Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy ilyen anyós hozzáállással...

Egy ilyen anyós hozzáállással mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Férjemmel 4és fél éve vagyunk együtt, van egy másfél éves fiunk.

Anyóst akkor láttam először, mikor a fiunk született. Elsőre kölcsönösen megállapítottuk, nem leszünk egymás kedvencei.


18hónapos a fiunk, eddig kb 5x látta. 4x mi vittük hozzá, 1x ő jött.


Autóval 1 órányira laknak. Nekünk van autónk, neki nincs. Busszal 1 átszállással kb 2óra alatt lenne itt.


Nekem férjem éjjel nappal dolgozik, én egyedül a gyerekkel nem vezetek ennyit. Így nem sokszor jutunk el (amit valahol nem is bánok). Anyós otthon van, mint özvegyi nyugdíjas, pedig csak 50valahány éves, kicsattan az egészségtől. Kirándulgat a barátaival, akár napokig, ahhoz van kedve.


A lényeg, tegnap a fejünkhöz vágta, hogy alig látja az unokáját, járjunk sűrűbben. Mondtuk neki, hogy neki sem tartana semeddig eljönni. Idejéből kitellne. Az lett a vége, hogy nagy veszekedés lett mert mi hogy várjuk el tőle, hogy 2 órát buszozzon?! Még mi voltunk a tosszak.

Végül férjem a fejéhez vágta, hogy akkot látja legközelebb a gyereket, ha eljön. Szerintem teljesen jogos.


Ma írt egy levelet a facebookon nekem, hogy menni fog a gyámügyre, mert eltiltjuk tőle az unokáját...


Szerintetek?


2020. okt. 26. 14:30
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
67%

#49: Tök off, és a kérdezővel sem teljesen értek egyet, de ebben most tévedsz. Az ideiglenes özvegyi nyugdíj valóban 1 évig jár, illetve ha legalább 2 árvaellátásra jogosult gyermekről gondoskodik, akkor addig, amíg a legkisebb gyermek után jár az árvasági. Ebben az esetben pedig van kettő is, szóval éppenséggel ülhet otthon. Valószínűleg jó özvegyit kap a férje után, a 2 gyerekre is jár az árvasági, együtt a három egészen szép összeg lehet.

"Az ideiglenes özvegyi nyugdíj megszűnését követően özvegyi nyugdíjra az jogosult, aki házastársa halálakor...

...házastársa jogán ... legalább két árvaellátásra jogosult gyermek eltartásáról gondoskodik." (1997.évi LXXXI.trv. 47.§ (2) bekezdés c) pont: [link]

2020. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
79%
Én sem értem miért neked kellene vinned az unokáját, csak mert ő szeretné látni akkor mozduljon meg. Még ha egészségileg lenne akadály az rendben , ha látni akarná talán vinném de az a nagyszülő aki másfél év alatt ötször volt kiváncsi az unokájára az nem akarja látni egyértelmű. Ez inkább szólna a külvilágnak....
2020. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
62%
Off az en anyám is kapja az özvegyi nyugdíjat már vagy 20 éve. Felnőtt gyerekei vannak. Régebben máshogy mentek ezek mint most szerintem.
2020. okt. 27. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
21%
Taníts, kérlek, hogyan lehet állandóan dolgozó férj mellett jogsit szerezni úgy, hogy a gyereked még nincs fél éves... Azért ez nem két délután és kész...
2020. okt. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
36%

51, a két gyerek csak akkor került elő, mikor szólt valaki, hogy ez így nem oké.


És az özvegyi nyugdíjas nem saját jogú nyugdíjas. Nem jogosult eü szolgáltatásra, nem ketyeg az idő a saját jogú nyugdíjhoz. Ráadásul kevés az összege. Úgyhogy ebből és árvaellátás jól, csp-ból tuti nem tart el két gyereket, családi kedvezményt nem tud igénybe venni.

2020. okt. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:

55!


Előre be kellett volna mutatnom a családfát, sőt, még a szomszédokat is?!

(Megsúgom, én személy szerint 90ezer ft árvaellátást kaptam 3évvel ezelöttig. Anyukám 120ezer ÖZVEGYI nyugdíjat kap a mai napig... ha csak ebből indulok ki, meg abból, hogy a gyerekek fejenként 50ezer ösztöndíjat kapnak, ami a koleszukat takarja, akkor biztos nem halnak éhen ;) de ha hiszed ha nem, sosem turkáltam a bukszájukba, és hidegen is hagy a dolog, k.vára nem ez volt a téma....)

2020. okt. 27. 07:31
 57/60 anonim válasza:
86%
Én azt gondoltam a gyerekvállalás kategória a legrosszabb itt de úgy látom egy jó ideje a családi kapcsolatok kategória a legalja. Némelyik mit megnem enged itt magának, és ez a stilus amivel számonkérik a kérdezőt...hol élnek ezek
2020. okt. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
81%

Ne hallgass azokra, akik egy kalap alá vesznek téged az anyósoddal:


1) Kicsattan az egészégtől, tehát nincs akadálya annak, hogy jöjjön. Szerintem csak téged akar felhúzni, és a gyerek az eszköz. Nem kíváncsi ő az unokájára.


2) Páran úgy látszik, itt nem tudják, milyen nehéz egyedül, üvöltő gyerekkel vezetni, sőt, ez balesetveszélyes is!


3) És nem a te dolgod ápolni az anyósod és a gyereked viszonyát, ez nagymama dolga.


Ne hagyd magad!!

2020. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
34%

Én valahol azért megértem anyósod álláspontját, bár azt hozzá kell tenni, egyikőtök se viselkedik felnőtt módjára ebben a helyzetben. Neked csak egy óra kocsival, neki meg két óra átszállással tömegközlekedve. Azért nézzük már meg, melyik a kényelmesebb és egyszerűbb megoldás. És lehet, hogy most kicsattan az egészségtől, de nem tudhatod, mi lesz pár hónap, esetleg év múlva.

Az, hogy nem tudtok kompromisszumra jutni, te nem ülsz autóba mert juj egy óra, ő nem ül buszra mert juj két óra, viszont dedós viselkedés. Ebből a szempontból te meg anyósod mint zsák meg a foltja. Erről ennyit. És tudod ki fogja ezt megszívni leginkább? A gyerek.

2020. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
88%

59-es, de most a kérdező minek hordja egyáltalán oda a gyereket, mikor nincs is köztük kb. semmiféle kapcsolat és a nagyszülőt láthatóan nem érdekli túlságosan sem a saját fia, sem az unokája?


A gyereknek miért lenne jó, ha az anyja oda hordaná és ott ülne a fagyos hangulatban, két, egymásnak kvázi idegen ember mellett? Nem kell odahordani a gyereket csak azért, mert a nagyanyja. A szeretetet ki is kell érdemelni elöször.

2020. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!