Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a hibás amiért...

Én vagyok a hibás amiért megkértem anyósomékat, hogy vigyázzanak a rendre?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok a kisbabámmal, én végzem a házi munkát, főzök, takarítok az egész házban, elméletileg az emelet a miénk és ott ,,lakunk", de lent van a közös konyha és a kisbaba ott biztonságban van a lépcsőtől is, mert nagyon sokat mászkál.

Szóval anyósom ledobálta a sáros bakkancsát, én a konyhában voltam pár percre, ott hagyott engem és 2 perc múlva már a sáros bakkancsal a kezében találtam meg aminek nyalogatta a talpát. Mikor haza jöttek mondtam hogy találjanak helyet a cipőknek mert a gyerek a szájába vesz mindent, erre anyósom mondta hogy ha ő zavar minket akkor elköltözik. Apósom a nappaiban a szemetes mellé dobja az almahaját, pedig az 5 cmel arrébb van, poharakat szanaszét, cipővel a házban, munka után senki sem rázza le magát, bejönnek koszos nadrágban, a férjem nem fogta pártonat hanem megharagudott mert úgy vélte őt hibáztatom, meg sem hallgatta a véleményem, éppen nem áll velem szóba. Minden nap fel porszívózok, letörölgetek, elmosogatok, főzök, de nem tudok mindent újra és újra elvégezni, fent is lent is.

Hibásnak érzem magam, amiért szóltam, mert csak dolgoznak, de szerintem a munka nem kifogás a rendetlen életmódhoz. Én is keresek, van szülésim+ még egy kis plusz munkával is keresek egy kis pénzt.


2022. okt. 27. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként az sem zavar, hogy m.cskosul kihasználnak téged?


Mert én már ezért is dobbantanék, amint tudok. Nekem nem férne bele, hogy otthon vagyok, főzök-mosok, gyerekezek stb, és aztán rendre szétbrmolják a munkámat.

2022. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
79%

Akkor csúnyán mondva még ha én is költöttem a házra, bútort meg ilyeneket, és takarítom a házat, de nagyrészt az övék, fele meg a férjemé, én csak egy jött ment vagyok aki oda szült? - gyakorlatilag bármilyen rondán is hangzik, pontosan ez a helyzet!


Te ott senki vagy - szó szerint.

A ház a férjedé és a szüleié, neked egy petákod nincs benne (amit felújítasz, egy dolog, elteszed a számlát, mert ha gáz van, és pl kivágnak ilyen-olyan okból - akár a szülők! -, azzal bizonyíthatod, hogy neked jár x összeg).

2022. okt. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
35%
A házasságnak nem az a lényege, hogy vagyonközösség? Még ha nincs is a feleség nevén a ház, azért nem egy jött-ment, aki odaszült. A férje háza az ő háza is. Vagy ha valaki a férjhez megy és odakötözik a férj házába, akkor ő örökké csak egy megtűrt ember lesz ott, akinek nincs semmibe beleszólása, mert nem az övé a ház?
2022. okt. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
93%

63-as, ha a pasinak van házasság előtt már háza, és odaköltözik az asszony, az nem lesz az övé, abban nincs vagyonközösség.


Persze, ettől függetlenül nyilván normális házasságban a feleség nem számít jöttmentnek, DE(!)


Itt az a helyzet továbbra is, hogy a jelek szerint ez a ház alapvetően az anyóséké (nem tudom, a férjnek hogy van benne tulajdonjoga), tehát a kérdező szólhat, ha valami nem tetszik neki, tulajdonképpen szíve-joga a véleményéhez, de tetszik vagy sem, nem várhatja el a ház tulajdonosától, hogy változtasson a szokásain, ha nem akar.


És mindegy, mi ez a szokás, ha anyós odasz*r a nappali közepére, megteheti, mert az ő háza. Okéxez most szélsőséges volt, de érted. Akinek nincs rá igénye, hogy ne menjen be koszos lábbal a házba, az biztos nem fog rajta változtatni más kedvéért, ha neki úgy tetszik.


Ez a baj a szülőkkel lakással, hogy mindenkinek megvan a maga heppje, a maga rossz szokása, ami mást zavar, és azért amit az ember elnéz a házastársának vagy gyerekének, nem biztos, hogy elnéz egy nem vérszerinti rokontól. Biztos a kérdezőnek is vannak olyan szokásai, amitől az anyósáék fel tudnak robbanni.

2022. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 Savlekotő ***** válasza:
94%
Sajnos jogilag az lesz utolsó ezért nem kell olyan pasival kezdeni nőknek aki nem váltak le -mama csecséről, és nem is akarnak leválni, mert kényelmes két csecsen szopni, és mindig anyuék az elsők, sose állt áll ki a társáért sőt megsértődve durcázik mint egy óvódás. Persze neki ez kényelmes, luk van, nem kell kilépni a gyerek szerepből amiben megrekedt,naná hogy a feleség itt is takarít mindenki helyett a pasi meg cserébe teli arja még a saját utódját is hogy ne mocsokban nőjön fel... Itt a pasi a fő ludas.. De a kérdező is részben hogy így be vállalta ezt..
2022. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom, azért a kérdezőnek is kényelmes volt, hogy nem kell keményen dolgozni és spórolni évekig, mint másoknak, hogy legyen hova gyereket vállalni.


Csak ugye mindennek megvan a maga hátránya.

2022. okt. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 Savlekotő ***** válasza:
90%
Igaz utolsó,. Élete értelme meg később futva fog menekülni ebből a családból ha van csöpp esze..
2022. okt. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
64%
63as, érdekes, ez a vagyonközösség dolog általában akkor merül fel ha a nő megy bele csupasz fenékkel. ha a pasinak nincs semmilye és a nőnek van ingatlanja akkor mindenki habzó szájjal üvölti hogy ne hagyja magát kihasználni meg ne tartsa el az ingyenélőt.
2022. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
80%

Jogosan szóltál, mert putris igénytelenség amiket írtál, de ha nem tetszik, akkor el kell onnan költözni.

Nem is értem, hogy jutott eszedbe közös konyha az anyóssal és még oda egy baba is...

2022. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
75%
Anyós azt csinál amit akar a saját otthonában. Te is, tehát lehet költözni. A madár is saját fészket rak, oda tojik. Nem kell más után takarítani, és csicskának lenni. Értem én hogy kompenzálni akarsz, de felesleges.
2022. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!