Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is nevetseges,...

Szerintetek is nevetseges, amikor nem osszehazasodott parok anyos/aposnak hivjak egymas szuleit?

Figyelt kérdés
Legjobb, mikor ezt a 16- 21ev koztiek teszik. :D

2017. febr. 21. 08:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
57%

Pár kérdéssel alattad a keresőben:

"4 honapja vagyok egyutt a baratnommel, anyosom nem nagyon kedvelt, ..."


:DDD

Ez tényleg nevetséges, esetleg ha Vegasban összeházasodtak volna 3 naposan. :)


Régen együtt élő pároknál viszont szerintem teljesen normális.

2017. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
51%

24-es vagyok.

Mint írtam, én nem nagyon anyósozok, de tegnap megfigyeltem, hogy amikor a barátomnak sorolta fel az anyukája, hogy kinek vegyen virágot nőnapra, akkor anyukámra úgy hivatkozott a barátomnál, hogy "anyósodnak". Na nem rosszindulatból mondta így, (mert kicsit tényleg olyan rossz indulatúvá vált már számomra is ez a megnevezés, nem tudom mért), hanem csak úgy simán, mert így egyszerűbb szerintem. Eddig amúgy egyszer találkoztak, szóval annyira nem is ismerik egymást.

Na de a lényeg, hogy szerintem is elég nevetséges, amikor a nálam is fiatalabbak, mondják a pár hónapos kapcsolatuknál ezt. Amikor már valamivel komolyabb a kapcsolat, akkor már kevésbé, de ettől függetlenül én továbbra is maradok annál, hogy a barátom anyukája/apukája.

De amúgy sok mindent mondanak az emberek helytelenül, valakit ez zavar jobban, valakit az. Engem, mint nagy kutyást az zavar, amikor farkaskutyának hívják a németjuhászt.

2017. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
46%

"én továbbra is maradok annál, hogy a barátom anyukája/apukája."


Ok, te annál maradsz.


Én viszont elgondolkodtam. Hogy a vejem, aki nem a vejem ezek szerint... mert együttélnek ugyan több mint tíz éve, unokáim is vannak, de nem házasok... amikor "anyósomként" mutat be valahol, akkor helyre kellene igazítanom? "nem vagyok az anyósod, csak a gyerekeid nagymamája".


Aztán amikor a vejem (aki nem a vejem) anyukája, akivel jó viszonyban vagyok, úgy üdvözöl, hogy "szia anyatárs", na neki is szólnom kellene, hogy nem vagyok az anyatársad, mert a gyakorin van aki nevetségesnek találja....

2017. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
61%

14.06.


Lehet, hogy ha már a legelején helyreigazította volna az anyósnak nevezett ténylegesen nemanyós a nemvejét vagy nemmenyét, akkor az állásfoglalásával segíthette volna a házasságkötést. Ami végülis természetes kellene, hogy legyen, hiszen nem természeti népek vagyunk, hanem jogalapú társadalomban élünk.

2017. márc. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
40%

"Lehet, hogy ha már a legelején helyreigazította volna az anyósnak nevezett ténylegesen nemanyós a nemvejét vagy nemmenyét, akkor az állásfoglalásával segíthette volna a házasságkötést."


Te, sem én, a nemanyós, és a másik nemanyós nem gondolja úgy hogy köze volna hozzá, hogyan élnek a gyerekeik. Felnőttek, el tudják dönteni, mit akarnak.


Ha nem akarnak házasodni, az ő dolguk. Nem a miénk.


Miért kellene úgy élniük, ahogyan mások látják jónak?

2017. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
30%

"Miért kellene úgy élniük, ahogyan mások látják jónak?"


Mert a gyakorin egy begyöpösödött, szűklátókörű valaki, akinek semmi köze hozzá, azt mondta. Ez neked nem elégséges indok?

2017. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
48%

Szóval a szülőnek nincs köze hozzá, hogy hogyan él a gyereke.


Itt van a kutya elásva. Mert a felnőtten a házasság kifejezését elutasító, de gyakorlatilag, kényelmileg

házasság látszatában együttélő személynek akkor gyerekkorában sem lehetett a szülő részéről kifejezett elvárásrendszere arról, hogy mi a helyes vagy mi a helytelen.


Kérdés:


Egy olyan adott helyzetben, amikor az össze nem házasodott gyermeke a nemanyósnak kómába kerül, és alá kell írnia valakinek a gépről való lekötést, ki fogja aláírni? Törvény szerint a világon mindenütt ha házas, akkor a házastárs, ha nem, akkor a szülő.


A házasság elkerülése nyilvánvaló bizalomszavazás a nem házasulók részéről.

2017. márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
43%
És miért helytelen az, ha valakik nem házasodnak össze? Még inkább, mi közöd van neked ahhoz, hogy ki hogyan él?
2017. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
42%

17.25.


Csak annyi, hogy ugyanabban a közösségben élünk, és ez a közösség nem egy afrikai törzs, hanem az írott szabályok szerint élő társadalom. És ha egy pár minden másban megfelel az írásosságnak, van születési anyakönyvi bejegyzése, iskolába jár, van személyi igazolványa, és adót fizet, stb., akkor kell, hogy jelentsen valamit, ha EGYEDÜL a családi kapcsolatát nem akarja papírformába foglalni.

Más a helyzet, ha valaki eleve minden papír ellen lelkiismereti kifogásokkal él, és nincs tényleg semmilyen papírja.


A kérdés a helytelen szóhasználatra vonatkozott egyébként.

2017. márc. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
43%

Igen, a kérdés arra vonatkozott, te kezdtél el másról beszélni, ráadásul egy olyan válaszba belekötve, ami a kérdésre válaszolt.


A születési anyakönyvi kivonat, személyi, iskoláztatás kötelező, egyelőre a házasodást meg még nem kötelezi törvény.

2017. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!