Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom pszichopata? Úgy...

Anyósom pszichopata? Úgy érzem, csak a vak szerencsének köszönhetem, hogy életben van a kisfiam.

Figyelt kérdés

Rá volt bízva a 7 éves kisfiunk 2 éjszakára, mert egy konferenciára mentem, a férjem pedig külföldön van.

Pont beteg lett a gyerek. Kiderült, hogy lázas volt napközben, akkor anyós semmit nem tett, aztán éjszaka 39,7 lett a láza, és akkor panaszkodott, akkor adott egy lázcsillapítót, nem hatott, és akkor sem tett semmit, hanem csak hagyta aludni. És ezt teljes természetességgel mondta el. Elborultam, kiabáltam vele, hogy ilyen esetben azonnal ügyelet/mentő kell, de csak úgy tett mintha én lennék a hülye... Az a legrosszabb az egészben, hogy ő orvos.

Nagyon meg vagyok ijedve...Tudatosan akart ártani, vagy kezd megbolondulni?



2022. aug. 14. 08:45
 51/94 anonim ***** válasza:
90%

Na,a màsik hülye #49,szerinted egy onkológus nem orvos te agyalàgyult??? Nem tud ellàtni egy kis nàthàt???

Ezért van ennyi kényes,beteges kölök manapsàg,mert a hülye picsàk mindent túlreagàlnak,és gyógyszert zabàltatnak velük semmiségek miatt...

2022. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 anonim ***** válasza:
20%
39 fokos láz pont nem a semmiség kategória...
2022. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/94 anonim ***** válasza:
81%
Doki azért csak jobban tudja.
2022. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/94 anonim ***** válasza:
69%
Adott is gyógyszert, amit szintén feleslegesnek tartotok gondolom, de ha nem megy le tőle, akkor még kellett volna valamit, amiről úgy tudjuk nem kapott később semmit már, csak hagyták aludni...
2022. aug. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/94 anonim ***** válasza:
85%

"Sok szülő, orvos fél attól, hogy egy 40 fok feletti láz kárt okoz, ezek a feltételezések azonban teljesen alaptalanok. Valójában még 40 fok feletti láz sem károsítja az agyat, tüdőt vagy szívet, nem csapódnak ki a fehérjék, nem okoz halált, a láz nem emelkedik a végtelenségig. A vizsgálatok alapján úgy látszik, a láz segíti az immunrendszer hatékonyabb működését, és gátolja a kórokozók szaporodását. Magyarán a láz jótékony, ártalmatlan folyamat."

[link]

Van a cikkben egy rész a fehérjék kicsapódásáról (spoiler: ez is téveszme) meg arról is, hogy a belső szerveket sem károsítja.

2022. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/94 anonim ***** válasza:
88%
A gonosz nagymama ahelyett, hogy túladagolta volna a lázcsillapítót vagy feleslegesen kínozta volna hűtőfürdővel és egyéb kinzóeszközökkel hagyta aludni a gyereket. Ez aztán a komoly vád!
2022. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/94 anonim ***** válasza:
14%
Nem, dehogy, inkább főjjön az a gyerek, végülis mi baja lehet egy épp csak nem 40 fokos láztól, ami semmit nem reagál gyógyszerre...
2022. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/94 anonim ***** válasza:
5%

Nyilván nem tudjátok, hogy különböző orvosok különböző betegségekben profik. Ha anyós nem gyermekorvos, akkor nem láthat el gyermekeket, nem vezethet gyermekorvosi praxist. A gyerek vagy el tudja mondani, hogy mije fáj, vagy nem. Ha a magas láztól aluszékonnyá válik, azt kizárólag a gyermekkel sűrűn foglalkozó ember veszi észre, mint amilyen a szülő, de nem az anyós, aki csak alkalmilag vigyázott rá. A gyermeknek lehet olyan betegsége, amelyben a magas láz nagyon komoly károkat okozhat, pl. ilyen a fenilketonuria.

[link]

Ha a gyerek beteg, azonnal a szülőket értesíteni kell, nem utólag mesélni, hogy majd 40 fokos láza volt, mire egy lázcsillapítót adtak neki.

#51: Az onkológus is orvos, de nem gyermekorvos. Szövegértés egyes. Az agyad meg neked lágyult meg, csoda, ha szobatiszta vagy ennyi ésszel.

2022. aug. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/94 anonim ***** válasza:
87%
58, idióta, az onkológus gyerekeket is kezel. Jó reggelt, a rák nem válogat.
2022. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/94 anonim ***** válasza:
17%
Kerdezo igazad van, ha az egyik fajta gyogyszer nem hat,akkor masik hatoanyag fajtaval kellett volna probalkozni, par ora elteressel. En kivartam volna az idot es kupot adtam volna, akar felebresztve a gyereket, 1-2 perc es vissza alszik, reggelre lemegy a laz, hacsak nem valami szervi komolyabb dolog.
2022. aug. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!