Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy ilyen anyós hozzáállással...

Egy ilyen anyós hozzáállással mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Férjemmel 4és fél éve vagyunk együtt, van egy másfél éves fiunk.

Anyóst akkor láttam először, mikor a fiunk született. Elsőre kölcsönösen megállapítottuk, nem leszünk egymás kedvencei.


18hónapos a fiunk, eddig kb 5x látta. 4x mi vittük hozzá, 1x ő jött.


Autóval 1 órányira laknak. Nekünk van autónk, neki nincs. Busszal 1 átszállással kb 2óra alatt lenne itt.


Nekem férjem éjjel nappal dolgozik, én egyedül a gyerekkel nem vezetek ennyit. Így nem sokszor jutunk el (amit valahol nem is bánok). Anyós otthon van, mint özvegyi nyugdíjas, pedig csak 50valahány éves, kicsattan az egészségtől. Kirándulgat a barátaival, akár napokig, ahhoz van kedve.


A lényeg, tegnap a fejünkhöz vágta, hogy alig látja az unokáját, járjunk sűrűbben. Mondtuk neki, hogy neki sem tartana semeddig eljönni. Idejéből kitellne. Az lett a vége, hogy nagy veszekedés lett mert mi hogy várjuk el tőle, hogy 2 órát buszozzon?! Még mi voltunk a tosszak.

Végül férjem a fejéhez vágta, hogy akkot látja legközelebb a gyereket, ha eljön. Szerintem teljesen jogos.


Ma írt egy levelet a facebookon nekem, hogy menni fog a gyámügyre, mert eltiltjuk tőle az unokáját...


Szerintetek?


2020. okt. 26. 14:30
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen felesleges szétoffolni a fórumot, mondhatni totál érdektelen a történetben, hogy a nagymama dolgozik-e vagy sem.


Ha a kérdező 3 éve után látta először a férje anyját és azóta sem nagyon találkoztak, akkor tök egyértelmű, hogy a férj meg a nagymama között sincs kb. semmi kapcsolat, nem is érdeklik egymást, nincs meg a bensőséges szülő-gyermek kapcsolat.


Az a nagy büdös igazság, hogy a férjet nem érdekli az anyja, a nagymamát meg láthatóan nem érdekli sem a fia, sem az unokája annyira, hogy egy évben egyszer legalább meglátogassa őket. Akkor a kérdező most mit pattogjon, minek járjon a nagymamához, minek hordja oda a gyereket?


Nem kell muszájból tartani a kapcsolatot senkivel.

2020. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
9%

"Anyóst akkor láttam először, mikor a fiunk született. Elsőre kölcsönösen megállapítottuk, nem leszünk egymás kedvencei."


Hát nekem se lenne a kedvencem a gyerekem partnere, ha akkor ismerném meg, amikor azbjnoka születik. Faxa emberkék vagytok.


Amúgy mehet a gyamugyre. Ha -iteknek meg neki láthatást, akkor is nekimkellmuteznia, nem nektek

2020. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
27%

Rohadtul nem mindegy, 31, mert szerintem nem mindegy, hogy az otthon levő, autóval, jogsival rendelkező kérdező mozog könnyebben; vagy a nem fiatal, még dolgozó nagyi, akinek tovább tart az utazás.

És a kérdező hazudik is...

2020. okt. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
13%
Röhej, tényleg törölve lett, hogy a vitákat idézet nem a kérdezőt igazolja?
2020. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
63%

És pontosan honnan is tudni, hogy a kérdező hibájából találkoztak elsőre akkor, mikor született az unoka?? Ha anyós a másfél éves unokáját magától 4x volt képes meglátogatni, akkor kötve hiszem, hogy a kérdezőék hibája lenne, hogy nem volt előbb találka.


Amúgy kérdező, anyós láthatóan nem kíváncsi az unokájára, máskülönben képes lenne felszállni a buszra és nem halna bele abba a 2-2 órába.

2020. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
20%
Özvegyi nyugdíj egy évig jar, a nyugdíj pedig adómentes, adóbevallást se kell készíteni.
2020. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
21%

"És pontosan honnan is tudni, hogy a kérdező hibájából találkoztak elsőre akkor, mikor született az unoka?? "


Mondjuk onnan, hogy épeszű ember azért bemutatja a leendő feleseget a szüleinek, meg általában azért az esküvőre is meg vannak hívva. Felénk azbidosebbet illik meglátogatni, ergo nekik kellett volna menni anyóshoz össze ismerkedni.

2020. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:
33as!! Olvass már 😅 otthon ül anyósom egész nap.. én meg mint írtam, a gyerek mellett dolgozok. De már nem tudok mást írni, mint egy igazi gyökér vagy, ha ezt sem érted meg... ott a 2 17éves ikerpár gyereke, miattuk kapja az ÖZVEGYI nyugdíjat. De ki a tököm vagy nekem, hogy igy ítélkezel, meg hazugnak nevezel?! Szánalmas
2020. okt. 26. 18:04
 39/60 anonim ***** válasza:
21%

Nem kapngyerekek miatt özvegyi nyugdíjat gyerekek után. A gyerekek kapnak árva ellátást. Közé nincs a kettőnek egymáshoz.

De még mindig nem kell egy nyugdíjasnak adóbevallást készítenie.

2020. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
70%

#37 Mondjuk ez lópikulát sem igazol, talán nem kéne a pontos ismeretek és információk hiányában ilyen következtetést levonni és ujjal mutogatni a kérdezőékre.

Ráadásul leírta, hogy anyós pajti annyira király anya volt, hogy amint férfi lépett az életébe képes volt a kérdező férjét hátrahagyva elköltözni! Az ilyen anya?! Csoda hogy a kérdező férje egyáltalán még szóba áll az anyjával, nem hogy még őt hibaztassuk!

2020. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!