Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a szemét?

Én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nehéz helyzetben vagyok, az történt ugyanis, hogy most derült ki, hogy anyósom nyugdíja közel fél millió forint lesz, és e mitt kissé dühös vagyok. A sztori annyi, hogy külföldi magyarok vagyunk a férjemmel, mi itt élünk hosszú évek óta, a gyerekeink már itt születtek. Anyósomék viszont még nem tudtak kikoltozni, annyira nem is akarnak talán. Viszont pár éve apósom, és később anyósom is átvezettete a nyugdíját ide, papíron itt vannak, gyakorlatban a határon túl. Amiért kissé irigy, és haragos vagyok, DE EZT NEM MUTATOM KI, NAGYON FIGYELEK ERRE!, az csupán annyi, h az ő nyugdíjuk összesen több mint 700 ezer forint, a férjem fizetése ennek a fele. A trükk abban rejlik, hogy a kinti munkájuk magyar "átlagkeresetevel" számláltak a nyugdìjosztályon, ha itt dolgoztak volna, ennél biztos kevesebb lenne. Örülök a szerencséjüknek, de ugyanakkor haragszom is, a férjemmel itt tanultunk, itt kezdünk néki a munkának, de az biztos, h soha nem lesz ekkorra nyugdìjunk, valószínűleg egyáltalán nem lesz. Én vagyok a roh@dék, hogy így érzek?



2021. jún. 4. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
17%

Akik a sorozatellesrol papoknak azok felfogjak hogy a fiatalok a jövő a nyugdíjasok pedig már mindent megteremthettek maguknak az életük során???

Én is bizony mérges voltam mikor azért buktuk el az illetekkedvezmenyt a hazvasarlasnal mert aposomek a saját ingatlant a ferjemre írattak mikor még kiskorú volt hogy nekik ne kelljen ...

2021. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
80%
Az az ország fizeti a nyugdíjukat amelyikben dolgoztak. Ez csak annyit jelent ,hogy helyben folyósítanak.
2021. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
88%

Ez így van ahogy az utolsó írja!

Mi is kihoztuk anyóst külföldre.

Ez nem így működik

2021. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
86%
Basz:kikám, nem irigykedni kell, és a semmire szülni 3 purgyét, hanem dolgozni! Eszem megáll. Amúgy a sztorit nem hiszem el én sem.
2021. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:
Pedig de, apósomnak vállalkozása volt, a partnere kiköltözött ide 25 éve, igy ő lett az ügyvezető, kis retusálás 40 fős vállalkozás lett belőle, pedig 20 év alatt összesen dolgozott ennyi ember ott, de a fluktuációt elhalgatták, ezért 270 ezer lett a nyugdíja, amin őszintén meglepődtünk, h anyósom 400 ezret kapott, mivel ő volt a főkönyvelő ebben a cégben, és 2010 statisztika szerint, 600 ezer az átlagkeresete egy főkönyvelőnek, ez is benne van a határozatban, amit kezhezkaptunk, anyósom 50 éves kora óta nyugdíjban van, mivel Ukrajnában 15 éve még 50 volt a nyugdìjkorhatár, de mindegy is, a lényeg h úgy volt fökönyvelő a cégben, h apósom volt az ügyvezető, es a kanapéról dolgozott az elmúlt 10 évben, és mielőtt megkérdezné valaki, rovarírtással foglalkozott apósom, az elmúlt 10 évben már csak ők 2n voltak a "40" fős vállalkozásban. De valóban sokat dolgoztak, jó emberek, segítőkészek és imádják az unokáikat.
2021. jún. 4. 12:47
 26/72 A kérdező kommentje:
Ha az ottani nyugdìjukat simán itt folyósìtanák, akkor 20 ezer forintot kapnának, de mivel magyar állampolgárok, egy meg egy, a szocializmus alatt ìródott, s máig el nem törölt egyezmény alapján kérhettek átvezetést, aki nem hiszi, járjon utána...
2021. jún. 4. 12:50
 27/72 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen lényegtelen igaz e vagy sem.

De nem jogos amit érzel.

Nem kell irigykedni. Nektek is ott a lehetőség egy jobb életre.

Ha ennyire nem vagy megelégedve az anyagiakkal ami titeket illet stb talán tényleg dolgoznod kellene mielőtt bevállaltok még 1 plusz gyereket nagyjából a semmire.

Én is irigykedhetnék a szomszéd juliskára hogy 2 kocsijuk van meg medence az udvaron. De nem teszem hanem inkább dolgozom és apránként én is megveszem amire vágyom és szükségem van.

Örülj neki hogy nem olyan sorsa van az anyóséknak, hogy még őket is nektek kellene támogatni. Akkor mit csinálnál?

Vagy ha ők nem lennének?

Azt írtad ajánlattak már fel segítséget anyagilag, te nem fogattad el. Innentől nem tudom mit vársz még.

2021. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
73%

Akkora marhaságokat írsz, hogy az elképesztő.

Semmi köze a főkönyvelők átlagkeresetének az anyósod nyugdíjához. Hatátozatba pláne nem írnak ilyent.

Ahogy apósodéhoz se annak, hány alkalmazott volt.

2021. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
83%

Nem jogos, és az én szememben kifejezetten visszataszító ahogy érzel. Sosem tudtam irigy lenni másra, még arra sem akit nem kedvelek, de családtagra főleg nem tudtam volna. Leleményesnek kell lenni, én is ilyen ember vagyok. Keresem, kikutatom a kis gesztenyéket magamnak, nem vagyok bamba. Szeretik a gyerekeiteket, segítséget is ajánlottak, de nem kellett, mégis mit vársz akkor? Építsenek nektek kacsalábon forgó villát, vegyenek 2 luxusautót? Örülj neki hogy nem csóró soron vannak, vagy betegek pluszba, és még az is vinné a pénzt.


Ha én nem voltam megelégedve az anyagi helyzetemmel, hajtottam és nem irigykedtem. Irigykedéssel nem lesz olcsóbb a kenyér, és nem lesz több pénz a bankszámlámon. Ezen gondolkodj el.

2021. jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
83%
Nem értek hozzá, de ha ez tényleg így van akkor mi a francért irigykedsz? Örülj neki hogy jól meglesznek és nem kell a segítségetek nekik, hogy életben maradjanak.. az meg hogy ti hogy álltok... hát hajrá. Dolgozzál! A férjed is keressen jobban fizető állást. Azért mert ti szarul álltok, nem az ő szerencséjüket kell okolni.
2021. jún. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!