Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire jó, vagy rossz ötlet...

Mennyire jó, vagy rossz ötlet összeköltözni az anyósékkal?

Figyelt kérdés

Párom még az édesanyjánál lakik, rezsit fizet természetesen, nem ingyen lakik ott. Anyósommal jóban vagyok, jófej, kicsit szeret belekotnyeleskedni a dolgokba, de soha sem jönne a szobánkba be kérdés nélkül.

A lakás egy kétgenerációs lakás, alsó-felső szinttel. A felső szintre is van külön bejárat, és az alsóra is, de általában az alsó szintről járnak fel ők is, mivel a garázshoz ez az ajtó van legközelebb.

De egyébként külön fürdőszoba, wc, konyha van mindkét emelethez, csak az alsó konyha a közös érintkezési pont + a kert.


Más lehetőségünk egyenlőre nincs, albérletbe még nem tudunk menni, így csak ez a megoldás van...


2020. aug. 7. 21:55
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
97%
10-es, teljesen más dolog vendégként hazajönni külföldről évi 3-4 alkalommal, és teljesen más együtt élni a hétköznapokban. Nem hasonlítható össze a kettő.
2020. aug. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
90%

"De egyébként külön fürdőszoba, wc, konyha van mindkét emelethez, csak az alsó konyha a közös érintkezési pont + a kert."


Ha külön konyha van mindkét emelethez, akkor az alsó konyhát miért kell közösen használni? (Csak kérdem, nem kötekedni akarok.)

A másik meg, hogy csak úgy költöznék oda, ha a belső feljáró meg lesz szüntetve. Mindenki kívülről jár be abba a lakásba, amelyiket lakja.

2020. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

Ezek szerint vagy én nem fogalmaztam jól, vagy nem tudjátok értelmezni amit írtam (ez nem bántás!!!!)


Az alsó konyhát azért használnánk közösen, mert a garázsba és a kertbe onnan a legkönnyebb kijutni, az van legközelebb hozzá. Azon jár be mindenki a lakásba, lakjon alul vagy felül.


Az alsó szint a MIÉNK, nem a felső. Mi vagyunk alul, ők meg fent. Egyébként anyósom használja a felső emelethez tartozó bejáratot is, csak ritkábban mivel mindenhová kocsival megy el, amit mint írtam, az alsó szint konyhájából lehet legkönnyebben megközelíteni.

2020. aug. 8. 21:56
 14/53 anonim ***** válasza:
93%

Amíg nem laksz ott jófej. Vendéghez jópofát vágni bárki tud. Csak akkor megy be, ha kell pl. a ruhát, ablakot bezárni... valamiért mindig be "kell" majd menni, hehe... csak ha majd mindig ott leszel, akkor rohadtul fog zavarni egy idő után. A szülőkhöz beköltözéssel az a baj, hogy az az ő házuk, ők megszokták, hogy az övék és átmenetileg, ha vendég vagy, akkor meg tudják magukat emberelni, de ha folyton ott leszel, akkor már nem erőlködnek majd, viszont na nehogy már változtassanak a szokásaikon, meg nehogymár a saját házába és ne járkálhasson be oda, ahova akar... Mi egy telken laktunk anyósékkal, még fel voltak háborodva, hogy kulcsra zárjuk a bejárati ajtónkat, mert mi az már, hát ők még kopogtak is. Ja és azonnal nyitották az ajtót nem várták meg a választ, volt, hogy elfelejtettük bekulcsolni az ajtót és fel se voltam öltözve rendesen alig tudtam magam elé kapni egy törölközőt és mikor látta apósom még nem elfordult, vagy elnézést kért, hanem jött be tovább, hogy csak hozott egy zsugor ásványvizet. Hát bameg... Sógoréknál meg bementek mikor szexeltek és még ők voltak felháborodva, hogy mi az, hogy fényes nappal szexelnek. Nem az, hogy bocs, hogy csak úgy bementünk hozzátok (szintén tök külön házuk volt a telken) hanem mi az, hogy a saját házukba dugni mernek nappal. Ők mozgalmasabb társasági életet éltek, anyós mindig ment bemutatkozni a vendégeiknek...



A külön wc, konyha stb. minden rendszer, óra külön van? Mert ha nem... majd kapja a számlát és akkor jön az, hogy Esztikén (vagy mit tudom én hogy hívnak) sok lett a vízszámla, nem kéne addig mosni a hajad. Esztikém ne égesd a villanyt, sose volt ennyi a számla eddig.. megoldani, hogy kié mennyi a közös órából, na az lehetetlen, nálunk anyós egész nyáron locsolt, ha kellett, ha nem, aztán jöttek azzal, hogy sok a számla, fizessünk még többet. Feldobtam, hogy tán nem kéne-e egy vízóra a kertre, legalább a csatornadíjat nem kéne fizetni a kerti locsolóra, úgy nézett rám, még majdnem ledöfött, hogy én itt egy szalmaszálat keresztbe nem tettem, ne rendezkedjek csak. Télen megfagysz, vagy megsülsz (de inkább megfagyni fogsz) mert közös a fűtés, és drága, ha felveszik öltözzél fel rendesen és kész. Kukánkat nekünk rendszeresen átnézte, jaj csak azért, hogy ha véletlen valami használhatót dobok ki esetleg. Volt, hogy valamit kidobtam és visszahozta, hogy az még jó csak el kell mosni. Kimentem az udvarra, már egyből jöttek, sokszor már ki se mentem inkább. Ha bent teregettem, miért bent teregetem, ha kint teregetek, miért viszem ki, ha csepel felől fúj a szél, akkor esni fog. Férjem neve "ifjabb após neve" leveleket VÉLETLEN rendszeresen felbontották. AKkor is, ha a feladóból egyérltemű volt, hogy tuti nem nekik jött. Soha nem kérdezték, hogy vajon nem-e a miénk, mindig inkább elolvasták és úgy győződtek meg róla, hogy miről szól és kinek... Nézték, hogy a redőnyt hánykor húzzuk fel reggel, hát addig aludni??? Nem azért mondja, a mi dolgunk persze.



Felnőtt embereknek együttélni nagyon nehéz. A szülőkkel együtt lakásnál meg benne van az, hogy addig amíg nem költözöl el, addig nem fog felnőttként kezelni, mindegy hány éves vagy. Ezt ki hogy éli meg, melyik szülő meddig megy el. Sok mindentől függ. De legyél vele tisztában, hogy együttélni tök más, mint vendégnek lenni. Előző, szép amiket írsz, de évente két hétnél még nem kezd el elmúlni a varázsa annak, hogy jaj de jó, hogy végre látom a gyerekemet. Főleg, hogy titeket külföldről alig látnak. Költözzél be úgy rendesen, úgy hogy tudja, hogy nem fogsz nem sokára megint elmenni jó messzire. Aztán beszéljünk olyan 6-7 hónap múlva, vagy egy év múlva.

2020. aug. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
90%
Ja, 14-es vagyok. A külföldről két hétig álom anyóshoz tenném hozzá. Ismerősömnél pont nem rég voltak 3 hetet a gyerekei külföldről. Főzött-mosott-pörgött imádták egymást, de beszéltem vele, hát amelett, hogy nagyon örült nekik, annyit panaszkodott, hogy ezek borzasztóak, hogy hogy el vannak kényelmesedve, lejárják az új ágyat, amit direkt miattuk vett amúgy, hogy kényelmesen legyenek, mert előtte a kihúzhatóra panaszkodtak, hogy mindenüket szanaszét dobálják, hogy két hétre fejenként 6 pár cipővel jönni, minek az, el se lehet férni az előszobában, kettőig voltak xy-éknál olyan csörgéssel jöttek haza, utána ő alig tud visszaaludni, eszükbe se jut, hogy más is van a lakásban stb. stb. stb. Ezt nyilván nem nekik mondta, mert örül, hogy legalább ennyire itt vannak, nem ezzel fogja elrontani. Mindenhez jópofát vág mindenki, mert utána hónapokig nem lesznek itthon megint. De ha együtt kéne élni, akkor lenne gond, nem is kevés.
2020. aug. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Meglátjuk mi lesz, mivel innen ahol most vagyok mennem kell, és csak hozzájuk tudok.

2020. aug. 9. 04:30
 17/53 anonim ***** válasza:
84%
Kívánom, hogy ne így legyen, de főleg, ha tudja, hogy csak hozzájuk tudsz menni, akkor főleg Janinak érezheti majd magát. Nem rögtön, de egy idő után. Persze mindennek vannak előnyei, de dolgozz azon, hogy lehessen B terved, ne legyél kényszerűen beragadva hozzájuk, ha esetleg nagyon nem lesz jó. Szóval ne építs arra, hogy nem kaparsz, hogy legyen munkád, mert majd te rendben tartod a szintet, mert annak 100% nem lesz jó vége.
2020. aug. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
57%

Hogyhogy menned kell ahol vagy?

Nem a férjeddel élsz?

2020. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
74%

Ha ez az egyetlen megoldás, ahogy írod, akkor ez a legjobb megoldás.

Apóssal mi a pálya?

2020. aug. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
95%

Ha fizetnének se mennék bele ha a saját anyósomról lenne szó de azért szurkolok nektek, írd meg néhány hónap múlva hogy mi a helyzet, őszintén érdekel.

Remélem jó példa lesztek a rengeteg anyós konfliktusos családi kapcsolatban

2020. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!