Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is nevetseges,...

Szerintetek is nevetseges, amikor nem osszehazasodott parok anyos/aposnak hivjak egymas szuleit?

Figyelt kérdés
Legjobb, mikor ezt a 16- 21ev koztiek teszik. :D

2017. febr. 21. 08:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy már leírták, tizenévesektől fura, vicces, de ez egy ilyen kor. Te is játszottál bizonyára papás-mamást, hát a szocializáció része :)


Én 3 éve vagyok együtt a vőlegényemmel, és simán mondom, hogy anyós. Egyrészt mert nemsokára az lesz, másrészt a "barátom édesanyja" hosszú, harmadrészt mert anyós maga is leendő menyként hivatkozik rám. Akkor miért ne?

2017. febr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 evimeri ***** válasza:
65%
Mi 22 éve vagyunk együtt a párommal. Mások előtt én is azt mondom anyós/após sőt a páromat meg úgy emlegetem mint férjem. Szerintem ezek egyszerűbb megoldások. Pl egy hivatalos helyen nem mondom azt, hogy az élettársam. Kinek mi köze hozzá, hogy megesküdtünk-e vagy sem. A szüleit - ill. az apukája egy éve meghalt - a szemükben Margit nénizem és Imre bácsiztam. Ennyi. Nem hiszem, hogy kimondottam a megszólítás a lényeg.
2017. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
34%
Én erősen zavarónak tartom, de csupán azért mert a pontatlan megfogalmazás félrevezető és hamis következtetésekre vezethet a külső fél számára, aki ezáltal hamis következtetésekre juthat. Olyan ez, mint amikor az egészség rovatban nem adják meg a kérdező legfontosabb jellemzőit (pl. nem, életkor és hasonlók), amelyek alapján egy őket látó kérdezett rengeteg információhoz juthatna és azonnal érdemi választ lenne képes adni.
2017. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
75%

Én 20 éves vagyok, a barátom egy évvel idősebb és 2 éve vagyunk együtt. Elég jóban vagyunk egymás szüleivel, de még nem hívom őket anyósnak meg apósnak, max néha, amikor anyukámnak mesélek valamit, de másnak nem nagyon mondom így.

Viszont a nővérem 30, már kb. lassan 10 éve együtt vannak, és van két kislányuk, de eddig csak eljegyezés volt, az még a gyerekek előtt. Ettől függetlenül szerintem jogosan hívja anyósnak és apósnak az anyósát és az apósát. :D Vagy szerinted ebben az esetben is nevetséges?

Amúgy, amit a 20-as írt, hogy így "körbe kell beszélni" az egy kicsit tényleg zavaró nekem is, de ez van.

Mondjuk a legfurcsábbak az olyan szituk, amikor mondjuk a barátom anyukájának kell valahogy megneveznem a barátom apukáját. Ez csak példa, de pl. a barátom anyukája megkérdezi tőlem, hogy "ki ment be a fürdőbe", én meg azt mondom, hogy az "Ádám (kamunév) apukája". Lehet, hogy csak nekem fura, de nekem nagyon és már volt néhányszor ilyen eset. :D

2017. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
35%
De nevetséges. Ha ennyire konzervatív valaki, ennyire vágyik rendezni a kapcsolatait, a státuszát egy adott családban, akkor házasodjon, utána anyós-apósozzon. Ha meg neki a házasság nem kell, mert az "csak egy darab papír" akkor ne keltse azt a hazug benyomást, hogy ő már feleség, akinek anyósa van. Nem, akkor az a rádjáró fickó anyja, akihez neked jogilag semmi közöd.
2017. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
80%
Szüleim 24 éve vannak együtt, két gyerekük van, de nem házasodtak össze, mert feleslegesnek tartották. Most akkor nevetséges ha egymás szüleit anyósnak/apósnak hívják?!
2017. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
31%
Én -vagyis az egész vendégsereg- kerültünk már kínos helyzetbe emiatt. Megismertünk egy párt, a nő gyakran emlegette az anyósát, így természetesen azt hittük, hogy házasok. Egyszer egy kerti grillezős összejövetelen aztán szóbakerült az esküvőjük, mire nagy kínos csend, pirulás... hát esküvő az nem volt, ők nem házasok. Nem győzött mindenki gyorsan másról beszélni, hogy mentsük a helyzetet...
2017. febr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
69%

Tiniknél valóban röhelyes.

Mi se vagyunk házasok, de együtt élünk, jön a baba. Anyósom kezdte el először annak nevezni magát, akkor én miért ne mondanám?

2017. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
64%
Most őszintén, nem mindegy? Én a 16 éves fiamnak is szoktam mondani, hogy az "anyósod", ha szóba kerül a barátnőjének az anyja. Sőt, anyám is szokta poénból kérdezni tőlem, hogy "itt a menyed"? Persze, alapvetően a nevén szoktam emlegetni, de szerintem teljesen mindegy, hogy azt kérdezem, hogy van XY anyukája, vagy hogy hogy van az anyósod? Ebből elvi kérdést csinálni szerintem hülyeség, kattogni rajta meg még inkább.
2017. febr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
50%
nem
2017. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!