Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális a párom reagálása...

Normális a párom reagálása anyukám “dolgaira”?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Röviden az a problémám hogy a párom nem igazán egy társasági ember velem nagyon jól el van de másokkal már kevésbé inkább mondanám antiszociálisnak..Vettem egy ingatlant hátul lakunk mi a párommal elöl meg anyukám..A kert az közös viszont külön bejárat van a házakba azaz nem kell egymáson keresztul menni,csak a kapunal ahol bejovunk.A páromnak az a problémája hogy anyukám bár kopogással de bejön pl. beengedi a kutyámat ilyenkor nem jön be de kinyitja az ajtót hogy be tudjon jönni a kutya vagy pl. bejön azért mert akar nekem mondani valamit vagy bármiféle egyéb dolog.Ez alapvetően nem szokott sokszor előfordulni (hetente 2x alkalom kb)a páromat ez bántja, azt mondja nincs maganszferank.

Van a kert közepén egy pavilon unk székekkel és asztalokkal valamikor kint ülünk a párommal anyukám odajön,(nem mindig) ez engem nem zavar szívesen elbeszélgetnék veluk,Viszont a páromat ez zavarja hiszen azt mondja hogy szinte nincsen magán szféránk.Anyukámmal közöltem ezt a dolgot és mondtam neki hogy ne jöjjön be hozzánk hátra kopogással sem neki rosszul esett őszinte leszek sírt is viszont elfogadta és azt mondta az a lényeg hogy boldog legyek.Nekem ez rosszul esett hogy én őt így láttam ezért fordulok hozzatok hogynektek erről az egészről mi a véleményetek.


Zárójelben annyit megjegyeznék hogy a párom mondta hogy nem annyira szeretned élni pontosan azért mert ismeri saját magát, Viszont én mindenképpen egy ketgeneracios ingatlan szerettem volna venni,Mivel tudom hogy anyukám nak nincs hova mennie.

Az ingatlant egyedül vásároltam nincsen beleszólása páromnak azaz nem uralkodik csak elmondja a véleményét és fájdalmait

(5eve vagyunk egyutt,(eddig alberletbe eltunk kulon)


.

Egy lany irta a tortenetet :)



2022. aug. 12. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
68%
Igaza van a párodnak. Nulla a maganszférátok. Hiba volt osszekoltozni anyuddal. A kapcsolatotok a pároddal nem sokáig fog tartani
2022. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 anonim ***** válasza:
87%
Itt te vagy a probléma, nem a párod és nem is anyukád. Te tudtad, hogy ez lesz, és mégis erőltetted a közös házat. Ha fontos anyád jelenléte, akkor másik társat válassz, ha meg a párod véleménye fontos, anyádat kell kizárnod. Szerintem a másik pár opció a jobb.
2022. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 anonim ***** válasza:
96%
Te járj át anyádhoz mindennap félórára, akkor meglesz neki, hogy nincs egyedül.
2022. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 anonim ***** válasza:
79%

Én a saját és a férjem családja alapján azon a véleményen vagyok, hogy érdemes legalább egy utcányi távolság a megfelelő magánszférához. Próbáljatok kitalálni valami kompromisszumos megoldást.

Gondolj bele, neked mennyire lenne rendben, ha a párod anyukája vagy apukája csinálná ezt, amit a tiéd. Téged nem zavarna, ha az "anyósjelölt" állítana be így hozzátok?


Azt mondjuk túlzásnak találom a párod részéről, hogy az is zavarja, ha a pavilonba odajön anyukád beszélgetni. Ezért mondom, hogy kompromisszum kellene, pl. mondjuk a pavilon oké (bár anyukád ezek után lehet, nem mer majd odamenni hozzátok), hátra ne menjen be, csak maximum odaszól telefonon, ha beszélni szeretne veled, viszont te átmész hozzá.

2022. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/117 anonim ***** válasza:
78%

Igaza van a párodnak.


Te mit szólnál hozzá, ha az ő anyja lakna ott és mindig bejárkálna hozzátok random, mert csak?


Mit gondol anyád, hogy nem tudjátok beengedni a kutyátokat? és igen, mi van, ha éppen pl. szexeltek vagy veszekedtek, amikor anyád besétál?


Anyád meg ne sírjon, hanem tanulja meg, hogy nem 5 éves vagy már és hogy másokhoz nem megyünk be engedély nélkül.

2022. aug. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszotokat,Ez most engem is megerősített

A Pavilonos Részéhez mit szóltok?

2022. aug. 12. 14:21
 7/117 anonim ***** válasza:
74%
Párodnak van igaza. Én már elmentem volna, pedig nő vagyok én is, de nem vagyok összeragadva anyámmal.
2022. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/117 anonim ***** válasza:
81%
Igaza van a párodnak! Nekem is gyomoridegem lenne attól, hogy a saját otthonomban bármikor rámnyithat, rámtörhet akárki, nem is tudnám magam otthon érezni így. El kellene valahogy szeparálódni, ha már két külön lakás, akkor a kertet is leválasztani egy kerítéssel, vagy akárhogyan, hogy tényleg legyen valami privát szféra. Anyukád is lehetne kevésbé bunkó, és felfoghatná, hogy külön ház, külön háztartás, külön élettér: más otthonába meg nem gyalogolunk be csak úgy. Nem azt mondom, hogy kérvényt írjon, ha szólni akar hozzád, de azért ne is viselkedjen már úgy, mintha ő lenne otthon mindkét helyen.
2022. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/117 anonim ***** válasza:
92%
Hát...ha a közös kert közepén van a pavilon, ott elég nehéz privát szférát csinálni, ill. rászorítani anyudat, hogy ne menjen oda csatlakozni akkor, ha nincs "meghívva". Értem az elgondolásodat, hogy miért kellet kétgenerációs ház, de ezt nem beszéltétek át azzal, akivel már 5 éve együtt vagytok, hogy úgy alakítsátok ki a kertet, hogy az is szeparált legyen?
2022. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/117 anonim ***** válasza:
37%
Kedves válaszolók,nem azt írta a kérdező hogy mindennap ott van az anyukája,nem értem a pàrod mit van ezen kiakadva,de ha mondjuk gyereketek lenne gondolom akkor még jó lenne anyukàd???különben én is azt mondom szülötől anyostol külön,de heti 2 szeri látogatás az nem sok,majd ha nem lessz anyukàd akkor jobban megbecsülnéd
2022. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!