Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a hibás amiért...

Én vagyok a hibás amiért megkértem anyósomékat, hogy vigyázzanak a rendre?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok a kisbabámmal, én végzem a házi munkát, főzök, takarítok az egész házban, elméletileg az emelet a miénk és ott ,,lakunk", de lent van a közös konyha és a kisbaba ott biztonságban van a lépcsőtől is, mert nagyon sokat mászkál.

Szóval anyósom ledobálta a sáros bakkancsát, én a konyhában voltam pár percre, ott hagyott engem és 2 perc múlva már a sáros bakkancsal a kezében találtam meg aminek nyalogatta a talpát. Mikor haza jöttek mondtam hogy találjanak helyet a cipőknek mert a gyerek a szájába vesz mindent, erre anyósom mondta hogy ha ő zavar minket akkor elköltözik. Apósom a nappaiban a szemetes mellé dobja az almahaját, pedig az 5 cmel arrébb van, poharakat szanaszét, cipővel a házban, munka után senki sem rázza le magát, bejönnek koszos nadrágban, a férjem nem fogta pártonat hanem megharagudott mert úgy vélte őt hibáztatom, meg sem hallgatta a véleményem, éppen nem áll velem szóba. Minden nap fel porszívózok, letörölgetek, elmosogatok, főzök, de nem tudok mindent újra és újra elvégezni, fent is lent is.

Hibásnak érzem magam, amiért szóltam, mert csak dolgoznak, de szerintem a munka nem kifogás a rendetlen életmódhoz. Én is keresek, van szülésim+ még egy kis plusz munkával is keresek egy kis pénzt.


2022. okt. 27. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
69%

"egy gyereket miert hagysz felugyelet nelkul 1percre is?"


Hú bas*ki ezek a mintaanyukák. :D

Na kíváncsi vagyok hányatok figyelt a nap minden egyes percében a gyerekre, úgy hogy fél percre sem vette le róla a szemét. :D Gondolom a gyerekkel az öletekben xartatok akkor, a gyerek meg mindig be volt baxva a kiságyba, akkor is ha bömbölt, míg ti főztetek.

2022. okt. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 Savlekotő ***** válasza:
83%

A gyerekert te vagy a felelos..

Nem apa és anya a felelős érte. Csak Nálunk anyuka a felelős egyedül, apuka az sosincs említve semmiben, naná hogy egyre kevesebb nő fog szülni.. Ilyen mentalitással,ha a gyereked lesz hagyod meg fulladni is, mert anya a felelős érte?.. Gratulálok.. Magyar morál, szint..

2022. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem csak a ti részeteket takaritod?
2022. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
74%

Savlekoto, ha apa dolgozik es anya van otthon a gyerekkel akkor az anya a felelos erte. Meg jogilag sem vonnak felelősségre az apat ha amig o dolgozik es az anyaval van otthon a gyerek , tortenik valami rossz. Igy ertettem.


Altalanossagban nyilvan mindketten felelosek a gyerekukert, de a konkret helyzetben az anya feladata a gyereket ellatni es vigyazni ra. Tehat neki kell figyelni hogy ne egyen kutyaszart vagy ne azurja ki a szemet egy olloval.


Es egy totyogora nem figyelni akar egy percre felelotlenseg. Persze nehez ezt kivitelezni 100%ban, de akkor is sokat meg lehet tenni a biztonsagert. Hordozo, elkerites egy jateksarokban barmi.

2022. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 Savlekotő ***** válasza:
90%

Savlekoto, ha apa dolgozik es anya van otthon a gyerekkel akkor az anya a felelos erte. Meg jogilag sem vonnak felelősségre az apat ha amig o dolgozik es az anyaval van otthon a gyerek , tortenik valami rossz. Igy ertettem.



Persze de ha apa is otthon van,anyunak még őt is kell szolgálnia meg épp ő van a gyerekkel, a sör tévé minden fontosabb a gyereknél.. Tisztelet a kivételnek akik figyelnek a gyerekeikre nemtől függetlenül.. De tartom hogy ide hiba volt szülni és költözni is a kérdezőnek..

2022. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
62%

Nem, de azért ha már felneveltél n (ahol az n>=1) számú gyereket, még mindig dolgoznod kell, de már közelít a nyugdíj, baromi frusztráló lehet, hogy az egész kisdedóvót kezdhetet előlről, megint azon kelljen feszengnek, egy öntudatlan főemlős hogyan fog éppen kárt tenni magában a következő pillanatban.


Persze, valahol ők ezt bevállalták, de majd meglátod, mire gondolok.

2022. okt. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
81%
Be kell osztani ki mit és mennyit takarit.
2022. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
89%

A 36-osnak pedig igaza van. Nem anyósékhoz kell gyereket vállalni, és akkor nincs ilyen probléma.


És ez tök független attól, ki mit csinál, meg mi igénytelenség. Mindig az diktál, akié a ház.

2022. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
88%

"Én vagyok a hibás amiért megkértem anyósomékat, hogy vigyázzanak a rendre?"


Nem, nem vagy hibás.


De így jár az, aki anyósékkal egy házban vállal gyereket. Igen, tudom, a férjed háza is. De anyóséké is, tehát ugyanúgy joguk van akár szarral is összekenni a falat, ha akarják.

Te baxtad el, mikor így gyereket vállaltál.

2022. okt. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
59%
Fura nekem egyik gyerekem sem nyalogatot cipőt ,pedig nem tettem magasra miattuk a cipőket ,konektorokat sem piszkálták mert azok szekrények mögött voltak vagy jól eldugtuk az elosztókat ha valami olyan volt akkor míg kicsik voltak beraktam a szobába ami gyerekbiztos volt és egy babarács is volt .
2022. okt. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!