Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is nevetseges,...

Szerintetek is nevetseges, amikor nem osszehazasodott parok anyos/aposnak hivjak egymas szuleit?

Figyelt kérdés
Legjobb, mikor ezt a 16- 21ev koztiek teszik. :D

2017. febr. 21. 08:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
34%

Nem nevetséges, inkább helytelen, nem a valós helyzetet kifejező, talán még hazugság is.


Hiszen olyan társadalmi státuszt fejez ki, ami nem vonatkozik arra, aki mondja.


Aki nem vállalja a társadalmi státuszhoz vezető utat -akármilyen okból-, az ne használja rá a kifejezést se, mert becsapja a többieket.

2017. febr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
57%
"társadalmi státusz" -- bakker, nem én vagyok az angol királynő unokája, hogy státusz legyen az anyósomnak lenni :D
2017. febr. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
71%
Ugyan kérlek, mindenkinek is van társadalmi státusza. Legyen az királynő, vagy utcán élő nincstelen.
2017. febr. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 A kérdező kommentje:

A 15os ertette meg kb a lenyeget, de azert koszonom a valaszokat, mimdenkit felpontoztam, hasznos volt minden komment!

Szerintem igenis nevetseges, mikor 16-21 evesek igy szolitjak egymas szuleit, de a toluk idosebbektol is fura szamomra. Nekem hivatalosan is van anyosom, es hazassag elott nem emlegettem ot anyoskent.

2017. febr. 22. 07:05
 45/75 anonim ***** válasza:
48%

Ja, szóval aki nem ért veled egyet, az már a lényeget sem értette meg...


Annak, hogy ki hogy szólít kicsodát, a társadalmi státuszhoz semmi köze, de leginkább vadidegeneknek nincs köze ahhoz, hogy házas vagyok-e, vagy sem. Aki meg ismer, az meg akkor is tudja, hogy mi a helyzet, ha a párom anyját Bélának szólítom.

2017. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem miért lenne ez nevetséges?

Szüleim elváltak, de anyukám még mindig anyósának nevezi mamámat. Fura lenne ha nem annak nevezné.

Párom anyukáját is leanyósozom.

2017. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
67%
Én is így voltam, házasság előtt nem emlegettem a férjem szüleit anyósnak, apósnak, mivel nem voltak azok, igazából most is ritkán, nehezen áll rá a szám. Tényleg félreérthető másoknak, azzal az érveléssel nem tudok egyetérteni, hogy kinek mi köze hozzá. Tényleg nincs senkinek semmi köze hozzá, de miért kell úgymond direkt "becsapni" embereket ezzel. Meg férjként emlegetni az élettársat, az is jó, mert ilyet is hallottam már a környezetemben. Mondjuk ez nekem könnyebbség lett a mindennapokban, egyszerűbb férjet mondani, de amíg nem volt az őt se emlegettem úgy. Főleg az a válaszadó érdekes aki hivatalos helyeken nem mondja meg, pont ilyen helyeken lenne lényeges az igazság.
2017. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is az a szánalmas, mikor nem elég, hogy tini, de még csak egy-két hónapja vannak együtt, kb. lehet, hogy mire bepötyögöd a válaszodat már azóta a harmadik udvarlójánál jár, de anyósozik. :D
2017. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
31%
Érdekes, én férjnél vagyok, de nem hivatkozok így rá. Sőt, nálam nem a családom kategóriában nevezem meg őket, én a férjem családjának emlegetem őket úgy am block, a férjem testvérét nem hívom sógornőmnek, az anyját anyósnak, az apját apósnak. Csak férjem húga/anyja/apja címen emlegetem őket.
2017. márc. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
57%

Nem nevetséges, sima nyelvrontás.

A magyar nyelvben az anyós kifejezést a házastárs anyjára használjuk, persze egyszerűbb úgy mondani, de hát az utca közepére is egyszerűbb sz-rni, csak a fehéremberek nem teszik.

Ilyenek vagyunk, ennyi.

2017. márc. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!