Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a szemét?

Én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nehéz helyzetben vagyok, az történt ugyanis, hogy most derült ki, hogy anyósom nyugdíja közel fél millió forint lesz, és e mitt kissé dühös vagyok. A sztori annyi, hogy külföldi magyarok vagyunk a férjemmel, mi itt élünk hosszú évek óta, a gyerekeink már itt születtek. Anyósomék viszont még nem tudtak kikoltozni, annyira nem is akarnak talán. Viszont pár éve apósom, és később anyósom is átvezettete a nyugdíját ide, papíron itt vannak, gyakorlatban a határon túl. Amiért kissé irigy, és haragos vagyok, DE EZT NEM MUTATOM KI, NAGYON FIGYELEK ERRE!, az csupán annyi, h az ő nyugdíjuk összesen több mint 700 ezer forint, a férjem fizetése ennek a fele. A trükk abban rejlik, hogy a kinti munkájuk magyar "átlagkeresetevel" számláltak a nyugdìjosztályon, ha itt dolgoztak volna, ennél biztos kevesebb lenne. Örülök a szerencséjüknek, de ugyanakkor haragszom is, a férjemmel itt tanultunk, itt kezdünk néki a munkának, de az biztos, h soha nem lesz ekkorra nyugdìjunk, valószínűleg egyáltalán nem lesz. Én vagyok a roh@dék, hogy így érzek?



2021. jún. 4. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
66%
Pontosan. Érdekes, belőlem semmilyen érzelmet nem váltott ki az eset. Sem negatívat, sem pozitívat, de a saját menyük irigykedik rájuk, sajnálom a kisöregeket....
2021. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
69%
Az irigység csúnya dolog.
2021. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
62%
Ha a politika témában tetted volna fel a kérdést arrol hogy egy ukrán magyar egy kiskaput kihasználva kap átlag magyar fizetés feletti magyar nyugdíjat mindenki duhongene. De a család topicban mindig a legidősebb generáció jóléte a fontos a köcsög fiatal csak dolgozzon ha akar valamit és gyerekekről ne is almodjon, az luxuscikk, majd ha összejött a szép nyugdíj akkor talán...
2021. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
98%

Nézd tény, hogy rossz nézni ha másiknak több pénze van méghozzá nem jogosan, személy szerint én is puffogva nézem, hogy ismerősömék adócsalásokkal több pénzt szereztek és ráadásul még csak nem is jó emberek akik megérdemlik,DE

ebben az esetben az apósodék rafkósak voltak és rájöttek hogy szereznek pénzt, így max azon duzzoghatsz, hogy ők okosabbak voltak nálad, viszont nagyszülőként a képemről leégne a bőr, hogy gyerekem nem tud lakást venni a nyugdíjam miatt(ugye nem tudtok így igényelni több dolgot sem) és közben még a támogatást is abbahagynám az unokák felé. Szégyellném magam, hogy ennyi pénz ellenére még az unokát SEM támogatom, holott a létezésemmel elveszem a gyerekem segély lehetőségeit...

2021. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
16%
Lehet itt szenteskedni, de 10-ből 10-én ugyanezt tennétek, ha teszem azt osztrák származásúak lennétek és megkapnátok az osztrák állampolgárságot, valamit az állandó lakcimetek is Ausztriában lenne. Szerintem mindenki az osztrák nyugdíjat venné fel, nem a magyart.
2021. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
98%
Valamikor az átkosban kötöttek egy egyezményt a Szovjetúnió és Magyarország, a kölcsönös nyugdíjfizetésről, ami még a mai napig érvényben van ( [link] Ukránok ezrei használják ezt ki. Így kaphat a kérdező apósa, anyósa is magyar nyugdíjat. A magyar átlagnyugdíj eközben kevesebb mint 150.000 forint.
2021. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
80%
56- köszi a pontos infót. És szerintetek jól van ez így?????
2021. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
97%

56-os vagyok.

Meglehetősen etikátlan a magyar nyugdíjasokra nézve.

Néhány volt szovjet tagállammal már felbontottuk ezt a szerződést, de Ukrajnával valamiért még nem.

2021. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
18%

20-as, persze, mindig minden érzésünk jogos a magunk szemszögéből és megvan hozzá a jogunk, hogy úgy érezzünk, ahogy. Külső szemlélőként már teljesen más jelzők jutnak eszembe erről a történetről. Miért lenne jobb neked, ha kevesebbet kapnának, ha átlag, vagy átlag alatti nyugdíjuk lenne? Ugyan nem tetszik nekem, hogy ez csalás/visszaélés szagú, de valahol csak megdolgoztak azért a nyugdíjért. Furcsa, hogy nem az etikai oldala zavar téged. A ti béreteknek nem sok köze van az ő nyugdíjukhoz, irigykedés helyett inkább tűzzétek ki célul, hogy jobban keressetek (a mostaninál) a férjeddel.

Kié volt az albérlet eredetileg? Vegyenek ki egy másikat, vagy költözzetek el ti.

2021. jún. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
84%
57-es, de a kérdező nem a rendszerre fröcsög, hanem a férje szüleire.
2021. jún. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!