Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális a párom reagálása...

Normális a párom reagálása anyukám “dolgaira”?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Röviden az a problémám hogy a párom nem igazán egy társasági ember velem nagyon jól el van de másokkal már kevésbé inkább mondanám antiszociálisnak..Vettem egy ingatlant hátul lakunk mi a párommal elöl meg anyukám..A kert az közös viszont külön bejárat van a házakba azaz nem kell egymáson keresztul menni,csak a kapunal ahol bejovunk.A páromnak az a problémája hogy anyukám bár kopogással de bejön pl. beengedi a kutyámat ilyenkor nem jön be de kinyitja az ajtót hogy be tudjon jönni a kutya vagy pl. bejön azért mert akar nekem mondani valamit vagy bármiféle egyéb dolog.Ez alapvetően nem szokott sokszor előfordulni (hetente 2x alkalom kb)a páromat ez bántja, azt mondja nincs maganszferank.

Van a kert közepén egy pavilon unk székekkel és asztalokkal valamikor kint ülünk a párommal anyukám odajön,(nem mindig) ez engem nem zavar szívesen elbeszélgetnék veluk,Viszont a páromat ez zavarja hiszen azt mondja hogy szinte nincsen magán szféránk.Anyukámmal közöltem ezt a dolgot és mondtam neki hogy ne jöjjön be hozzánk hátra kopogással sem neki rosszul esett őszinte leszek sírt is viszont elfogadta és azt mondta az a lényeg hogy boldog legyek.Nekem ez rosszul esett hogy én őt így láttam ezért fordulok hozzatok hogynektek erről az egészről mi a véleményetek.


Zárójelben annyit megjegyeznék hogy a párom mondta hogy nem annyira szeretned élni pontosan azért mert ismeri saját magát, Viszont én mindenképpen egy ketgeneracios ingatlan szerettem volna venni,Mivel tudom hogy anyukám nak nincs hova mennie.

Az ingatlant egyedül vásároltam nincsen beleszólása páromnak azaz nem uralkodik csak elmondja a véleményét és fájdalmait

(5eve vagyunk egyutt,(eddig alberletbe eltunk kulon)


.

Egy lany irta a tortenetet :)



2022. aug. 12. 14:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/117 anonim ***** válasza:
37%
A pasid adott bele valamit a házba? Milyen joga van ott neki? Jött egy bőrönddel, akkor milyen alapon követelőzik?
2022. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/117 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem Egyáltalán nem jogos a párod reakciója. Anyukád tulajdonképpen semmit nem kontárkodik a privát szférátokba, csak odamegy hozzátok beszélgetni időnként kedvesen. A párod irányító tornyába van a probléma. Pláne, hogy anno tudta, hogy a szülőd veletek fog lakni külön lakrészbe.


Tudta mit vállal, ha neki ez nem lett volna oké, akkor miért nem szakított?

2022. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/117 anonim ***** válasza:
80%

Én anyukádat egyáltalán nem hibáztatom, ha ez valóban havonta 2x fordul elő, és kopog, nem csak rátok ront. És a pavilonnál odaülést sem beszélgetni. Egy telken éltek, a párodnak is alkalmazkodnia kell.

Ebben te döntöttél, te mérted fel rosszul a helyzetet. Anyukádtól nem elvárható, hogy árnyékként éljen mellettetek, az, hogy letiltod mindenről, még rátok sem nézhet nem megoldás.

2022. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/117 anonim ***** válasza:
64%
Tök igaza van a párodnak. Mi is közös telken lakunk rokonnal, alap hogy kulcsra zárjuk az ajtót, és alap hogy csináltunk saját elkerített kiülőt.
2022. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/117 anonim ***** válasza:
58%

Nincs semmi a pavilonos részbe, gondolom odament volna anyukád 10 vagy 20 percre beszélgetni aztán mindenki ment volna a dolgára.


Ha meg olyan romantikus programotok van, akkor lehet szólni anyukának hogy most nem értek rá, vagy be lehet zárni a ház ajtaját is addig.


Volt itt egy másik pár, konkrétan őrájuk akció közben nyitott rá az anyuka, mert volt valami probléma, de nem csináltak ügyet belőle, a kérdező párja ezen kacagott egész nap, gondolom anyuka is, csak a kérdező érezte kellemetlenül magát. Amit megértek, na de miért nem zárták az ajtót.


Ez semmi ahhoz a kérdéshez képest, és ott sem irányító parancsolgató szülő volt az illető.


Itt egyetlen probléma van, hogy a párod nem fogja fel, hogy a szülőd a szülőd, te gondoskodni akarsz róla. Ezzel az erővel már az elején kihátrálhatott volna a kapcsolatból.


Azt megérteném ha a szülő arrogánsan minden perceteket beosztaná, de így ez semmi.


Én ellentétes véleményen vagyok a többiek válaszával.

2022. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/117 anonim ***** válasza:
64%

#13

Nem a gyakoriság a baj. Nem nyitogatunk be más otthonába. Mifelénk illik kopogni, és megvárni amíg kinyitják.

2022. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/117 anonim ***** válasza:
80%

Nem a heti 2x-i látogatással van szerintem baj, hanem hogy ezt nem lehet előre kiszámítani. Oké, hogy kopog, ez tényleg a minimum, de tényleg előfordulhat, hogy pl. éppen szexelnek... akkor brutál kellemetlen. Még akkor is, ha megvárja anyuka, amíg szólnak neki, hogy szabad, mert azért össze kell kapni magukat. Vagy pl. itt van az, hogy az én párom szeret ilyen melegben elég lengén járkálni otthon, a házon belül... akkor is kellemetlen, ha egyszercsak jön az egyik szülő (aki egyébként ironikus módon, az ő apukája szokott lenni), és akkor kapkodva öltözik és addig váratja. Vagy mondjuk az ember csak pont a zuhany alatt van...

Szóval nem amennyiséggel van a gond szerintem, hanem azzal, hogyha váratlanul történik. Vagyis bármikor jöhet.


Én a pavilont egyáltalán nem érzem gáznak, hogy odaül hozzátok beszélgetni. Ez a része már a párod antiszocialitása, és ezen inkább neki kellene dolgoznia, hogy javuljon a dolog.

2022. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/117 anonim ***** válasza:
27%

18-as ez érthető lenne idegen részéről. De a kérdező anyukájáról van szó, aki kopog, csak gondolom ösztönös, mert évtizedekig így volt természetes, míg felnőtt a gyereke. Van, hogy lelkesen megy az ember és elfelejti hogy várni kéne míg mondják, hogy igen.


Veled nem volt még ugye olyan hogy WC-re mentél volna és elfelejtettél kopogni vagy kopogás után csönd pár mp-ig és rányitottál az illetőre.


Szerintem túltolja itt mindenki. A kérdező anyukája egyáltalán nem csinál semmi rosszat. Maximum azt lehet vele megbeszélni, hogy várjon míg szóltok, de télen hidegbe ott ácsingózzon ha nem hallják?

2022. aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/117 anonim ***** válasza:
22%

És szerinted meg a kedves válaszolók szerint ha legközelebb a barátaid fogják sérteni a párocskád privát szféráját, akkor a barátaidnak is kiadod az útját és párod lesz a jófej?


Ha legközelebb ha hobbid miatt sértve fogja érezni a privát szféráját a párocskád akkor feladod a hobbid és a párod lesz a jófej?


A tesvérediddel se találkozhatsz a párocskád miatt és még mindig ő a mimózalelkű?


Legközelebb ha az öltözéked vagy a frizurád miatt sértve érzi magát a párocskád lecseréled a ruhátárat és ő lesz a mimózalelkű lovag?


Ha sértve érzi magát a filmek és zenék miatt amiket te szeretsz, akkor csak azt dogod nézni és hallgatni amit a párocskád engedélyez?


Ja, és igen, tök nornális lenne az is ha az ő anyja menne át hetente 2szer meg ülne le mellétek beszélgetni, az embernek kell időt töltenie azzal aki a világra hozta, normális embernek ez igénye is, de ha valakinek személy szerint nem, akkor is tekintettel van arra jogy akit szeret annak még lehet igénye rá. Tudod, ha szeretek valakit ami neki fontos nekem is fontos. Akit szeretek azt nem kényszerítem arra hogy megváljon valakitől vagy valamitől amit szeret, inkább én áldozok fel a privát szférámból. De itt erről szó sincs, egészséges emberekre heti 2nél többször is rányitják az ajtót mégsem halnak bele. Azt meg hogy beengedi a kutyát meg kéne köszönni.


Arról még nem hallottál hogy a családtagoktól való elszeparálás minek az első jele? Nézz utána a párocskád seggét nyaló válaszókkal együtt!

2022. aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/117 anonim ***** válasza:
30%

Bár megértem, hogy a párodnak is, anyádnak is nehéz alkalmazkodni, de szerintem ezek nem akkora problémák amiket nem lehet kezelni.

A párodnak a lakásban nincs igaza, ha heti 2x beengedi a kutyát vagy ne adja ég átjön, azt még csak kibírja!

A pavilonosban inkább igaza van a párodnak, ha ott kettesben vagytok, az anyád ott bizony 3. kerék.

Mindemellett anyád sokkal belátóbbnak és rugalmasabbnak tűnik, mint a párod. Én a helyedben nem ugrottam volna gondolkodás nélkül letromfolni az anyámat egy ilyen antszociális f*sz kedvéért. Tőle is elvárható némi alkalmazkodás. Ha nem tetszik neki, Ég áldja!

Mondom ezt úgy, hogy én sem élnék 2 generációs telken, bár nálunk is van egyedülálló szülő, mi úgy oldottuk meg, hogy az egyik közeli utcába költöztettük - persze, ehhez szerencse is kellett.

Nálunk is van ilyen "antiszocnak" mondott fiatal férfi a családban. Állítólag ilyen okos meg olyan törődő, szerintem egyszerűen a szülei nem tanították meg viselkedni, a párja a szerelemtől meg se lát, se hall, szóval minden el van nézve neki. Te ne legyél ilyen!

2022. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!