Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a hibás amiért...

Én vagyok a hibás amiért megkértem anyósomékat, hogy vigyázzanak a rendre?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok a kisbabámmal, én végzem a házi munkát, főzök, takarítok az egész házban, elméletileg az emelet a miénk és ott ,,lakunk", de lent van a közös konyha és a kisbaba ott biztonságban van a lépcsőtől is, mert nagyon sokat mászkál.

Szóval anyósom ledobálta a sáros bakkancsát, én a konyhában voltam pár percre, ott hagyott engem és 2 perc múlva már a sáros bakkancsal a kezében találtam meg aminek nyalogatta a talpát. Mikor haza jöttek mondtam hogy találjanak helyet a cipőknek mert a gyerek a szájába vesz mindent, erre anyósom mondta hogy ha ő zavar minket akkor elköltözik. Apósom a nappaiban a szemetes mellé dobja az almahaját, pedig az 5 cmel arrébb van, poharakat szanaszét, cipővel a házban, munka után senki sem rázza le magát, bejönnek koszos nadrágban, a férjem nem fogta pártonat hanem megharagudott mert úgy vélte őt hibáztatom, meg sem hallgatta a véleményem, éppen nem áll velem szóba. Minden nap fel porszívózok, letörölgetek, elmosogatok, főzök, de nem tudok mindent újra és újra elvégezni, fent is lent is.

Hibásnak érzem magam, amiért szóltam, mert csak dolgoznak, de szerintem a munka nem kifogás a rendetlen életmódhoz. Én is keresek, van szülésim+ még egy kis plusz munkával is keresek egy kis pénzt.


2022. okt. 27. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
71%
#52 pont ezt akartam írni, hogy ha azt írta volna ki, hogy ilyen körülmények közé becsúszott a gyerek és nem tudja megtartsa-e, menne a nagy fejmosás, hogy megölné a gyerekét, biztos lenne segítsége, csak megoldaná valahogy akár egyedülálló anyukaként is, el ne vetesse. Most meg baszogatja mindenki, hogy úgy él, ahogy x tizenéve még természetes volt, hogy a generációk együtt éltek, segítették egymást anyagilag és más módokon is.
2022. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 Savlekotő ***** válasza:
87%
természetes volt, hogy a generációk együtt éltek.. Pokol is volt az életük sokaknak, az igénytelenség meg akinek természetes inkább ne szaporodjon.
2022. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
76%

Huh, jó sok negatívumot kaptál kérdező. Lényegében majdnem mindegyik válaszban van igazság, bár elég kemény némelyik.

Arról nem te tehetsz, hogy igénytelen emberek az anyósodék. Akik a gyerekeddel kapcsolatban illettek kritikával, biztos hogy egyiknek sincs még. Nevetséges hogy egyesek szerint biztos agyoncsapja az áram stb, alap hogy a gyerek által elérhető konnektorok biztonsági zárasak ott ahol kisgyerek van.

Részedről kicsit túlspilázod meglátásom szerint a dolgokat, mármint a házimunka terén. Minek tartod rendben az egészet? Nem csak te laksz ott? Attól hogy ők dolgoznak nem azt jelenti hogy cseléd vagy. Ha nem változtatsz, továbbra is úgy fognak kezelni. A nagyobb problémát abban látom, hogy a férjed így viselkedik. Neki tutira kényelmes így a helyzet és nem is fog ezen változtatni, tehát neked ott sosem lesz igazad szerinte. Sokan elfogadják az ilyen helyzetet anyagiak stb miatt és maradna így, boldogtalanul mert jobb ez nem lesz. Vagy válnak, lesznek egyedülálló szülők ami szintén irdatlan nehéz helyzet manapság. Neked kell mérlegelned mit bírsz és meddig, mert ők az "otthon lévők", változni nem fognak.

Én csak a felső szintet tartanám rendben, a közös helységekben magam után pakolnék csak el. Biztos nem főznék mindenkire. Inkább a gyermekre koncentrálnék. Nem pakolnék anyósék után. Inkább találnék megoldást arra, hogy amikor lent vagyok a picúr pl járókában hogy ne férjen olyan dologhoz amit nem akarok és fent alakítanék ki neki játszó helyet. A lépcsőt el lehet zárni babaráccsal.

Ha nekik a kosz ér rumli kényelmes, szívük joga így élni. Szólni azért is nem szólnék, mert nyilván nem tekintenek teljes jogú házhasználónak- amire már többen is céloztak előttem, így felesleges.

Nehéz élet vár rád, próbálj alkalmazkodni mert más hozzád nem fog!

2022. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
31%
73as a konyha az anyósék része, ahol nincs kisgyerek, csak a kérdező viszi le néha a sajátját. És nem nem alap. Elég sok családnál jártam már ahol nem volt biztonsági zárak konnektor, de még ajtózár se.
2022. okt. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
58%
73 válaszo van 3 gyerekem mind él még pedig konektorokba nem tetünk biztonsågi zárat ,igaz mindegyik konnektor előtt szekrény volt vagy simán annak szobånak az ajtajåt becsuktuk igy oda nem tudott kis gyerek be menni , egy másik szobában meg babarács volt az ajtora tėve oda raktam gyereket ha pl felakartam mosni vagy hasonlo .
2022. okt. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
17%

74: De mivel kisgyerek lakik a házban, a szüleinek kell legyen annyi esze, hogy a közös helységekben is gondoskodik a veszélyes dolgokról. :)

75: Erről beszélek, kisgyerekes háznál gondoskodva van a veszélyes dolgok hozzáférhetőségéről.

2022. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
25%
Azért kíváncsi lennék, ennyi komment után a kérdező felfogta-e a helyzet okát.
2022. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
30%
#72 akkor szedjük szét jobban. Szülsz egy gyereket, akit elméletben normális szülőként halálod pillanatáig segítesz, támogatsz, bármire van szüksége. Oké. Hogy most a meny írt ide kérdést, de a menynek van egy férje, akinek az anyós az anyja. Ugyan miért ne segíthetné egy anya a fiát ás annak családját akár átmenetileg, akár hosszú távon lakhatás biztosításával, ha megteheti? Miért lenne bűn elfogadni ezt a lehetőséget bármilyen okból és élni vele? Mert kb mindenki leosztja szerencsétlen kérdés feltevőt, hogy hogy képzel mással együtt élni. Az meg hogy az együttélésekből vannak probélák, az pont annyira gyakori, mint hogy tök jól kijön egy nagy család. Csak hát károgjunk mindenen. Főleg ha szerinted az igénytelenség már a gyermekvállalas akadálya, mert hát élet-halál kérdése ezek szerint az igényesség.
2022. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 Savlekotő ***** válasza:
20%

mert hát élet-halál kérdése ezek szerint az igényesség.

Igen, az.

Egy kis babát nem kutya ürülékben mocsokban szemétben kell tartani,mert egyszer veszi be a szájába ami mérgező a földről vagy kap fertőzést.

Nézd meg mennyi beteg van itthon mert szarás után kezet mosni nem képesek a szülők se. Nézd meg a magyarok fogait? Nézd meg hány elhízott kis gyerek van mert hamburgeren élnek szarokon, van pénz minden feleslegesre bagóra de a gyerek koszos elhanyagolt.. Nézd meg a női higiéniát ? Sorolhatnám.. tisztelet a kivételnek. Bagó nem élet halál kérdése a higiénia az.. Akinek annyi az esze hogy egy babának a mocsok megfelel az ne szaporodjon.. Csak sajnos az igénytelen alkoholisták országába ez nem fontos...

2022. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
12%
#79 azt hiszem ezt "kissé" eltúlzod és a jelenlegi kérdésné kár is azon lovagolni, hogy az elvileg igénytelen anyós x éve minek volt képes szaporodni, vagy hogy a tásadalon x százaléka hogy él, mert ez nem hiszem, hogy érdekli a kérdezőt.
2022. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!