Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy ilyen anyós hozzáállással...

Egy ilyen anyós hozzáállással mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Férjemmel 4és fél éve vagyunk együtt, van egy másfél éves fiunk.

Anyóst akkor láttam először, mikor a fiunk született. Elsőre kölcsönösen megállapítottuk, nem leszünk egymás kedvencei.


18hónapos a fiunk, eddig kb 5x látta. 4x mi vittük hozzá, 1x ő jött.


Autóval 1 órányira laknak. Nekünk van autónk, neki nincs. Busszal 1 átszállással kb 2óra alatt lenne itt.


Nekem férjem éjjel nappal dolgozik, én egyedül a gyerekkel nem vezetek ennyit. Így nem sokszor jutunk el (amit valahol nem is bánok). Anyós otthon van, mint özvegyi nyugdíjas, pedig csak 50valahány éves, kicsattan az egészségtől. Kirándulgat a barátaival, akár napokig, ahhoz van kedve.


A lényeg, tegnap a fejünkhöz vágta, hogy alig látja az unokáját, járjunk sűrűbben. Mondtuk neki, hogy neki sem tartana semeddig eljönni. Idejéből kitellne. Az lett a vége, hogy nagy veszekedés lett mert mi hogy várjuk el tőle, hogy 2 órát buszozzon?! Még mi voltunk a tosszak.

Végül férjem a fejéhez vágta, hogy akkot látja legközelebb a gyereket, ha eljön. Szerintem teljesen jogos.


Ma írt egy levelet a facebookon nekem, hogy menni fog a gyámügyre, mert eltiltjuk tőle az unokáját...


Szerintetek?


2020. okt. 26. 14:30
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:
A gyerek nem mondanám, hogy szereti a nagymamát. Hisz szinte idegen neki. Ahogy meglátja sír. Anyós meg annál jobban huzkodná, nem baj, ha ordít.
2020. okt. 26. 15:22
 12/60 anonim ***** válasza:
75%

Belegondolva a nagymama tervébe, kicsit viccesnek tűnik az egész.

Bemegy a gyámügyre, ahol előadja magát, hogy el van tiltva az unokától. Ott megkérdezik tőle, hogy miért, hogyan? Erre ő azt feleli, mert nem hozzák el hozzám. De miért nem megy maga? Hát mert a kirándulások után arra már nem marad energiám.

A mamát rendesen kifogják nevetni. Mivel ti egyáltalán nem akadályozzátok a látogatást. A gyámügy ebbe bele sem fog folyni, ne aggódj.

2020. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
25%

Ha valaki özvegyi nyugdíjat kap, az nem jelenti azt, hogy otthon van. Ha még nem érte el az öregségi nyugdíj korhatárt mikor a férje meghalt ( márpedig 50 valahány évesen ez egyáltalán nem biztos), akkor mindössze 1 évig folyósítják az özvegyi nyugdíjat. Tehát valószínű, hogy anyósod vagy dolgozik, vagy rokkantnyugdíjas.

Azért nem láthatja és ismerheti a gyerek a nagymamáját, mert ti ketten nem tudjátok félretenni a kölcsönös ellenszenveteket. Az utazás mindkét részről kifogás csak. Pedig kár megfosztani a gyereket a nagyszülőtől! De te tudod.

2020. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, mint írtam, ÖZVEGYI nyugdíjas.


(Nekem anyukám is özvegyit kap, 23 éves kora óta. Ma pont 48... addig kapja, míg újra nem házasodik... )


Csak tudom mit írok le...

2020. okt. 26. 15:56
 15/60 anonim ***** válasza:
41%
Kedves kérdező, az én férjem is meghalt. Csak 1 évig kaptam az özvegyit. Ez törvény, bármit mondasz is.😀 Akkor véglegesítik az özvegyi nyugdíjat, ha a halálesetkor már nyugdíjas korú vagy, vagy 1 éven belül öregségi nyugdíjba mész. Ez van.13-as voltam.
2020. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
31%
Csak azt nem értem te minek csináltál jogait ha ott az autó de nem akarod használni. Egy hatvan perces út mióta számít hosszúnak? :D Eszem megáll komolyan. Ha sürgősen kell menni valahová ami nincs a közelben és nincs ott a férjed akkor sem ülsz be mert hisztizik a gyerek meg félsz normális távokat vezetni? :D
2020. okt. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:
Biztos csak kitalálom :D apukám 28éses koraban elhunyt. Ennek kereken 25 éve. Anyukám a mai napig kapja az utalást, a nyugdíjfolyósítótól... a határozatot a saját szememmel láttam, hogy amíg saját jogon nem lesz nyugdíjas, avagy addig férjhez nem megy újra, addig kapja. Továbbá az adóbevallását is évek óta én készítem, látom mut írok bele. Anyósnál ugyan ez a helyzet....
2020. okt. 26. 16:08
 18/60 anonim ***** válasza:
74%
Bárcsak én hozzám lennének ilyen közel az unokáim.Hozzám messze va
2020. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
29%

Továbbá az adóbevallását is évek óta én készítem


Nugdíjat nem kell bevallani, anyosód otthon van, nem dolgozik, miről készül abevallása???

2020. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell erőltetni ami nem megy. Anyám 50es fiatal 10 perc kocsiútra van van kocsija van jogsija mégis 1 hét szabi alatt nem jutott 1 óra a 2 unokajára. ..én nem hordom oda ha ennyi idő alatt nem volt 1 órája de pestre ráért csavarogni vásárolgatni...hagyd a francba szerintem.
2020. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!