Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a szemét?

Én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nehéz helyzetben vagyok, az történt ugyanis, hogy most derült ki, hogy anyósom nyugdíja közel fél millió forint lesz, és e mitt kissé dühös vagyok. A sztori annyi, hogy külföldi magyarok vagyunk a férjemmel, mi itt élünk hosszú évek óta, a gyerekeink már itt születtek. Anyósomék viszont még nem tudtak kikoltozni, annyira nem is akarnak talán. Viszont pár éve apósom, és később anyósom is átvezettete a nyugdíját ide, papíron itt vannak, gyakorlatban a határon túl. Amiért kissé irigy, és haragos vagyok, DE EZT NEM MUTATOM KI, NAGYON FIGYELEK ERRE!, az csupán annyi, h az ő nyugdíjuk összesen több mint 700 ezer forint, a férjem fizetése ennek a fele. A trükk abban rejlik, hogy a kinti munkájuk magyar "átlagkeresetevel" számláltak a nyugdìjosztályon, ha itt dolgoztak volna, ennél biztos kevesebb lenne. Örülök a szerencséjüknek, de ugyanakkor haragszom is, a férjemmel itt tanultunk, itt kezdünk néki a munkának, de az biztos, h soha nem lesz ekkorra nyugdìjunk, valószínűleg egyáltalán nem lesz. Én vagyok a roh@dék, hogy így érzek?



2021. jún. 4. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, aki vegigolvasta a kommenteket és úgy válaszolt annak külön köszönet. Jó volt kiírni magamból a dolgokat. Hangsúlyoznám, h nem éhezünk, az anyagi helyzetünk stabil, és amint jövőre visszamegyek, úgy javulni fog, a kérdésem nem az volt, h kellett e volna 3 gyereket vállalni, hogy mennyit kellene albérletbre költeni, igazságtalannak érzem, hogy anyósomék ennyi nyugellátás kapnak, nem a mi zsebünkben veszik ki,nem ők az egyetlenek az ismeretségi körünkben akiknek egy régi törvény miatt ennyi nyugdíj jár, csak közben azt érzem igazságtalannak, hogy ez a helyzet fenn áll, h nem dolgoztak itt, mégis ekkorra juttatást kapnak, édesanyám például könyvelő volt, most itt dolgozik (már lassan 10 éve), és biztos h nem lesz ekkorra nyugdíja, de ha otthon maradt volna, és úgy hozza ki a nyugdíját, h itt egy napot sem dolgozott, akkor ő is közel ennyit kapna. Vagy a munkatársam anyukája, tavaj ment nyugdíjba, 160 ezret kap, mert bolti eladó volt egy ismert cipöboltbam, mivel van saját házuk, ìgy szépen kijönnek, belőle, de őszintén, ez mennyire fer? Amúgy, anyósom is érzi, h nem kóser, mert mondta a férjemnek, hogy ha anyukám kérdi, akkor csak a felét mondja az összegnek.
2021. jún. 4. 13:16
 32/72 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, nem vagyok kíváncsi privire. Tb-szakelőadóként pontosan ismerem a megállapítást
2021. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
76%
Ha ez így igaz (bár nem egészen értem én sem, hogyan lehetséges), akkor én értem a kérdezőt. Ha nem családtagról lenne szó, hanem a szomszédról, akkor ugye mindenki azon a véleményen lenne, hogy ez azért nem kóser. Tőlünk vonják le azt a pénzt, amit ők nyugdíjként megkapnak, most komolyan nekünk kell az ilyen ügyeskedést finanszírozni? Pláne, hogy ez nem ügyeskedés, hanem konkrétan csalás, mert csak papíron laknak az országban. És mert apósékról van szó, ezért a kérdező azt se csinálhatja tiszta lelkiismerettel, hogy kijelenti őket a lakásból, mert nem akar a csaláshoz asszisztálni.
2021. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
69%
Miert sajnálod toluk? Mindenki a sajat maga szerencsejenek a kovácsa, ha ok pont jol jártak, arrol ok tehetnek, hogy jol csinaltak a dolgokat. Azert mert a férjednek fele annyi a fizetése, ezert mar mindenkivel maglyara aki 350nél tobbet kap?
2021. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 A kérdező kommentje:
A nemzetközi nyugellátással CSAK a Budapesti főosztály foglalkozik, és a magyar keresethez viszonyítják az ukrajnai bért, mivel az a magyar keresetnél jóval kisebb, hogy értsd, anyósom nyugdíja 1800 hrivnya, ami kb 18 ezer forint, na abból tényleg nem tudnának mesélni, ehhez képest a 270 ezer forint az kb 27 ezer hrivnya, az egy felsővezető bére, egy parlamenti képviselője papíron stb. De ezt biztos tudtad... örülök, h jól megy sorod, jó nekik, hisz találtak egy kiskaput, és ügyesen kihasználtság, de nem érzem igazságosnak, ennyi
2021. jún. 4. 13:28
 36/72 anonim ***** válasza:
67%
Apámnak is 300 ezer a nyugdíja, sok tb-t fizetett meg egyebeket, mert iparos volt, és dolgozott inas kora óta . Akkor most rá is irigykedsz?
2021. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell a pénzük, törvényesen kapták, volt egy kiskapu kihasználták, nekem a kiskapuval van bajom...
2021. jún. 4. 13:39
 38/72 anonim ***** válasza:
60%
Értelek, kérdező hogy az zavar,apósodék ügyeskedéssel, kvázi csalással jutottak ekkora nyugdijhoz,ugy,hogy egy petákot se fizettek járulékként-adóként a magyar államkasszába.És ezt a nyugdíjat tulajdonképpen a kommentelők fizetik nekik és még ki tudja hány ügyeskedőnek ugy, hogy közben a saját szüleik-nagyszüleik tuti ,hogy jóval kisebb nyugdíjat, ők meg kevesebb bért kapnak, mint anyósodék. De ez a kommentelők agyáig nem jut el (ezért hiszik, hogy irigykedsz) vagy nagyon nagyvonalúak-bár az erre az országra nem jellemző.
2021. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
64%
És neketek ne madnak semmit,kaját,a gyerekeknek játékot ruhát? Mert akkor megérteném hogy nem tetszik a szitu,de egyszer majd to örököltök utánuk nem?
2021. jún. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
56%
36- hát ez az, te nagyokos! Apád ", sok tb-t fizetett meg egyebeket,"-de a kérdező apósáék ebben az országban egy kanyi adót, járulékot, tb-t sem fizettek, SEMMIT!!!
2021. jún. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!