Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a hibás amiért...

Én vagyok a hibás amiért megkértem anyósomékat, hogy vigyázzanak a rendre?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok a kisbabámmal, én végzem a házi munkát, főzök, takarítok az egész házban, elméletileg az emelet a miénk és ott ,,lakunk", de lent van a közös konyha és a kisbaba ott biztonságban van a lépcsőtől is, mert nagyon sokat mászkál.

Szóval anyósom ledobálta a sáros bakkancsát, én a konyhában voltam pár percre, ott hagyott engem és 2 perc múlva már a sáros bakkancsal a kezében találtam meg aminek nyalogatta a talpát. Mikor haza jöttek mondtam hogy találjanak helyet a cipőknek mert a gyerek a szájába vesz mindent, erre anyósom mondta hogy ha ő zavar minket akkor elköltözik. Apósom a nappaiban a szemetes mellé dobja az almahaját, pedig az 5 cmel arrébb van, poharakat szanaszét, cipővel a házban, munka után senki sem rázza le magát, bejönnek koszos nadrágban, a férjem nem fogta pártonat hanem megharagudott mert úgy vélte őt hibáztatom, meg sem hallgatta a véleményem, éppen nem áll velem szóba. Minden nap fel porszívózok, letörölgetek, elmosogatok, főzök, de nem tudok mindent újra és újra elvégezni, fent is lent is.

Hibásnak érzem magam, amiért szóltam, mert csak dolgoznak, de szerintem a munka nem kifogás a rendetlen életmódhoz. Én is keresek, van szülésim+ még egy kis plusz munkával is keresek egy kis pénzt.


2022. okt. 27. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
93%
Kie a haz?
2022. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
35%
#20 Na mert a mostani 100 milkás ingatlan árak mellett aztán pont reális addig várni a gyerekvállalással, hogy kigyűljön egy házra való :D
2022. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
45%
Akik feszt azt kérdezik kié a ház meg minek szült oda - dugja vissza magába a kisgyereket vagy mi volna a tanács...? írta, hogy nem egymáson, hanem együtt laknak. Egyrészt. Másrészt ha tegyük fel anyukáéké a ház, akkor nem lehet ennyit elvárni, hogy a sz*ros bakanccsal ne rongyoljanak végig? Értem én, hogy az ő igényszintjüknek ok, de mászós kisgyerek mellé nem. Ha nem tudnak alkalmazkodni, nem kellett volna belemenniük anyukáéknak az együttlakásba. Nem mintha bárki mondta volna, hogy ők költöztek anyukáék "nyakára".
2022. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
83%

23-as, nem kell kivárni egy egész ház árát, lehet hitelt fizetni is, mint mások teszik. Meg nem kell 100 milliós házban gondolkodni, menjenek panelbe.


De ha anyósékhoz költöznek, az ő hàzukba, akkor nyilván tisztába kell lenni azzal, hogy ott nem az ő szabályaik fognak érvényesülni. És ezzel nem azt mondom, hogy az a normális, ha valaki piszkos cipővel jár a házbs, meg nem figyel oda egy pici gyerekre, de azért, mert én nem járok be piszkos cipővel, attól még lehet, hogy más igen, a saját házában joga van hozzá, ha úgy tetszik neki.


A kérdezőéknek nem jár jog, meg szabályalkotás, mert fizetik a saját kajájukat és rezsijüket, ez alap. De nem várhatják el, hogy a szülők változtassanak.

2022. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
79%

"Másrészt ha tegyük fel anyukáéké a ház, akkor nem lehet ennyit elvárni, hogy a sz*ros bakanccsal ne rongyoljanak végig"


Nem, tetszik vagy sem, a szabályokat az hozza, akié a ház.

2022. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
77%

De, egymáson laktok ha a nyakukra költöztél és oda szültél. lehet így célozgatnak rá hogy nagyon útban vagytok már.



Amúgy meg ha az ő házuk, akkor azt csinálnak amit akarnak, nem fognak megváltozni csak mert egy jöttment oda pujázott.

2022. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
85%
Mi a szüleimnél laktunk így, hogy mi fent, ők lent, náluk szintén nem erősség a rend és a tisztaság, meg az elpakolok magam után. De az ő házuk, nyilván nem akartak miattam megváltozni, akkor sem, ha mi eltartjuk magunkat és beleadunk a rezsibe. Amíg ott voltunk, tudtunk gyűjtögetni, és ahogy tudtunk, vettünk egy saját házat, és oda költöztünk. Nem várhattam el a szüleimtől, hogy a saját házukban miattunk megváltozzanak. Nekik kialakult szokásaik vannak, ez van. Sokszor sírtam, meg a hajam is égnek állt rengetegszer, de beláttam, hogy ha nem tetszik, nekem kell menni, és úgy is lett. Most rend van és tisztaság, és a szüleim is boldogan jönnek hozzánk szerencsére. :) Mindenkinek jobb így :)
2022. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell rosszul erezd magad.

De ha anyoseke a haz akkor valamilyen szinten jogosan erzi azt hogy azt csinal amit akar ugy el ahogy akar. Egyszeruen igenytelenek.

Ha nem lenne a gyerek azt mondanám most menekülj!

2022. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
89%

"ezek szerint sokaknál normális dolog szemetes helyett mellé dobni a szemetet, és sáros cipővel bejönni, jóvanazúgy?"


Nem normális dolog, de ha az anyósél normális dolognak tartják a házukba így bemenni, joguk van hozzá.

2022. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván igénytelen dolgok ezek, de ha a saját lakásomban megszólna ezért vagy bármiért valaki, ha eltartja magát ha nem, mehetne kölyköstül mindenestül amerre lát.
2022. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!