Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a felháborodásuk?

Jogos a felháborodásuk?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk a férjemmel. Mindent, de tényleg mindent elmondunk a nagyszülőknek (mind a kettőnk részéről). Tudják, hogy babát várok, milyen nemű lesz, képeket, videókat küldünk stb. Viszont a nevét nem akarjuk elmondani, mert azt csak a születése után szeretnénk. Már ettől balhéznak a férjem szülei.

Most, hogy közeledik a szülés időpontja mondtam, hogy amikor a szülőszobán leszünk akkor senkinek nem fogunk szólni, csak amikor megszületett. Szeretnénk hármasban átélni (nyilván az eü-s dolgozók ott lesznek).

Szinte fel vannak ezen háborodva, hogy meg akarom őket fosztani ettől az élménytől és izgalomtól. Szerintetek jogosan piszkálnak emiatt?



2017. jún. 27. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 A kérdező kommentje:

Nem vihar a biliben. Mostanában fixálva a név. Volt top 10 aztán folyamatosan csökkent így nemrég ki is alakult.

De ettől függetlenül nem akarjuk elmondani csak ha megszületett (ez is fixálva). :)

2017. jún. 28. 21:36
 52/73 A kérdező kommentje:

Bár ettől függetlenül tartom ahhoz magam, hogy változhat még az utolsó pillanatban is. Hallottam már ilyen sztorikat.

Szóval csak akkor 100% ha már elkészült a születési ak.

2017. jún. 28. 21:41
 53/73 anonim ***** válasza:
6%

"változhat még az utolsó pillanatban is."


Vagyis megerősítettél benne, hogy halovány segédfogalmatok sincsen, hogy hogyan is fogják hívni végül a gyereket.

Tehát ez a nagy titok, amit nem tudhat meg a rokonság!

Titkoljátok a semmit!

Gratulálok.

2017. jún. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 A kérdező kommentje:

Van fogalmunk, de csak akkor biztos, ha anyakönyvezve van. Ennyi. Nyilván nem úgy megyünk szülni, hogy még elképzelés sincs.

Köszönöm a válaszokat. Gondolom nagymamák/anyósok is írtak, szóval érdekes volt számomra.

Olvastam még hasonló kérdéseket itt a gyk-n és a lényeg, hogy inkább nem mondok msot már semmit és majd mindent megtudnak vagy nem tudnak meg akkor amikor már bekövetkezett. Így a vita és a hazudozás elkerülve. :)

2017. jún. 29. 07:29
 55/73 anonim ***** válasza:
7%

Te beteg vagy. Én egy 34 éves 3 gyerekes anya vagyok. a legnagyobb gyerek még csak 12 éves. Hol vagyok én az anyósságtól. De persze te mindent jobban tudsz. És én is úgy gondolom, hogy csak feleslegesen kavargatod otthon a langyos xart, hogy minden körülötted forogjon. Mert ha csak simán mondanál egy random nevet, és egy random időpontot, máris csend lenne körülötted. Aztán ha mégis meggondolnátok magatokat, és nem úgy hívnák a gyereket, akkor csak annyit kellene mondani: ez van, meggondoltuk magunkat. De nem......te ezt élvezed, kívánod, és akarod is, hogy minden szem rád fókuszáljon. Hát akkor sok sikert te mintameny.


Te jószagu Úristen. Ebben az egészben csak azt a szerencsétlen gyereket sajnálom, hogy ilyen xarkavaró beteg anyja, és nagyanyja van.

2017. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 A kérdező kommentje:

Már bocsi, de ha mindenki megérti (a férjem szülein kívül) és nem is téma akkor miért is keverem én a kakit? Soha nem én hozom fel elsőnek. Elhiheted, hogy nem úgy megyek oda, hogy bibibi nem fogunk nektek szólni. Ha valaki nem akar valamiről beszélni vagy nem akar beavatni akkor én azt meg szoktam érteni és nem is rugózom tovább a témán.

Tök jó, hogy itt sokan lerendezik a körülötte élőket valami kegyes hazugsággal csakhogy befogassa a szájukat. Én inkább ezeket az embereket sajnálom, hogy sajnos ilyen eszközökhöz kénytelenek fordulni.

És már sokadjára kijelentem nem csak én nem akarom ennyire beavatni őket, hanem a férjem sem.

De elfogadom a te véleményedet is erről a témáról. Nyilván nem csak megerősítésre számítottam.

2017. jún. 29. 09:51
 57/73 anonim ***** válasza:
84%

#53, bizony az utolsó pillanatban is eldőlhet - de gondolom egy gyereked sincs.

Mi is két fiú és két lánynévvel mentünk szülni, és amikor megláttuk, akkor döntöttünk a kettő közül.

De akkor is, a névadás a két szülő dolga, taplóság ezt a legkisebb mértékben is vitatni.

Arról nem is beszélve, hogy aligha kellett anyóséknak is beszámolni bárkinek, anno.

2017. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
17%
Miután megszületett, kérlek, írd le a nevét nekünk! :D
2017. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
9%

Normális családban IDŐBEN kiválasztják a születendő gyerek nevét, és már eleve úgy várják a nevén nevezve, hogy megszülessen pl. a Gézuka, vagy az Icuka stb...

Nálatok meg max. azt kérdezhetik a rokonok, hogy "mikor születik meg izéke"??

2017. jún. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
15%

18:25


Mi más lenne a neve, mint ami a faluban a többségnek:

pl. Ronaldínyócska.

2017. jún. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!