Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól tettük? , hogyan tovább?

Jól tettük? , hogyan tovább?

Figyelt kérdés

35 N vagyok párom 40F

Van egy 5 éves kislányunk, vasárnap anyós át hívott minket ebédre, kérdeztük,hogy mikor mehetünk, segíthetünk-e valamiben.

Válasza az volt,hogy 11 re mert délben már lesz ebéd.

Azt tudni kell anyósról,hogy eléggé eltötymörög ha főz,nem egyszer fordult már elő,hogy 11 órát beszélttünk meg és 15 volt csak ebéd.

Átmentünk 11 re,anyós kb még fel se volt öltözve semminek nem állt neki,párom és én segíteni szerettünk volna az előkészületekben,de még az se engedte meg merthogy "vendégek vagyunk",amire anyós felöltözött, elővette az ebédhez való dolgokat neki áll az elő készülékben volt vagy 13 óra.

A kislányunk már nagyon éhes volt,le akartam menni a boltba venni egy túró rudit mert én már akkor láttam,hogy 15óránál előbb nem lesz kaja,erre anyós szabályosan kiakadt,hogy nem fog enni a kislány,ha én túró rudit adok neki, megkértem,hogy akkor addig egy szem rántott húst sussön ki amit a kicsi meg tud enni mert már éhes,erre anyós ezen is kiakadt,hogy egy család vagyunk megvárjuk a másikat, egyszerűen nem fogta fel anyós hogy egy 5 éves gyerekről beszélünk aki várt türelmesen órákat,de már nem bírta tovább és éhes lett.

A vége az lett ebből,hogy már párom rászólt az anyjára,elmondta a véleményét és eljöttünk onnan, nem vártunk tovább, beültünk egy gyorsétterembe.(KFC)


Anyós vasárnap délután óta zaklat minket üzenetekkel hívással,hogy ő kihajtotta a belét azért,hogy ebéd legyen, konkrétan érzelmileg zsarolja a párom,de én kiállok mellette és nem hagyom,hogy befolyásolja

Az a baj,hogy anyós egyáltalán nem ismeri be hol rontotta el,és azzal,hogy a kislányom megeszik egy túró rudit ebéd előtt annyira nem teliti el,hogy délután 15 ne tudjon ebédelni.


Mit csináljunk az anyóssal,hogy végre leállítsa magát mert még mindig csinálja



2020. márc. 9. 07:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 A kérdező kommentje:
Végre köszönöm
2020. márc. 9. 18:21
 62/71 anonim ***** válasza:
73%

Nem a vitába szólnék bele.


Gyerekkel viszont soha nem indulok el úgy, hogy nincs egy banán, alma vagy kuko vagy zabkeksz a táskájában...plusz víz


Sőt

zabkeksz és víz nálam is mindig van



/ rudi nálam is nasi kategória/

2020. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
70%

Mi ha megyünk valakihez, ott van vmi nasi ha késne az ebéd. De ilyen sokat még sose fordult elő.

Nehogy már a vendég vigyen magával kaját, hogy éhen ne haljon! Röhej amiket tanácsoltok itt néhányan.

Ezen a túró rudis kiakadáson meg... ti sose adtok ilyet a gyereknek? Nem mindegy mit kap ebéd előtt?

2020. márc. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
16%
Én hasonlóan laza vagyok.. nem érdekel a megszokott reggeli idő,ebéd idő,hasonlók,egyedül élek.Arra még nem gondoltál azzal az okos agyaddal hogy mivel ilyen ráérős,szöszmötölős anyós,azt szeretné,még ha később is áll neki,addig is ott legyetek körülötte amíg nem végez ? Menj étterembe ha időre akarsz valamit.Meg tanítsd meg a gyerekednek is ezt.
2020. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
88%

64!

Akkor anyós készüljön nasival és engedje hogy a gyerek bekapjon pár falatot! Ha szereti a társaságot, engedte volna hogy segítsenek, mert az közvetlen, mivel közelebb vannak egymáshoz a konyhában. De nem, ő tök jól el van, lesz.arja a vendégeket, akiket időre hívott!!! És még neki áll feljebb.

2020. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
84%

Igaz még nincs unokám,de ha hozzám jönne vendégségbe,minimum egy túrórudival fogadnám.

Anyós az a fajta ember,aki szereti ha mindenki látja azt,hogy ő mennyit dolgozott.

2020. márc. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
91%
Jaj, együttérzek... Vidéken laknak anyósék, 2 órás út, de megállunk enni közben... :D Kiszámíthatatlan, hogy mikor odaérünk, kész az ebéd, épp készül, vagy meg kell melegíteni. Mindenesetre mikor megérkezünk, egy óra biztos eltelik, mire asztalhoz ülünk. Lányom folyton megéhezik, növő korban van, fele se tréfa mikor éhes. :D Szóval ezért állunk meg útközben enni, hogy ne ott korogjon a gyomrunk. :D Anyós egy bolognait olyan 2 óráig főz, + az előkészületek. Nem tudom, mit bonyolít rajta annyit, de azt hiszi mindent órákig kell főzni. Egy idő után átvettem a stafétabotot, és ha náluk vagyunk, én főzök. Szeretnek új ízeket érezni, boldogan hagyja, hogy a konyhájában sertepertéljek, segítene, de inkább a férjem fogom be ha muszáj, mert egy fokkal gyorsabb, mint anyukája. :D Apósom még emlékszem mikor ott csodálkozott, hogy 11-kor állok neki az ebédnek és délre kész lett a 3 fogás. :D Hát szegénykék már idősek, nyilván lassabbak is. De anyós világéletében főzött, mosott, takarított, szerintem ő ezt a látszatot adta mindig, hogy a főzés mekkora tudomány, 8 év mire elkészül, olyan nagy dolog a sütés-főzés. Mert náluk senki nem türelmetlen, senki nem furcsálja, hogy 9-kor áll neki az ebédet csinálni, és épphogy elkészül délre. Szóval inkább én főzök ha náluk vagyunk, én meg nem bánom, addig is pihen legalább. Anyukám meg az üres hűtő kategória. :D Átszaladunk hozzájuk, és semmit nem tud összedobni. :D Múltkor mikor náluk voltunk, mondtuk, hogy nem sokat leszünk, mert éhesen jöttünk, azt hittük csinált valamit enni, majd mondogatta, hogy végülis össze tud ütni valamit, de 2 órával később állt hozzá, mint ahogy mondta... Inkább indultunk volna haza, de akkor meg gyorsan nekilátott csinálni. :D Lényeg a lényeg, éhesen ne induljunk sehova, legyen nálunk dugicsoki vagy valami. :D
2020. márc. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
89%

Én személy szerint nem mennék többet ebédre látogatóba anyóshoz, ha ez tényleg rendszeresen így megy nála. Legalább emiatt nem lesz többet balhé. Félre ne értsétek, ugyanúgy mennek látogatóba, csak NEM EBÉDRE :) És akkor ez a probléma legalább megoldódna. Bár biztos lenne az elején belőle egy kis száj húzás, hogy miért nem akartok, de ez van, akkor muszáj megváltoztatni ezt a szokást, ha láthatóan már balhé van belőle, és senkinek nem kényelmes ez így. Nálunk ez a vasárnapi ebédes látogató egyenként utoljára az én nagyszüleimmel volt... Azóta hogy elhunytak el is hagytuk ezt a szokást, már az én szüleim is nagyszülők de nincs ilyen régi módi vasárnapi ebéddel egybe kötött kötelező pofavizit..... Én is és a testvéreim is rendszeresen megyünk látogatóba szüleinkhez, nem csak vasárnapi ebédre lehet látogatóba menni valakihez. Szóval azt javaslom a családi béke érdekében hagyjatok fel ezzel az ostoba szokással, hisz látható higy semmi értelme sincs, sőt még feszkot is okoz feleslegesen.


28N

2020. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
81%

Annak aki bele van buzulva ebbe a rudi témába: eléggé egészségtudatoaak vagyunk a gyernekeink táplálást illettően, de túrórudit mi is adunk nekik. Mi a rossz benne?? Nem egy kartonnal eszik. Kapjon inkább péksütit ebéd előtt, kenyeret, szendvicset? Attól tuti nem fog már ebédelni, a rudi viszont area elég hogy a farkas éhséget legyűrje. Nem fogja eltelíteni.

Amúgy engem is irritál, ha valaki megmondja mit adhak a saját gyerekemnek.

2020. márc. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
0%

Jaj az én anyósom is ilyen. Annyi, hogy mi ha 6an vagyunk mindenkit befog valamit csinálni, O igazából érdemi munkát nem csinál. De így is sokszor délután 2 óra mire ebédelünk....

Mi a francnak hív el, ha nem engedi, hogy segítsetek amikor látjátok, hogy el van maradva?!? Azért, hogy utána meg a fejetekhez legyen vagva, hogy ő talpalt és nektek ( vagy neked) semmi sem jó. Tipikus.... Direkt is csinálhatja, hogy utána meg mondja a kisfiának, hogy ennek a nőnek semmi sem jó...

2020. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!