Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy ilyen anyós hozzáállással...

Egy ilyen anyós hozzáállással mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Férjemmel 4és fél éve vagyunk együtt, van egy másfél éves fiunk.

Anyóst akkor láttam először, mikor a fiunk született. Elsőre kölcsönösen megállapítottuk, nem leszünk egymás kedvencei.


18hónapos a fiunk, eddig kb 5x látta. 4x mi vittük hozzá, 1x ő jött.


Autóval 1 órányira laknak. Nekünk van autónk, neki nincs. Busszal 1 átszállással kb 2óra alatt lenne itt.


Nekem férjem éjjel nappal dolgozik, én egyedül a gyerekkel nem vezetek ennyit. Így nem sokszor jutunk el (amit valahol nem is bánok). Anyós otthon van, mint özvegyi nyugdíjas, pedig csak 50valahány éves, kicsattan az egészségtől. Kirándulgat a barátaival, akár napokig, ahhoz van kedve.


A lényeg, tegnap a fejünkhöz vágta, hogy alig látja az unokáját, járjunk sűrűbben. Mondtuk neki, hogy neki sem tartana semeddig eljönni. Idejéből kitellne. Az lett a vége, hogy nagy veszekedés lett mert mi hogy várjuk el tőle, hogy 2 órát buszozzon?! Még mi voltunk a tosszak.

Végül férjem a fejéhez vágta, hogy akkot látja legközelebb a gyereket, ha eljön. Szerintem teljesen jogos.


Ma írt egy levelet a facebookon nekem, hogy menni fog a gyámügyre, mert eltiltjuk tőle az unokáját...


Szerintetek?


2020. okt. 26. 14:30
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is tokre érthető, hogy nem ti akartok ezzel faradozni. Megvan a sajat munkátok, bajotok, ellenben egy 50 evesen nyugdíjba vonult nőnek nem hiszem hogy sok dolga lehet, oda ne rohanjak hogy 2 orat kell buszozgatni, en ennyit buszoztam regen iskolába, most en is sírjak? A masik meg hogy o akarja latni a gyereket, akkor o tegyen erte, gondolom ti kibirjatok nélküle is. En ugy latom, hogy babas csaladokban altalaban az emberek mennek látogatóba hozzájuk, es nem a fordítva. Szerintem ezzel illik megtisztelni a kismamát. Aztan ha parszor jott mar vendégségbe, akkor megfontolnam, hogy most akkor lehet mi jövünk.
2020. okt. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:

19es!

Olvass már. Anyosom adobevallásahoz (ha csinál egyáltalán) semmi közöm. Mint írtam, anyukámét készítem évek óta. Mivel neki van más bevétele is... ez esetben ezt is fel kell tüntetni ;) üdv, egy könyvelő :D


De keress a kákán is csomót, gyártsd még a kommenteket feleslegesen, engem hidegen hagysz, nem tartozom magyarázattal...

Ilyent meg miért találnék ki, nem is értem...

De választ nem nagyon adtál a kérdésre :D

2020. okt. 26. 16:50
 23/60 anonim ***** válasza:
23%
Szegény 19-es! Pedig nem ő beszélt az özvegyi nyugdíjról. Jól megkapta.😀😀😀
2020. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:
Hát ki? Ő szajkózza kommentek óta 🤦‍♀️
2020. okt. 26. 17:10
 25/60 anonim ***** válasza:
16%

Én vagyok a 13-as, 15-ös és 23-as.😀 Én szajkóztam. Amúgy éppen most olvastam a törvényt a gov.hu-n, javaslom neked is, mielőtt okosakat mondasz. És én válaszoltam a kérdésedre is a 13-as kommentemben.

Odaírhatod, hogy könyvelő vagy, ez nem jelent semmit.😀😀😀

2020. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező, az özvegyi nyugdíj egy évig jár

Tovább csak akkor, ha a jogosult is nyugdíjas.

Csak özvegyivel nem lehet otthon. Üdv, egy tényleg könyvelő, rb-bérrel :D

2020. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
23%

Továbbá az adóbevallását is évek óta én készítem, látom mut írok bele


A nyugdíjból semmit. Tehát nem látod

2020. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
64%
Ha fontos lenne neki az unoka, fél tudna szállni a buszra... Ezek szerint nem fontos.
2020. okt. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:

"Az első egy évben az ún. ideiglenes özvegyi nyugdíjat lehet igényelni, ami az elhunytat halála időpontjában megillető nyugdíjának a 60 százaléka, vagy ha még nem érte el a korhatárt, azt az összeget veszik alapul, ami a szolgálati ideje alapján megilletné.


Egy év után (az ideiglenes özvegyi nyugdíj megszűnését követően) az özvegy rendes özvegyi nyugdíjra lesz jogosult az, aki betöltötte a rá vonatkozó öregségi nyugdíj korhatárát, vagy megváltozott munkaképességű, vagy egy árvaellátásra jogosult fogyatékkal élő gyermeket nevel, esetleg két árvaellátásra jogosult gyermeket nevel. Rendes özvegyi nyugdíjra lesz jogosult az az özvegy is, akinek esetében a fenti feltételek valamelyike a házastárs/élettárs elhalálozásától számított tíz éven belül bekövetkezik."


Ezt csak így itthagyom...

2020. okt. 26. 17:28
 30/60 anonim ***** válasza:
47%
Teszem hozzá, könyvelőként jogszabályi hivatkozást illik hozni, nem kivágást egy cikkből.
2020. okt. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!