Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a szemét?

Én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nehéz helyzetben vagyok, az történt ugyanis, hogy most derült ki, hogy anyósom nyugdíja közel fél millió forint lesz, és e mitt kissé dühös vagyok. A sztori annyi, hogy külföldi magyarok vagyunk a férjemmel, mi itt élünk hosszú évek óta, a gyerekeink már itt születtek. Anyósomék viszont még nem tudtak kikoltozni, annyira nem is akarnak talán. Viszont pár éve apósom, és később anyósom is átvezettete a nyugdíját ide, papíron itt vannak, gyakorlatban a határon túl. Amiért kissé irigy, és haragos vagyok, DE EZT NEM MUTATOM KI, NAGYON FIGYELEK ERRE!, az csupán annyi, h az ő nyugdíjuk összesen több mint 700 ezer forint, a férjem fizetése ennek a fele. A trükk abban rejlik, hogy a kinti munkájuk magyar "átlagkeresetevel" számláltak a nyugdìjosztályon, ha itt dolgoztak volna, ennél biztos kevesebb lenne. Örülök a szerencséjüknek, de ugyanakkor haragszom is, a férjemmel itt tanultunk, itt kezdünk néki a munkának, de az biztos, h soha nem lesz ekkorra nyugdìjunk, valószínűleg egyáltalán nem lesz. Én vagyok a roh@dék, hogy így érzek?



2021. jún. 4. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
95%
jelentkezzetek ki ti az albérletből, költözzetek újba, anyósék meg fizessék a magukét, ahol maradtak. Muszáj megérteniük, hogy ti őmiattatok nem juttok így egyről kettőre, és nem várhatják el, hogy az ő gazdagságuk érdekében ti nyomorogjatok.
2021. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 A kérdező kommentje:

Nem 10 ezer az osszmegtakaritasunk, ennyi megy a lakásra, plussz életbiztosítás/megtakarítás, a lanyoknak 10-10 ezer megy külön számlára, h ők ne kezdjenek csóróságban.

Amúgy azért vállaltunk már egyetem, képzés mellett gyereket, mivel nem a szüleink példáját akarok követni (mindketten késői gyerekek vagyunk, a férjem ráadásul egyke, szóvá biztos, h ránk fognak számítani később, de EZZEL SEMMI GONDNINCS). Meg fiatalok vagyunk, a karrier lépcső alján, később jobb lesz, nem ezzel van a gond...

2021. jún. 4. 12:13
 13/72 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy gondolom, hogy nagyon okosak voltak megtalálták ezt a megoldást, de meg kell érteniük, hogy így ti nem tudtok előrelépni. Valamilyen jutattast szerintem illene küldeni, ha már ti megteszitek ezt nekik, ha még nem is nektek, akkor a gyerekeknek
2021. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 A kérdező kommentje:
Nem az zavar, h nekik jól megy, az hogy nekünk mennyire megy a szekér, ez nem releváns, az zavar, h úgy kapják a nyugdìjukat, h egy huncut napot nem dolgoztak itt, s mégis ekkorra nyugellátás kapnak, fent emlìtette valaki, h sok családban a nyugdìjasok nem tudnak támogatás nélkul kijönni a pénzükből, ezt érzem nem fernek...
2021. jún. 4. 12:22
 15/72 anonim ***** válasza:
79%
örülj neki, hogy magas a nyúgdíjuk, ne írigyledj! így lehet több lesz az örökség is.
2021. jún. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
91%

"Viszont pár éve apósom, és később anyósom is átvezettete a nyugdíját ide, papíron itt vannak, gyakorlatban a határon túl. Amiért kissé irigy, és haragos vagyok, DE EZT NEM MUTATOM KI, NAGYON FIGYELEK ERRE!, az csupán annyi, h az ő nyugdíjuk összesen több mint 700 ezer forint, a férjem fizetése ennek a fele. A trükk abban rejlik, hogy a kinti munkájuk magyar "átlagkeresetevel" számláltak a nyugdìjosztályon, ha itt dolgoztak volna, ennél biztos kevesebb lenne."


Csak halkan jegyzem meg, ilyen nem létezik.

2021. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
95%

anyósom is átvezettete a nyugdíját ide


Ezt csak az veszi be, aki nem ért hozzá. Tehát én nem.

2021. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
92%
Ne irigykedj! Fiatolok vagytok, ott a lehetőség Nektekis, hogy jobb legyen.Mondjuk 3 gyerek a kevére, meredek, de ez már mindegy.
2021. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
91%
Nem hát, 17. Fél perc elég hozzá a tcs oldalon.
2021. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 A kérdező kommentje:
Költözhetnénk kisebb albérletbe, de az anyagi helyzetünkkel nincs baj, van vesztartalékunk, nem kell a pénzük, és találhatok jobb állást is anyagilag, csak át kell lépnem a határt, de nem ez volt a kérdés! NEM KELL A PÉNZÜK, egyszer már felajánlották, h fizetik a lányok megtakarításait, aztán kitáncoltak belőle amikor visszamentem dolgozni, mondván már van elég bevételük, és basszus igazuk van, a mi gyerekeink, mi vállaltuk őket, és nem azt akarom, h éhezzenek, vagy h kevesebb jusson nekik, csak nem érzem igazságosnak, a kérdésem az volt, hogy jogosan érzek e így?
2021. jún. 4. 12:34
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!