Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is nevetseges,...

Szerintetek is nevetseges, amikor nem osszehazasodott parok anyos/aposnak hivjak egymas szuleit?

Figyelt kérdés
Legjobb, mikor ezt a 16- 21ev koztiek teszik. :D

2017. febr. 21. 08:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
44%

"Szóval a szülőnek nincs köze hozzá, hogy hogyan él a gyereke."


A felnőtt gyereke. Ezt kifelejtetted. Nincs bizony. Véleményem lehet róla, de nem szólhatok bele.


"gyerekkorában sem lehetett a szülő részéről kifejezett elvárásrendszere arról, hogy mi a helyes vagy mi a helytelen."


Dehogynem. Csak én nem érzem helytelennek, ha két ember papír nélkül él együtt, ha nekik úgy a jó. És nem is látom a különbséget. Franc sem tudja a körülöttem élőkről, hogy házasok vagy sem. Nem is érdekel amúgy.


"Törvény szerint a világon mindenütt ha házas, akkor a házastárs, ha nem, akkor a szülő."


És?


"A házasság elkerülése nyilvánvaló bizalomszavazás a nem házasulók részéről."


Nem baj, ha szerintem ennek a mondatnak semmi értelme nincs?

2017. márc. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
42%

"hanem az írott szabályok szerint élő társadalom"


Ja...és az írott szabályok nem tiltják meg két embernek hogy a maguk gusztusuk szerint éljenek együtt. Fogózz meg, ma már az iratlan szabályok is elfogadják ezt. Ébresztő! Ez már a 21. század.

2017. márc. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
47%

19.09.


Az baj, ha nem érted, tényleg.


Mert ha nem kötsz házasságot, azzal igazából azt mondod, hogy a szüleidben bízol, abban az esetben ha kómába kerülsz, hogy mit csináljanak veled. Hogy lekapcsoljanak-e a gépről, vagy fölhasználják-e a belső szerveidet, vagy akármi.


De meg is fordíthatjuk. Ha nem kötsz házasságot, akkor nem bízol meg abban, akivel nem kötsz házasságot; arra az esetre, ha pl. kómába esel, hogy a te érdekedben fog dönteni.


És ne tessék azzal jönni, hogy majd a nem házas gyerek szülője figyelembe fogja venni ilyen helyzetben a "párja" véleményét, stb. Mert az ilyen esetekben máshogyan viselkedik mindenki, mint amit különben mutat.

2017. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
32%

"Az baj, ha nem érted, tényleg."


Tényleg nem értem. De szerintem ez nem baj. Csak szerinted.


"abban az esetben ha kómába kerülsz, hogy mit csináljanak veled."


A kóma miatt aggódsz? Látom, nagyon foglalkoztat ez a dolog. Bocs, de engem nem. Nekem már sem házastársam, sem szüleim nincsenek. Gondolom, a gyerekeim döntik majd el.


És ez esetben nem mindegy, hogy papírral éltem együtt valakivel, vagy anélkül?


"fölhasználják-e a belső szerveidet, vagy akármi."


Te, miután meghaltam, azt csinálnak a belső szerveimmel, amit akarnak.


"Ha nem kötsz házasságot, akkor nem bízol meg abban, akivel nem kötsz házasságot; arra az esetre, ha pl. kómába esel, hogy a te érdekedben fog dönteni."


Jézusom, téged ez tényleg ennyire foglalkoztat?


Hidd el, az emberek többségének eszébe nem jut, hogy a saját vagy a másik komatikus állapotáról elmélkedjenek esténként.

2017. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
0%
Igen, értjük, elevenedbe vág, hogy nem akarja elvenni a lányod. Menj és dolgozd fel valahogy, nem ide írogassál oldalakon keresztük, hogy megvédd őket. Ennyire rászorulnak? Akkor te is látod, hogy szar ez így ahogy van, ugye?
2017. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
35%
Te meg mit kötözködsz vele ennyire? Te meg arra szorulsz rá? Menj el kocogni, vagy szívj el egy slukkot, mert ő csak véd, te vagy az, aki kötözködik.
2017. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
37%
Én látatlanban megmondom, hogy némelyik hozzászóló Élete Nagy Eredményének tartja, hogy gyűrű került az ujjára és -né lett, és miután rádöbbent, hogy a társadalom már nem tartja különösebben értékesebbnek a házasságot az élettársi kapcsolatnál, most fáj neki, hogy nem lehet felsőbbrendű és igyekszik ilyen apróságokba kapaszkodni. :D
2017. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
31%

17.16.


Bocs, de nem kevesen gyűrűt sem hordanak és nem is veszik fel a férjük nevét. Pedig házasok, vállalták a törvény előtt nyilvánosan is a párjukat.


És nem a "társadalom" tartja ugyanannak az együttélést, hanem a jog, és azzal az adózás.


A társadalom, az emberek értékítélete bizony hogy alapjaiban különbözőben tartja a házasságot és az együttélést. Érthetően. Pont emiatt használják az együttélők is az anyós-após szót a nem házastársuk szüleire. Talán szégyellik is.

2017. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
17%

Nyugi, 65-ös


Nem akkora tragédia, ha nem mindenki osztja az értékrendedet. Nem kell attól ennyire idegeskedni. Biztosan akad olyan is, ami nekem fontos, neked meg nem. Unalmas is volna az élet, ha mind egyformán gondolkodnánk.


Írni pedig annyit írok, amennyi nekem jólesik. Erre valók ezek a közösségi oldalak. Nem tudtad?

2017. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
31%

"És nem a "társadalom" tartja ugyanannak az együttélést, hanem a jog, és azzal az adózás."


Nem tartja, gondolom, azt akartad mondani. De ha már mondtad, magyarázd már el nekem, hogy mi a különbség. Mondjuk az adózás szempontjából.

2017. márc. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!