Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Azt mondták családtag vagyok,m...

Azt mondták családtag vagyok,miért? Ha még hivatalosan nem. Miért divat családként kezelni a jegyest?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, eljegyzett megkérte a kezem. A szülei már ez előtt is azzal jöttek,hogy családtag vagyok,de finoman illedelmesen és nem bunkón jeleztem: addig szerintem nem amíg nem hivatalos. Miért lenne családtag addig valaki? Miért divat a menyasszonyt odarángatni látogatni,amíg még csak nem is a menyük. Leendő! De nem jelenlegi. Senkit se sértettem meg,egyszerűen így gondolom,ez volt régen is az alap. Az én vérszerinti rokonaimnak ugyanez az agymenése van,pedig a családtag az az,aki vagy vérrokon vagy házastárs. A vőlegényem: leendő rokon.




2023. júl. 28. 18:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/101 anonim ***** válasza:
96%

Nem sok barátod van, ugye kérdező?

Emberek -érzésekkel- olyan embert tekintenek családtagnak akit nagyon kedvelnek, szeretnek, fontos szerepet töltenek be az életükben stb. Azt hogy kit tekintesz családtagnak nem a vér és nem is egy papír fogja eldönteni, hanem te. Az hogy hivatalosan mégis ezektől számítasz annak, az az embereket nem érdekli. Gondolom a párodhoz is azért mész hozzá mert családnak tekinted nem? Pedig vele nem köt össze vér, jelenleg még papír sem, csak az érzéseitek.

2023. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/101 anonim ***** válasza:
75%
A vőlegênyed sose lesz rokon, ahhoz vérségi kapcsolat vagy örökbefogadás stb. kell. A férj és a jegyes is: közeli hozzátartozó.
2023. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/101 anonim ***** válasza:
96%

Örülj neki!

Nekem is szerencsém van a férjem családjával, nagyon szeretjük egymást. Az első közös karácsonyunkon hangzott el először, hogy már te is családtag vagy, pedig 18 voltam és fél éve ismertem őket. Ők ilyenek. Nem értem, te miért érzed ezt sértőnek, engem szabályosan meghatott a dolog.

2023. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/101 A kérdező kommentje:

Dehogy sértő! :)

Csak fura..mert nem igaz. Valójában addig míg nem írtuk alá én nem vagyok nekik kvázi senkijük és tudom saját magamat sértegetem ezzel.. De a családtag az házastárs/vagy vérrokon. Egy fedél alatt élő menyasszony az nekik kvázi senkijük addig. Nyilván dehogyis sértő! Csak nekem furcsa mert tudom mi az igazság és ezt ők is tudják. De akkor szimplán kedves gesztus ugye?


Azt mondta idézem "Addig a fogadott anyósod vagyok,mert jövőbeli dolog,de még nem történt meg." Ez most mit jelentsen?

2023. júl. 28. 20:25
 15/101 anonim ***** válasza:
96%
Kedves gesztus, és érzések, a jele annak hogy elfogadtak.
2023. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/101 A kérdező kommentje:

Ez jól esik egyébként hisz nekem is vannak érzéseim. Sarkosan gondolkozok és így ilyen bunkón nyilván nem tálaltam nekik. Csak finoman nevetgéltem hogy köszii de hát majd ha hivatalos. Főleg,hogy saját magamat sértegettem azzal,hogy azt szajkóztam hogy a menyasszony kvázi senkijük. Csúnyán mondva..ha csak a hivatalos részét nézzük igaz..


Ez a "addig a fogadott anyósod vagyok" ezzzzen egy picikét néztem.. ez tényleg kedvesség akart lenni? :D

2023. júl. 28. 22:03
 17/101 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, minden hozzászólásoddal egyre jobban azt érzem, hogy a #6-os nem is lőtt annyira mellé... Egyrészt érzelmi analfabéta vagy, másrészt nem tudod értelmezni a tiédtől eltérő gondolatmenetet.
2023. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/101 anonim ***** válasza:
96%

Egyet kell hogy értsek 17-esel. Sosem találkoztam senkivel aki a családtag kifejezést így értelmezte volna, hogy neki hivatalosnak kell lennie, le kell legyen papírozva, különben kellemetlenül érzi magát, es még másokat tart furcsának emiatt.

Túlságosan rá vagy feszülve hogy hivatalosan mit jelentenek a szavak. Le rövidítem neked: Szeretnek. Család tagja vagy. Ha van papír ha nincs. Kész. Az emberek 99%-ának azt jelenti szeretnek, te vagy az az 1% aki meg papírban méri a családot.

2023. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/101 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a macskám is családtag, pedig nem vagyunk összeházasodva...
2023. júl. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/101 anonim ***** válasza:
93%
Örülj neki inkább. :D
2023. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!