Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok szemét, vagy igaza...

Én vagyok szemét, vagy igaza van az anyósnak?

Figyelt kérdés
Tél óta nem jól keres a férjem.Egy hónapban megmaradt 40000ft négyőnkre.Sajnos nem tudtam befizetni a villany.Nagyon sokkal tartozunk,de nem kapcsolják ki mert védendő fogyasztók vagyunk.Szóval...Kértünk kölcsön az anyóstól fára decemberbe,20000ft.Neki januárba bejött 800000ft.Tudja nagyon jól,hogy mennyi tartozásunk van,és milyen szarul állunk anyagi téren,de múlt héten közölte velünk,hogy kéri vissza a pénzt,mert NINCS neki.Így nem tudom a villanyt befizetni az összeset biztos nem.Meg ott lesz a kutyaoltás,és még egyéb befizetni való.Most csak én tartom egy pénzéhes embernek,vagy neki van igaza?

2013. máj. 2. 12:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/106 A kérdező kommentje:
Sajnos a muszáj nagy úr.májusban már jobban kap a férjem,visszaadtam volna.Nem arról van szó,hogy nem adom vissza,de nem érti meg,hogy most nem tudtam
2013. máj. 2. 12:59
 22/106 anonim ***** válasza:
91%

Kölcsönt családtagtól is úgy kérünk, (és úgy adunk), hogy legalább a felek leírják és aláírják, hogy mennyi pénzt, mennyi időre kérnek kölcsön.


Hogy az anyósodnak mennyi pénze van, mire költi, az perpill semmit nem jelent.


Dolgoznod kéne, persze most jönni fog egy kifejtés, hogy nekem fogalmam sem lehet erről, mert semmi munka nincs az országnak azon a táján, ahol épp tartózkodsz. Ezzel csak az a bibi, hogy nem igaz.


Az, hogy az anyósod egyenlőtlenül bánik az unokáival, már más kérdés, és valóban nem helyes. De lássuk be, a fő problémát, a számlabefizetést, a kutyaoltást (WTF, kutya???) és a többit nem tudnád befizetni akkor sem, ha kaptak volna a gyerekeid nyuszi-csomagot a nagyitól.

2013. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/106 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon rossz érzés mikor az egyiknek adnak a másiknak meg nem. Főleg a saját gyerekeddel esik ez rosszul. Tudom, mert ugyanez volt a nagyszüleimmel.Azok az unokák akik ott laktak a falujukban mindig minden volt, nekünk akik csak hétvégente jártunk le, még ünnepekkor sem kaptunk semmit. Sajnos ez ilyen, ezzel nem lehet mit kezdeni.Gyerekként rosszul esett, de már nem érdekel.A kölcsönpénzt vissza kell adni, viszont nem értem, ha most épp nem tudjátok akkor mért olyan fontos neki azonnal, plusz ha nincs is szüksége rá.Mert ha mondjuk azt mondja hogy erre meg arra kell, akkor a föld alól is elő kell keríteni és viszaadni. Mindeki kerülhet szar helyzetbe, olyan okokból amiről nem tehet, viszont azért tehetsz hogy ez innentől változzon!Ilyenkor jól jönne a segítség, de ha egyszerűen nincs akkor magatoknak kell megoldani!Sok sikert
2013. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/106 A kérdező kommentje:
Nem említettem a temetést.Azon kívűl van neki 800000-re.Ha letojnám,csak a férjemnek tennék rosszat.
2013. máj. 2. 13:01
 25/106 anonim ***** válasza:
91%
Tanuld meg: a kölcsönkért pénzt meg kell adni. Függetlenül attól, vane-e pénze annak, akinek tartozol. Kemény lecke, de nektek kell megoldani a anyagi helyzeteteket. Szégyellném pénzéhesnek nevezni azt, aki egyszer /vagy többször/ már kisegített benneteket köcsönnel. Lehet, hogy ez volt az utolsó kölcsönöktök tőle.
2013. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/106 anonim ***** válasza:
92%
De értsd már meg, hogy semmi közöd a pénzéhez! Neked hogy esne, ha egy hozzátartozód azt számolná, hogy mennyi pénzed van, és abból neki mennyi jutna? Nekem pocsék érzés lenne.
2013. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/106 anonim válasza:
31%
Igazad van,az én anyósom is egy patkány.Miért nem lehet elhinni,hogy van ilyen.Gondolom a férjed munkája az mindig kell neki,mert rá van szorulva.De gondolom ha unokákról van szó akkor nem a te gyerekeid az elsők,hanem aki nem segít neki a két kezével.Ez így van nálunk is és teljes mértékbe igazat adok neked.Te meg aki az ocsmány válaszaidat írtad,biztos te is valami anyós féle vagy.Miért ítélkezel addig amíg nem ismersz valakit.Biztos valami olyan munkahelyed van amiért nem kellett megküzdeni.Igenis nehéz a mai világba munkát találni.Én is odaadnám az utolsót a gyerekemnek,ha kér vissza sem kérem,inkább én nélkülözöm mint a gyerekem.Ez az igazi szülői nagymama SZERETET!!!!!!!
2013. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/106 A kérdező kommentje:
Itt a megértésről van szó.hogy nem tudjuk vissza adni csak májusban.Milyen anya ez?
2013. máj. 2. 13:15
 29/106 anonim ***** válasza:
56%

Ha a gyermekem bajban lenne én biztos hogy segítenék neki, ha megtehetnem. Még akkor is, ha ő is tehet a rossz helyzetéről. Egy normális anya így gondolkodik.

(Persze nem azt mondom, hogy éheznék azért, hogy szórakozni mehessen, de egy kis kényelemről le tudnék mondani azért, hogy ne fázzon a gyerekem és az unokám.)

2013. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/106 anonim ***** válasza:
95%
Vedd úgy, hog a temetésére félretett pénzzel is benneteket akar mentesíteni a költségektől. Hát nem egy előre látó ember?!
2013. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!