Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a szemét?

Én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nehéz helyzetben vagyok, az történt ugyanis, hogy most derült ki, hogy anyósom nyugdíja közel fél millió forint lesz, és e mitt kissé dühös vagyok. A sztori annyi, hogy külföldi magyarok vagyunk a férjemmel, mi itt élünk hosszú évek óta, a gyerekeink már itt születtek. Anyósomék viszont még nem tudtak kikoltozni, annyira nem is akarnak talán. Viszont pár éve apósom, és később anyósom is átvezettete a nyugdíját ide, papíron itt vannak, gyakorlatban a határon túl. Amiért kissé irigy, és haragos vagyok, DE EZT NEM MUTATOM KI, NAGYON FIGYELEK ERRE!, az csupán annyi, h az ő nyugdíjuk összesen több mint 700 ezer forint, a férjem fizetése ennek a fele. A trükk abban rejlik, hogy a kinti munkájuk magyar "átlagkeresetevel" számláltak a nyugdìjosztályon, ha itt dolgoztak volna, ennél biztos kevesebb lenne. Örülök a szerencséjüknek, de ugyanakkor haragszom is, a férjemmel itt tanultunk, itt kezdünk néki a munkának, de az biztos, h soha nem lesz ekkorra nyugdìjunk, valószínűleg egyáltalán nem lesz. Én vagyok a roh@dék, hogy így érzek?



2021. jún. 4. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
93%
59- hát épp az itt a probléma, hogy qrvára NEM DOLGOZTAK MEG ezért a nyugdíjért!Magyarországon ők nem fizettek tb-t, adót, illetéket, semmit, egy fillért se. És hány ilyen lehet???? És mi, aktív korú dolgozók fizetjük ezeknek a csalóknak a nyugdíját tulajdonképpen.Az én szüleim, akik magyarországon dolgoztak mindig, 150 000 Ft nyugdíjat kapnak fejenként. Na, ez zavar.
2021. jún. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
83%
De ha anyukád is élhetne ezzel a lehetőséggel, akkor szó nélkül megjátszanátok? Gondolom, úgy már nem lenne akkora gondod a lehetőséggel? Miért fáj, hogy családon belül ez valakinek sikerült? Mi a férjed véleménye az érzéseidről? (A magam részéről egyáltalán nem támogatom a kiskapukat, és nem is vettünk még részt hasonlóban sem.)
2021. jún. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
60%
61-es, téged lehet, hogy az, de a kérdező talán inkább irigy, hogy a saját anyukája nem használhatja ki ezt a lehetőséget. Határokon belül is van rengeteg csalás egyébként.
2021. jún. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
60%
Kihasználhatná, ha mondjuk német származású lenne, meg olyan állampolgár is. Ehhez kell egy német lakcím és csövi :D
2021. jún. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
89%

Igazabol az a duhito benne h a magas nyugdijuk miatt ti nem tudtok tovabb lepni.


Nem tudtok semmilyen tamogatast felvenni a gyerekekre.


En atmennek egyasik alberletbe. Ok meg fizessek a jelenlegit ahogy akarjak. Ha mar kvazi hozzatok vannak bejelentkezve akkor alap h tegyenek bele a alberletbe is. Plane h az ellenorzes miatt csalni kell.

2021. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
84%

Ha a kérdés nem kamu, akkor a férjed mondja el nekik ezt a támogatás dolgot, biztos vagyok benne, hogy adnak bele pénzt.


Másrészt engem valahogy jobban zavar a több százezer ingyenélő cirmos" mint az a párszáz kárpátaljai magyar nyugdíjas.

2021. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
72%

Csak egy válasz kell kérdése:

erre jött vagy 66 :D...

2021. jún. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
73%

Rájuk haragszol vagy arra aki ezt engedélyezi ?


NEhéz elhinni hogy valaki ezt jóindulatból nem tenné ugyan így ha megtehetné.

2021. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
86%
Az nekem se tetszik, hogy olyanok lapátolják ki a pénzt a közösből, akik sosem tettek bele, de az se tetszik, hogy kérdező nem elvileg ellenzi a csalást, csak azért, mert ő nem tud ennyi pénzt kilapátolni, pedig Fiatalon Szült...
2021. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az
2021. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!