Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet arra válaszolni, ha...

Mit lehet arra válaszolni, ha a menyetek, aki gyermeket vár, leülne veletek szemben és azt mondaná: "Itt az ideje, hogy elkezdj spórolni, mert mi nem tudunk tovább támogatni!"?

Figyelt kérdés

Miközben SOHA semmivel nem támogattak, inkább ti támogattátok őket és a lakásotokban laknak, ingyen! Ti meg elpucoltatok vidékre, az elhunyt anyátok házába.

Megjegyzem külön kasszán vannak, de a fiamtól sem kértem egyetlen fillért sem soha. Még kölcsön sem!


Ha megdöbbentek és elutasítjátok még a feltevést is, akkor esetleg a fiatoknak pakoltok alá, bár külön kassza esetén nem is értem a többesszámot.

Vagy azonnal visszautasítjátok az állítást, ezzel kettőjük között okozva veszekedést? Ismétlem, a feleség terhes.


Én négyszemközt rákérdeztem a fiamnál, állítólag nem tudja miről beszélt a felesége.(?)


2023. jan. 21. 21:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
85%

Nem a fiáról mondott akármit is a kérdező menye, hanem a kérdezőről. Hogy őt kell támogatni pénzzel, és nem fogják tovább ezt tenni.

Miközben a kérdezőt NEM kell támogatni pénzzel.

Minek jönne ilyesmivel a kérdező menye, ha tudná, hogy a kérdező soha nem kapott tőlük pénzt? Nyilvánvalóan azt hiszi, hogy rendszeresen kap. Kitől lehet vajon neki ilyen infója?

Nem olyan nehéz összerakni a képet, de hát persze mindig a kis szemét meny a hibás, a fiúcska, az hótiszta ártatlan 😅

2023. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
9%
A kis huncut meny tudta kisajnáltatni magának a lakhatást, a taníttatást, valószínűleg úgy gondolja, hogy anyós sz.rul áll anyagilag, támogatni kell. Értem már, köszi. :)
2023. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
73%
72-höz még: És még mindig nem mondom, hogy a meny hazudik, de azt sem, hogy a fiú. Mert ennyiből egyszerűen nem lehet tudni. Pont úgy lehet sáros a fiú, mint ahogy az is lehet, hogy nem is volt téma náluk a pénz, ezért nem is érti a fiú, hogy miről beszél az asszony. Még olyan csoda is létezik, hogy a terhesség alatti hormonbolondozás előhoz valami kis lappangó mentális gebaszt. De ez is csak lehetőség.
2023. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
89%

70


Itt igen sanszos, hogy a kérdező fia a húnyó. Beadott egy mesét a feleségének. Anyuka rájött, hogy a gyerek átvágja a feleségét és őt is, és most valszeg megpróbálja botrány nélkül eltusolni az ügyet a születendő unokája miatt.

2023. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim ***** válasza:
94%
74, ha anyuka rájött, akkor nem ír ki kérdést, hogy akár még idegenek is segítsenek neki gondolkodni...
2023. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
68%

Én személy szerint eleve elképzelhetetlennek tartom házasságban a külön kasszát, különösen abban az esetben, ha már gyerek is van.

Jogilag sem elismert a külön kassza, mert a magánvagyont leszámítva, minden befolyó jövedelem közös, még abban az esetben is, ha az egyikük soha egy percet nem dolgozott. Kivéve, ha készült házassági szerződés és ez abban le van írva.

Ettől még két ember szóban megállapodhat erről és leélhetik így együtt az életüket, csak nekem furcsa!

Viszont ilyen esetben számomra elképzelhetetlen, hogy elszámoltatom a külön kasszán levő házastársamat a pénzéről, mert legyünk őszinték, ebben az esetben nincs hozzá közöm! Ahogy a férjemnek sincs ahhoz köze, ha én minden közös költségből becsülettel kiveszem a részem, de havonta a maradékból veszek 200ezerért magamnak cipőt, vagy támogatok egy állatmenhelyet, esetleg egy hajléktalant pátyolgatok, vagy áldozok a költséges hobbimra ennyit.

Gyakorlatilag ez lenne a külön kassza egyetlen értelme, hogy kontroll nélkül gazdálkodhassak a sajátom maradékával, ha a közös tételeket rendeztem.

Hangsúlyozom, nem értek vele egyet, de sokan élnek így, ha nekik jó, hát nekem is jó!

Így aztán főleg nem értem a meny négyszemközti kijelentését az anyóssal szemben és főleg nem értem a többesszámot, mivel nyilván a férj nem kért tőle hozzájárulást. Ha a férj nem luxusqrvát tart aki pénzbe kerül és minden szempontból normálisan élnek, hiszen még gyereket is vállalnak, akkor semmi indok itt pocskondiázni a pasit!

Lehet, hogy kevesebb lett a jövedelme valamiért, lehet olyan vesztesége, amit szégyell, bármi lehet. Egy biztos, hogy az asszonynak sok köze nem lehet hozzá, ha támogatja a pasi az anyját, ha nem!

2023. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
61%
#76 A külön kassza működőképes tud lenni (akkor is, ha minden ilyen téma alá odagyűltök megjegyezni, hogy nem bírjátok elképzelni... komolyan olyanok vagytok, mint a vegánok), de ez nem jelenti, hogy az élethelyzetek változásával nem kell időnként átgondolni és módosítani a megegyezésen. A gyerekvállalás tipikusan ilyen.
2023. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
59%

#77

Látom sikerült megragadnod a mondandóm lényeget! Gratulálok az értelmezési képességedhez! És hogy miről mi a véleményem, nekem vagy másoknak, azt semmi jogod beszabályozni, legfeljebb otthon a 3-4 éves gyerekeidnek szabhatsz meg ilyesmit, ha hagyják.

Szóval, hogy segítsek a nagy gondodban:

Külön kasszánál nem az a lényeg, hogy nekem vagy neked tetszik e, hanem az, idézem:


"Gyakorlatilag az lenne a külön kassza egyetlen értelme, hogy kontroll nélkül gazdálkodhassak a sajátom maradékával, ha a közös tételeket rendeztem."

2023. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
66%
#78 Igen, erre írtam, hogy időnként át lehet tárgyalni a feltételeket. Ha nem sikerült értelmezni, keresd meg a magyartanárodat. Viszlát.
2023. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
59%

Ne itt veszekedjetek! Aludjatok! 😀😀


A kerdezo fia valoszinuleg elk*#$ zta a penzt vagy fogadason veszitett. Es volt kepe azt mondani a nojenek hogy "baba,anyukamat tamogatom evek ota havi 40-50 ezerrel" pedig nem..


Van bor a kepen..

2023. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!