró rudit mert én már akkor láttam,hogy 15óránál előbb nem lesz kaja,erre anyós szabályosan kiakadt,hogy nem fog enni a kislány,ha én túró rudit adok neki, megkértem,hogy akkor addig egy szem rántott húst sussön ki amit a kicsi meg tud enni mert már éhes,erre anyós ezen is kiakadt,hogy egy család vagyunk megvárjuk a másikat, egyszerűen nem fogta fel anyós hogy egy 5 éves gyerekről beszélünk aki várt türelmesen órákat,de már nem bírta tovább és éhes lett.

A vége az lett ebből,hogy már párom rászólt az anyjára,elmondta a véleményét és eljöttünk onnan, nem vártunk tovább, beültünk egy gyorsétterembe.(KFC)


Anyós vasárnap délután óta zaklat minket üzenetekkel hívással,hogy ő kihajtotta a belét azért,hogy ebéd legyen, konkrétan érzelmileg zsarolja a párom,de én kiállok mellette és nem hagyom,hogy befolyásolja

Az a baj,hogy anyós egyáltalán nem ismeri be hol rontotta el,és azzal,hogy a kislányom megeszik egy túró rudit ebéd előtt annyira nem teliti el,hogy délután 15 ne tudjon ebédelni.


Mit csináljunk az anyóssal,hogy végre leállítsa magát mert még mindig csinálja



2020. márc. 9. 07:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg van ilyen, hogy ennyire tötymörög valaki. Sőt. Az én ex-anyósom (nem utáltam egyáltalán, és nem őmiatta váltunk el, de ez az igazság) úgy készült el 2 óra késéssel az ebéddel, hogy hajnali 3-kor kelt fel, és a körülményes készülődés után folyamatosan nyomta a konyhában, és a közelébe se mehettünk, mert elzavart. Mindig pánikolt és a sírás határán volt, de nem és nem, nem szabad segíteni, és senki nem ehet semmit. Vannak ilyenek.

Szerintem igazatok volt, nem a rudi meg a kfc a lényeg. És tényleg azt kellene vele megértetni, hogy nem a késés a baj, hanem, hogy ennyire mániákusan nem engedi meg, hogy az éhes gyerek egyen, mert mi lesz akkor, jajajaj. Én felnőttként sem szerettem órákig éhesen tengeni-lengeni csak úgy ilyenkor, mert beszélgetni vele nem lehet, segíteni nem enged, enni nem lehet, mert halálra sértődik és tényleg sírva fakad, de elmenni sem, mert jaj, akkor biztos nem fogunk visszaérni, mindjárt kész! mindjárt kész! - és onnantól még másfél óra.

Én megmondanám neki, hogy a gyereknek evési napirendje gvan és kész, és vinnék neki kaját. Ha nincs kész az ebéd, fél órát várnék, ha akkor se, megetetném a gyereket.

2020. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó


Gyerekem 8kor kelt mert bepisilt elő furdul, szólt nekem hogy baj történet,elintéztem az ágyat az apja meg megfürdette át öltöztette

Majd utána kért reggelit

Csináltunk neki egy tükörtojás és szenvicset,reggeli után elalmosodott gondolok kaja kóma vissza feküdt aludni

2020. márc. 9. 10:48
 33/71 anonim ***** válasza:
41%

Nem is értem, hogy felnőtt nő létedre miért itt kérsz igazolást. Nyonatékosan meg kell mondani legközelebb, hogy a gyerek minden nap délben ebédel, max egy órát vártok, ha addig nincs kész az ebéd, akkor ő fog külön enni, mert GYEREK! Vagy a férjed is összevissza kapott enni gyerekként? Amikor szoptattál, nyilván akkor is külön evett a gyerek, ne jöjjön ezzel az egy család dumával. Legközelebb ha ilyen lesz, nem kell kiabálni, meg balhézni, csak higgadtan határozottan ragaszkodni ahhoz, hogy a gyerek az nem felnőtt, éhes, nem tud tovább várni, eszik, ennyi!


Viszont a túrórudi tényleg nem opció, nem eltelít, hanem még növeli az étvágyat, hiszen még jobban megdobja az inzulint, szóval ostobaság azt adni ilyen esetben

2020. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
96%

Jézusom az csak egy tùròrudi😂Jò pàran ezen rùgòztok😂

Én is ha munkàbol hazafele vagyok és éhes vagyok de tudom h lesz kaja csak haza kell érnem,én is veszek egy Snikerset,tùrórudit vagy müzlit hogy legyen valami a pocimban.Nem lesz annak a gyereknek semmi baja 1 tùròruditòl.

Föleg ha a kisgyerek azt kivànta.

Oké kap szendvicset a gyerek!? mi lett volna?

Elküldi az unokáját mert nem evett a husleveséböl mert jol lakott a szendviccsel?😀

Én bele gondoltam magam a kérdezö helyzetébe és simàn én is valami nyalánkságot adtam volna neki ami nem teliti el.

A tùròrudi azért nem tömény csokoládé.


Anyòs meg nem komplett

segiteni nem enged,de ha éhenhaltok még neki áll feljebb...

2020. márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
96%
Te nem az én anyósomnál voltál véletlenül?-az is képes 4-5 órát simán elszüttyögni a konyhába, egy féle kaja elkészítésével. Így én már rutinosan vagyok, ha hozzá megyünk ebédre, akkor mindig viszek kekszet, müzliszeletet, pogácsát, sütit, valamit amivel ki lehet húzni ebédig, az meg pont nem érdekel ha nem tetszik neki, hogy adok enni az éhes gyereknek.
2020. márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
95%

Én legközelebb úgy mennék, hogy rendben de mi 14kor megyünk dolgunk van.

Nem várok rendszeresen ennyit senkire, abszurd.


A túrórudin és azon, hogy nem étkezés nem értem miért akadtak ki sokan. Nem is annak adta a kérdező, hanem hogy a gyerek kibírjon még pár órát nyöszörgés nélkül. Én sem eszek meg egy teljes szendvicset, ha tudom, hogy hamarosan több fogásos étkezés lesz, mert nem bírnék enni később.

2020. márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
93%
Igazad van, szép kis vendéglátás az ilyen. Szupernagyi.
2020. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
78%
Legközelebb vigyetek magatokkal szendvicset.
2020. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
95%

Az én anyòsom is hasonlò egyébként.

Ebéd az du 3 ra van mindig.Ö is sertepertél pedig egész nap a konyhában.Vacsora meg este 8-9kor.

Kicsit messzebb laknak.Igy néha ott töltünk egy hétvégét,néha ök alszanak nálunk.

Nálunk màr megmondtam neki hogy neki se álljon este 8kor fözni mert ha nem eszik belöle senki mert elalszunk addig ne puffogjon h uristen mennyi maradt.

Jo multkor fokhagyma màrtásnak állt neki este 8kor mert a hùsleves hùsijábòl sok megmaradt.Este 10kor készült el vele🤦‍♀️

Ha tudom hogy jönnek fözök jò nagy adagot,több féle husit köretet.

Ès van szendvicsre való,virsli kolbàsz...

Nem kell este fözöcskéznie.

Van hogy vacsira kenyeret eszünk kolbàsszal.

Ö teljesen fött kaja mániás.

Hatalmas adagokat csinál egyébként ha megmarad tiszta rosszul van.

De megfigyeltem egyébként az én anyòsom elöször bepanirozza a rántott hùst.Majd matat,kipakolja a mosogatògépet,törölget.

Majd felteszi a rizst szép lassan föni.Addig ugyanugy matat.

Ha az kesz áll neki a kiràntani a hùst.

Nem is tudom,nem tud vagy nem akar többfelé figyelni.

Én csinálom a hùslevest,pörköltet nokedlivel és a süti is sül a sütöben.

Igy hamar kész van az ebéd.

De ö mindent külön csinàl.

2020. márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
96%

Ne fogadjatok el több ebédmeghívást az anyóstól.



A jelen sztori meg majd lecseng, elfedi a feledés homálya.

2020. márc. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!