Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a felháborodásuk?

Jogos a felháborodásuk?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk a férjemmel. Mindent, de tényleg mindent elmondunk a nagyszülőknek (mind a kettőnk részéről). Tudják, hogy babát várok, milyen nemű lesz, képeket, videókat küldünk stb. Viszont a nevét nem akarjuk elmondani, mert azt csak a születése után szeretnénk. Már ettől balhéznak a férjem szülei.

Most, hogy közeledik a szülés időpontja mondtam, hogy amikor a szülőszobán leszünk akkor senkinek nem fogunk szólni, csak amikor megszületett. Szeretnénk hármasban átélni (nyilván az eü-s dolgozók ott lesznek).

Szinte fel vannak ezen háborodva, hogy meg akarom őket fosztani ettől az élménytől és izgalomtól. Szerintetek jogosan piszkálnak emiatt?



2017. jún. 27. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 A kérdező kommentje:

Nem gáz nevet akarunk adni (bár kinek mi a gáz) hanem

1. még nem fix

2. nem akarjuk, hogy beleszóljanak, befolyásoljanak aztán esetleg megbánjuk, hogy mást választottunk

3. még a szülőszobán is meggondolhatjuk magunkat

2017. jún. 27. 16:50
 12/73 anonim ***** válasza:
90%
Ezt sztem simán meg lehet nekik mondani, hogy van pár jelölt, de majd akkor döntötök, ha láttátok az arcát. És addig sem szeretnétek elárulni, nehogy elkezdjen vki előre harcoskodni vmelyik név mellett.
2017. jún. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 A kérdező kommentje:

A "mindent, de tényleg mindent" alatt azt értem ami nem túl intim vagy privát. Nyilván nem osztom meg velük, hogy hány ujjnyira vagyok kitágulva vagy milyen fanszörzetem van.

Van olyan ismerősöm aki még képet se küld a szüleinek mert a méhe rajta van, ami neki túl intim.

2017. jún. 27. 16:55
 14/73 anonim ***** válasza:
21%
Elárulod mi a név?
2017. jún. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy ennyire központi téma lenne a névadás? Mi van, ha azt mondom Géza lesz vagy a másik véglet és Edvárdot szeretnénk adni? Változtatni fog valamin?

Amúgy mindenki más megértette, hogy nem szeretnénk elmondani, senki nem akadékoskodik emiatt.

(Nem ezeket a neveket tervezzük mielőtt kiakadnátok).

Amúgy jobban idegesít, hogy a szülőszoba kérdésbe akarnak beleszólni, mint a névadás dolog.

2017. jún. 27. 17:05
 16/73 anonim ***** válasza:
95%

A szülőszobába csak a leendő kispapa mehet be (ha beleegyezel).

Nehogy már azt gondold, hogy a szülőszobába betódulhatnak a rokonok.

2017. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
92%
# 16 A kérdező nyilván azt szeretné, ha a fél rokonság nem ülne a váróban, amíg ő vajúdik. Én is tapintatlanságnak gondolom, ha a família ott sündörög ilyenkor.
2017. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 A kérdező kommentje:

#17 köszönöm. Végre valaki érti a lényeget.

Nem tudom, hogy hány órát leszünk a szülőszobán, de én se és a férjem se szeretné, ha kimenne pár percre a folyosóra mondjuk inni egy kávét, akkor az összes ottlévő kérdezősködne stb.

2017. jún. 27. 17:26
 19/73 anonim ***** válasza:
79%
Én azon biztos nem akarnék ki,hogy nem mondjátok meg a nevét.Ha még nem is fix,akkor tényleg ne mondjátok el,mert biztos, hogy valamelyik név irányába fognak "irányítani".De,hogy azt se áruljátok el,hogy mikorra várod, azt biztos nehezen emészteném meg.Miért nem mondjátok meg nekik,hogy pl.szeptember 12-re vagy kiírva,ha megindul a szülés kapnak egy SMS-t,de senki nem mehet a kórházba,majd ti értesítitek őket, és küldtök egy fényképet a babáról.Akkor ők is megnyugszanak,izgulhatnak is,és békén hagynak benneteket.
2017. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
66%
A szülés várató időpontját nyugodtan elmondhatod. Egy valami biztos, nem akkor fogsz szülni. :)
2017. jún. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!