Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Azt mondták családtag vagyok,m...

Azt mondták családtag vagyok,miért? Ha még hivatalosan nem. Miért divat családként kezelni a jegyest?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, eljegyzett megkérte a kezem. A szülei már ez előtt is azzal jöttek,hogy családtag vagyok,de finoman illedelmesen és nem bunkón jeleztem: addig szerintem nem amíg nem hivatalos. Miért lenne családtag addig valaki? Miért divat a menyasszonyt odarángatni látogatni,amíg még csak nem is a menyük. Leendő! De nem jelenlegi. Senkit se sértettem meg,egyszerűen így gondolom,ez volt régen is az alap. Az én vérszerinti rokonaimnak ugyanez az agymenése van,pedig a családtag az az,aki vagy vérrokon vagy házastárs. A vőlegényem: leendő rokon.




2023. júl. 28. 18:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/101 anonim ***** válasza:
95%
Ha elvesz sem leszel más nekik.Házassággal egy vagyon közösségi szerződést írsz alá a férjeddel.Nem a családdal.Ez egy kedves gesztus részükről.
2023. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/101 anonim ***** válasza:
95%

Örülj neki, bmeg. Engem az exem anyja míg együtt voltam a fiával, végig idegenként kezelt.

Nemhogy családtag, de a közös tegeződés sem ment. Fizikai fájdalmat okozott neki a létezésem :D

2023. júl. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/101 anonim ***** válasza:
88%

#19, ez kész:DDDDDDDD

(Amúgy nekem is:))

2023. júl. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/101 anonim ***** válasza:
12%

Én értem mit akarsz mondani kérdező.

Nekem is azzal jött anyós, hogy a házassággal "bekerültem" az ő családjába.

A probléma ezzel csak az volt, hogy onnantól anyukának kellett volna szólítani és alázatosan alárendelni magam az ő akaratának. Mindenben. Ahogy ő is alázkodott az anyósának.

Mert "be kell állni" a sorba. :D

Nekem is tele volt a cipőm ezzel a: mostmár a családunk tagja vagy dumával, mert egy álnok, képmuató némber volt mindig is velem.

Nem falusi az anyós? Elmaradott szocializációval?

Amúgy lehet, hogy egy egyszerű kedves lélek, aki ilyen kis középkori módon fogalmazza meg, hogy elfogad.

Ezt neked kell tudnod.

2023. júl. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/101 A kérdező kommentje:
Neem,nem egyszerű lélek annyira. :D
2023. júl. 29. 18:31
 26/101 anonim ***** válasza:
11%

25.

Akkor csak ennyi esze van. Falusi? Azok gondolkodnak ilyen elmaradottan a témában.

2023. júl. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/101 anonim ***** válasza:
90%
Cseszd meg, akkor a te fogalmaid szerint én és a párom nem vagyunk egy család, mert nem vagyunk összeházasodva (sőt, még hivatalos eljegyzésünk sem volt, csak vettünk egy pár gyűrűt). Igaz, hogy több mint 30 éve együtt vagyunk és felneveltünk 3 gyereket, de nem vagyunk egymás családjának a tagjai. Nagy bajok vannak a te fejedben...
2023. júl. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/101 A kérdező kommentje:
#27 a Ti olvasatotokban a Ti értékrendetek szerint vagytok Ti egy család. De hivatalosan max a lakótársa vagy, egyáltalan nem hozzátartozó. De a saját értékrended szerint családként kezeled. Viszont amíg nem házastárs, ő nem családtagod. Lehet ezt színezni lehet ezt szépíteni hogy dee a gyerekek apja. Ok, elismerte a kórházban,hogy nem a szomszéd Pista csinált fel hanem ő.
2023. júl. 30. 11:48
 29/101 A kérdező kommentje:
Szóval hivatalosan nem. Nem vagytok család. De etikailag Igen! Azaz már ezt az emberek annak nevezik pedig még ez nem az.
2023. júl. 30. 11:50
 30/101 anonim ***** válasza:
88%
Fú b+
2023. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!