Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom pszichopata? Úgy...

Anyósom pszichopata? Úgy érzem, csak a vak szerencsének köszönhetem, hogy életben van a kisfiam.

Figyelt kérdés

Rá volt bízva a 7 éves kisfiunk 2 éjszakára, mert egy konferenciára mentem, a férjem pedig külföldön van.

Pont beteg lett a gyerek. Kiderült, hogy lázas volt napközben, akkor anyós semmit nem tett, aztán éjszaka 39,7 lett a láza, és akkor panaszkodott, akkor adott egy lázcsillapítót, nem hatott, és akkor sem tett semmit, hanem csak hagyta aludni. És ezt teljes természetességgel mondta el. Elborultam, kiabáltam vele, hogy ilyen esetben azonnal ügyelet/mentő kell, de csak úgy tett mintha én lennék a hülye... Az a legrosszabb az egészben, hogy ő orvos.

Nagyon meg vagyok ijedve...Tudatosan akart ártani, vagy kezd megbolondulni?



2022. aug. 14. 08:45
 61/94 anonim ***** válasza:
50%
59: azt hiszem, téged hagytak párszor a kedves szüleid ilyen 40 fokos lázban, attól lettél ekkora zseni.
2022. aug. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
16%

40 foktól fennáll a lázgörcs veszélye, ami akár halálos kimenetelű is lehet.

A láz valóban jó - egy bizonyos pontig - természetes védekező mechanizmusa a szervezetnek.

Nekem az orvosom hasonló szituációban azt mondta, hogy 38-39 fok között lehet, de ne huzamosan, mert megterheli a szívet. 39 fok fölé pedig semmi képpen ne engedjük. Ez azt jelenti, hogy ha 38 fok fölé megy és nem áll meg, akkor lázcsillapító. Akár 2 is. Ha az sem használ, hűtőfürdő.

39 fok fölé ne nagyon menjen, mert az már veszélyes. Amikor kamaszként betegen egyedül voltam itthon, még nekem is volt annyi eszem, hogy amikor lázcsillapítóval sem sikerült 3 fok alá vinni, befeküdtem a kádba és fokozatosan hűtve a vizet hűtöttem le magam.

Nem értem, miért ért mindenki egyet 100%-ig az anyóssal. Rendben, adott lázcsillapítót, és a mentőket kihívni talán tényleg túlzás lett volna, de előbb is adhatott volna lázcsillapítót, és amikor már 39 fok fölé ment a gyerek láza, ha más nincs, zuhany alá berakni és úgy hűteni.

2022. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 anonim ***** válasza:
92%

Még jó, hogy a lázgörcsöt nem a láz okozza.

Meg minek kellene egy alvó vagy nem rossz közérzetű gyereket felébreszteni és bevágni a zuhany alá?

2022. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
17%
63as, szerinted a panaszkodó gyereknek nincs rossz közérzete? Ezt komolyan nem hiszem el most már, amiket össze hordtok....
2022. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 anonim ***** válasza:
25%
Milyen kérdező te szellemi uborka? 😂 már egy jó ideje nem írt semmit...
2022. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 anonim ***** válasza:
53%
Dehogynem írtál, csak a másik accountról
2022. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
10%
Én nem a kérdező vagyok... 😪
2022. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
78%

"Nem értem, miért ért mindenki egyet 100%-ig az anyóssal. Rendben, adott lázcsillapítót, és a mentőket kihívni talán tényleg túlzás lett volna, de előbb is adhatott volna lázcsillapítót, és amikor már 39 fok fölé ment a gyerek láza, ha más nincs, zuhany alá berakni és úgy hűteni."


És akkor már pszichopata,aki szándékosan veszélyeztette a gyereket,hogy kicsesszen a "drága" menyével? Olvasd már tovább is a kérdését,hogy mi itt a probléma...

2022. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, te vagy a pszichopata. Főleg, hogy anyósod orvos. Én sem ébresztem fel az alvó gyereket, ha lázas. Leveszem a takarót róla, esetleg vizes törölközőt teszek a lábára és az esetek nagy részében lemegy a láza.
2022. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:
79%

" szerinted a panaszkodó gyereknek nincs rossz közérzete? Ezt komolyan nem hiszem el most már, amiket össze hordtok...."


Az a bizonyos panaszkodó gyerek kapott gyógyszert. :)

Már 37-nél is rossz a közérzete az embernek, de attól még nem kell ügyeletre vinni.

Csak kicsit olvass utána. Több napig tartó, csillapíthatatlan láznál kell orvoshoz vinni a gyereket is. Nem egy 3 hónapos csecsemőről beszélünk.

2022. aug. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!