Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljem, hogy a...

Hogyan kezeljem, hogy a férjemnek fontosabb az anyukája, mint én?

Figyelt kérdés
2017. febr. 18. 15:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 Metin59 válasza:
76%
Nézd, alapvetően le kellene ülnötök indulatok nélkül megbeszélni a dolgokat. Nem azon gondolkodni hogy válljunk el, mert ez nagyon egyszerű, de nagyon rossz döntés! Mikor összeházasodtatok, kimondtátok hogy jóban - rosszban, nem?! Anya csak egy van, de az első a saját feleség és a gyerekem. Általában az anya és apa előbb - utóbb távozik az élők sorából, ezt egészséges lélekkel el kell fogadnunk. A közvetlen család marad, a gyerekeink viszik tovább a génjeinket. A gyermekeknek pedig szükségük vsn apára és anyára is. Ha a mama belebeszél a gyermek nevelésébe, el kell neki szépen mondani, te mit miért csinálsz dolgokat így vagy úgy. Beszéld meg a férjeddel is előtte, kérd a támogatását és akkor mond el az érveid (már ha vannak), amikor minhárman együtt vagytok.
2017. febr. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim válasza:
52%

Szomorú, hogy a válaszadók többsége nem a kérdésedre adott választ, hanem neked esett. Feltehetően férfiak és anyósok adták ezeket a válaszokat. Azért írom, mert azt tapasztalom, hogy mostanában nem a lányos, hanem a fiús anyukák azok, akik szabályosan tönkre teszik gyerekeik házasságát. Anyósok, akik mindent mindig jobban tudnak, és mindent úgy kell csinálni, ahogy ők elképzelik. Ahelyett, hogy hagynák, hogy a fiatalok kialakítsák a maguk életét. (Tapasztalat; fiús anyukák környezetemben, akiknek gyakran mondom ne mószerolják a menyüket.)

Tudom, hogy nehéz, és lelkileg fájó is, hogy az anyját bújja, de próbálj erős lenni. Csinálj úgy, mintha észre sem vennéd. Mintha ez a napi rutinhoz tartozna. Beszélgetés után kérdezd meg, hogy van a mama. Minden esetre kedvesen, együttérzően, aggódva, törődve (a helyzettől függően) és mosolyogva. Esetleg a beszélgetéskor mondd, hogy én is szeretnék a mamával beszélni. Bármilyen fáradt vagy, vagy nehezedre esik is, kérdezd meg, hogy mit csinált ma, mit főzött stb. Kérj tőle tanácsot mit hogyan csinálj. Kérj recepteket. Az nem azt jelenti, hogy azt kell tenned amit tanácsol, de nagyon boldog lesz, hogy elmondhatja. Kérdd meg, hogy vigye el a gyereket sétálni, bábszínházba, gyerek programokra stb. Addig is levegőt kapsz . Alakítsad úgy, ügyesen, hogy minél többet aludjon nála a gyerek. Legyél figyelmes születés-névnap, anyák napja. Hétköznapokon is figyelj oda. Elkottyint egy apróságot, látott a barátnőjénél valami praktikusat, vagy hasonlót mond, lepd meg vele, ne várj az ünnepig. Mind ezeket próbáld kedves kis mosollyal fűszerezni. Akkor is, amikor elkéred a férjedtől a telefont, hogy beszélni szeretnél az anyukájával. Tudom, nem könnyű, fáradt vagy magaddal, gyerekkel törődve stb., DE MEG KELL TANULNOD. Nem kell a válásra gondolni. A házasság olyan, mint a szinuszgörbe, hol lent, hol fent, de nem szabad elszakadnia. Tanuld meg azt is, hogy mindig mosolyogj, főleg férjre, anyósra. Először erőltetni kell, azután megy magától, természetes lesz. A mosoly boldoggá tesz, de akarni kell.

(Megjegyzés: nagyi vagyok, nekem is fiam van. Mielőtt vádolnának)

2017. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim válasza:
93%

Az a szörnyű, hogy manapság nem megoldjuk a problémákat, nem megbeszéljük, hanem egyből válunk, keresünk másikat, jobbat, ahol aztán ugyanazok a problémák (vagy épp mások) előjönnek, aztán megint elválunk, stb...


Nem kell nagyon érteni a pszichológiához, hogy ki lehessen hámozni nálatok mi a gond. Sajnos saját bőrömön tapasztalom, párom anyja is egy, hát nem mintaszülő, egy évben kétszer keresi a lányát. Az "oldd meg magad" - az uralkodó nézet, így meg persze, hogy erről az oldalról van egy természetes féltékenység az iránt, akinek viszont van normális szülője. És nem is kell szavakba önteni, elég egy

- hol voltál?

- anyámnál.

- aha.

és ha abban az 'aha'-ban érzi a másik az undort, a tömény féltékenységet, ennyi elég, hogy elcsesződjenek a dolgok.


Párod is hibás, mert nem beszéli meg veled, hogy miért is fontosabb az anyja, lehet konkrét oka is, amiről nem is tudsz.

Az anyós is hibás sokszor, mert "nem ilyen nőt akartam a fiamnak" - ez is ismerős. Viszont beszélgetéssel, érvekkel meg lehet győzni bármelyik felet, hogy ez van, fogadjátok el... A kulcs a kommunikáció, a szeretettel közeledés, mert amíg csak az utálkozás van, addig nem lesz jobb.

Előttem leírták már, érdeklődj párodnál anyósod felől, érezze, hogy fontos neked is, ő hogy van.

Ha sütöttél valamit, vigyél neki kóstolót, beszéltesd, vidd el sétálni az unokájával, hármasban, mondd neki, hogy szereted a fiát, és szeretni is fogod, csak jó lenne, ha többet foglalkozna a családjával. Ezek mind segíthetnek, hogy enyhüljön a légkör.

Bár még mindig nem tudjuk, hogy az anyósnak egyáltalán van-e valami konkrét baja veled. De ilyen apróságokkal lehet javítani, sok szerencsét, kitartást hozzá!

2017. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim válasza:
44%
A 7-es válasz alapján én elválnék.
2017. febr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm azok válaszát aki segítő szándékkal írt és nem oltogatot. Megpróbálom megfogadni a jó tanácsokat
2017. febr. 22. 05:40
 66/80 anonim ***** válasza:
12%
Miért is? Csak mert anyuci kisfia, és ő kiszolgálja? Azonnal válj el tőle!!!!
2017. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
7%
Egyébként meg,ha már ennyi ideje házasok vagytok, miért nem szakad le róla? Ne hagyd, hogy házvezetőnek, szakácsnőnek használjon! Gyermek van?
2017. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim válasza:
6%
Ha már elköltözött otthonról,megnősűlt,ne az anyja legyen a legfontosabb! Hanem a saját családja!A"kis mamakedvence" Idegesitő!
2017. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Bár én a férj vagyok, de mintha a saját házasságomat látnám. Anyám,bár sokat segített az elején, nehezen barátkozott meg a menyével, de fordítva is így volt. Mindkettő rágta a májamat, hogy a másik nem olyan mint amilyet szeretne magának. Elején őrlődtem köztük aztán leültettem mindkettőt, és elmondtam, hogy nem szeretnék döntőbíró lenni közöttük, hisz mindkettőjüket szeretem csak másképp. Persze nekem volt olyan példa az életemben, hogy apámnak a nagycsalád mellett is támogatnia kellett az özvegyen maradt édesanyját, ha nem szerette volna látni éhen halni. Sikerült megoldania, pedig valószínűleg az én anyám is próbálta macerálni miatta. Valószínűleg mindketten jót szeretnétek a szerencsétlen férjnek, de ezért mondják, hogy a pokolba vezető út jóindulattal van kikövezve, és nem biztos, hogy az öné a pokol. Tudomásul kell venni, hogy olyan válás nincs ahol az anyát választják el a fiától, tehát csak ön tud, ha valóban akar, kilépni ebből a családból. Én már túl vagyok a házasságom első 40 évén, és volt tányércsörgés is közben, de úgy gondolom, hogy a házasság nem bugyi, hogy az ember csak úgy naponta cserélje. Akik úgy gondolják nem a tolerancia, hanem a váltás a megoldás, valószínűleg önértékelési problémával állnak szembe. Ha már minden jellemhibáját megtalálta és kijavította valaki, de még mindig problémája van a párjával, annak el kell válni, mert a hibás választását máshogy nem lehet kijavítani.
2017. febr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
100%
Mindezt végigböngészve: csak a kislányodat sajnálom.
2017. febr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!