Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire jó, vagy rossz ötlet...

Mennyire jó, vagy rossz ötlet összeköltözni az anyósékkal?

Figyelt kérdés

Párom még az édesanyjánál lakik, rezsit fizet természetesen, nem ingyen lakik ott. Anyósommal jóban vagyok, jófej, kicsit szeret belekotnyeleskedni a dolgokba, de soha sem jönne a szobánkba be kérdés nélkül.

A lakás egy kétgenerációs lakás, alsó-felső szinttel. A felső szintre is van külön bejárat, és az alsóra is, de általában az alsó szintről járnak fel ők is, mivel a garázshoz ez az ajtó van legközelebb.

De egyébként külön fürdőszoba, wc, konyha van mindkét emelethez, csak az alsó konyha a közös érintkezési pont + a kert.


Más lehetőségünk egyenlőre nincs, albérletbe még nem tudunk menni, így csak ez a megoldás van...


2020. aug. 7. 21:55
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
18%

Szép kis társaság (család?) a egy villanyszamlaból konfliktus lehet.

Amíg jártam kocsmába is olyan saccperkábé alapon fizettünk közösen.

Semmiféle vita nem volt soha.

2020. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Aki azt írja, hogy közös órák, stb.

A villanyóra nem közös, külön van az alsó és a felső szintnek mérője, a saját fogyasztásunkat mi fogjuk fizetni. A vízóra tény és való, hogy közös, azt majd meg kell beszélni. Gáz a házban nincs, így az megint nem mérvadó, maximum a gázpalack, de azt is mindenki külön veszi magának. :)

2020. aug. 14. 21:40
 33/53 anonim ***** válasza:
61%

Anyóssal-apóssal együtt élni? Az életben soha. De a saját szüleim nyakára se mennék oda a párommal. Akkor inkább egy laza tarkón lövés.

Éltem anyósékkal, egy életre elég is volt belőlük, soha többé. De attól neked még sikerülhet az együttélés velük. Hajrá!

2020. aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
Mi újság kérdező, ott laksz már?
2020. aug. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
34-es: Még nem, a felmondási időmet töltöm, de múlthéten egész héten ott voltam náluk, és nem volt belőle konfliktus. Szeptember közepén költözöm, úgy tűnik, minden rendben lesz, anyós folyton kérdezgeti, mikor megyek :)
2020. aug. 20. 21:03
 36/53 anonim ***** válasza:
84%
Saját anyósomból kiindulva ez kb olyan, mintha úgy döntenél, ezentúl mindig a konnektorba pisilsz, de hajrá.
2020. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
27%
Jól hangzik ez, reméljük boldog leszel!
2020. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 Carragher_x ***** válasza:
79%
Valószínűleg a legnagyobb tévedés, amit eddig elkövettél az életedben :)
2020. aug. 21. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
38-as: Lehet, nem tudom. De nincs más út, csak ez, egyenlőre.
2020. aug. 21. 11:46
 40/53 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha nincs más választás, akkor ez egy eldöntött kérdés. És végül is tényleg nem biztos, hogy bármi gond lesz, léteznek azért emberek a házisárkány-anyós sztereotípián kívül is.


Ami viszont szemet szúrt, az ez a mondatod: "az is elég, ha a lenti szintet rendben tartom és takarítom, mert neki az anyukája gondozása mellett + munka nem nagyon van rá ideje, energiája."


Ez nagyon úgy hangzik, hogy eddig a párod úgy lakott ott, hogy bár rezsit fizetett, abszolút úgy volt kezelve, mint egy gyerek, anyósod takarított, mosott (gondolom, főzött is) rá. Nekem ez szörnyen hangzana, elsősorban a páromra nézve. És az nyilván nem gond, hogy ha ott laksz, akor takaríts, tartsd rendben te is a helyet, ez alap, de nem úgy hangzik, mintha a párodra valaha vonatkozott volna bármi ebből, vagy az anyja úgy gondolná, hogy a jövőben vonatkoznia kellene.

2020. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!