Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a felháborodásuk?

Jogos a felháborodásuk?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk a férjemmel. Mindent, de tényleg mindent elmondunk a nagyszülőknek (mind a kettőnk részéről). Tudják, hogy babát várok, milyen nemű lesz, képeket, videókat küldünk stb. Viszont a nevét nem akarjuk elmondani, mert azt csak a születése után szeretnénk. Már ettől balhéznak a férjem szülei.

Most, hogy közeledik a szülés időpontja mondtam, hogy amikor a szülőszobán leszünk akkor senkinek nem fogunk szólni, csak amikor megszületett. Szeretnénk hármasban átélni (nyilván az eü-s dolgozók ott lesznek).

Szinte fel vannak ezen háborodva, hogy meg akarom őket fosztani ettől az élménytől és izgalomtól. Szerintetek jogosan piszkálnak emiatt?



2017. jún. 27. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
5%

Hidd el akkor lesznek olyan pokoli kínjaid hogy pont az nem fog érdekelni hogy ki ücsörög kint a folyosón. Én is úgy látom hogy kissé túlhisztized a dolgot, de a ti dolgotok, ha nem értik meg mit akarsz akkor a fejed tetejére is állhatsz akkor is probléma lesz abból miért nem szóltál.


Max én akkor hívnám fel őket, vagyis hívatnám fel a férjemmel mikor már majdnem kint van a gyerek, kb 15-20 perc van hátra így megszületik mire odaérnek, mondhatjátok hogy gyorsan jött és nekik sincs okuk megsértődni mert szóltatok nekik, a természetet meg senki sem befolyásolhatja.

2017. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ne állunk ki magunkért, hanem egyszerűbb, ha hazudunk majd? Furcsa hozzáállás, de lehet, hogy tényleg ez a legjobb megoldás.

Könnyen lehet, hogy ez már hiszti stb. de továbbra se értem (biztos a hormonjaim), hogy miért kell belemennünk egy olyanba ami nekünk nem jó.

Nyiltak voltunk, hogy mit szeretnénk, ha most engedünk akkor később is mindig engedni kell vagy hazudni?

De egy fix. én biztos, hogy ott leszek a születésénél... :)

2017. jún. 28. 13:55
 43/73 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, jó dolog ha kiálltok magatokért, de mérlegelni kell. Úgy látom, ebben a helyzetben az anyósodékat nem lehet meggyőzni észérvekkel, nem érdekli őket hogy te mit szeretnél. Én azt mondom jobb egy kis hazugság, vagyis ez nem hazugság, hiszen szóltok nekik hogy megkezdődött a szülés, és tényleg meg is kezdődött:-D Azt meg gondolom nem mondták hogy az első fájásnál szóljatok. Tehát ez nem hazugság, csak a számotokra legjobbat igyekeztek kihozni a helyzetetekből.


Azt mondom jobb egy kis taktikázás mint hetekig a sértett fejüket nézni, mikor amúgy is ki leszel merülve meg legkisebb bajod is nagyobb lesz náluk.

2017. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 A kérdező kommentje:

És ebben a szituban fogjuk tudni kontrolálni, hogy na most 20 perc és megszületik akkor gyors sms-ezés? És ha a féjem meg én is inkább önzők akarunk lenni és ilyenkor már nem a rokonságra gondolni? ÉS mi van ha elszóljuk magunkat, hogy hogy is volt a szülés?

Tényleg még ilyenkor is taktikázni kell? Már előre félek. :)

2017. jún. 28. 14:06
 45/73 anonim ***** válasza:
90%

#42, tök igazad van, nem hazudozni kell, meg sunnyogni, hanem világossá tenni, hogy ti már egy másik család vagytok - minden korábbi kötödés és tisztelet szeret ellenére is.

Ezért aztán vannak olyan ügyeitek, amiről másnak tudni se kell, belenyomulni meg bunkóság.

Jobb ezt a legelején világossá tenni, mert később egyre nehezebb lesz.

Nagyon pozitív, hogy a férjed is így gondolja.

Azzal meg főleg egyetértek, hogy te ott leszel a szüléskor! :)

2017. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
0%
Jó, akkor viseld a sértő beszólásaikat a szülés után. Mert meggyőzni nem fogod őket az egyszer biztos.
2017. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
66%
Újszülöttet úgysem engednek az ablakhoz mutogatni, ergo tök fölösleges bejönniük. Nem is értem, anyámék meg anyósom is annyit mondtak szóljunk ha már lehet jönni babanézőbe. Lehetett is 2nap múlva...
2017. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanmár mindenképp sz@.anya vagy(leszel) akàrmit csinálsz! :D Engedd el a füled mellett, vagy jelentsd ki, hogy TI így döntöttetek, és ne magyarázkodj.


Pl. anno sóg.nőmre panaszkodott anyós, hogy milyen már hogy kijelentette hogy aznap nem mehet látogatni és hogy inkább be sem megy. Pont mint itt az egyik válaszoló. Én meg értetlenül néztem rá és mondtam, hogy ki tudja hogy alakul a szülés, lehet nem is bír kimenni, vagy éjszaka szül. Igaza is van! Ez nem másokról szól hanem az anyukáról, babàról legfőképp és az apukáról. Ha ezen valaki annyira megsértődik, akkor így jàrt. Jobb is így, mert képzelem, ha ezen valaki ennyire hisztizik, hogy miért nem mehet be, akkor minden másba is bele akar csak szólni, persze csak jószándékkal, ami elég idegesítő.

Mikor én szültem, pont a látogatási idő előtt vittek le a szobába. Szerencsére senki nem jött be, mert tudták h fent vagyok a szülőszobán, ki tudja mikor visznek le. Ott nem lehet kihozni a babát megmutatni. Na meg el is vitték, volt egy kis komplikáció. Akkor minek áljanak ott az ajtóban? Másnap jöttek be, de alig bírtam tartani a gyereket. Nem tologatós kocsiban volt, hanem fix az ágy mellett. Be nem jöhettek, a gyerek szopizni akart, nem bírtam tartani sem, nem vihettem csak az ajtóig, ahol nem fér el szék, hogy leüljek vele....hát.....nem voltam boldog.

2017. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
41%
Újszülöttet úgysem engednek az ablakhoz mutogatni, ergo tök fölösleges bejönniük. Nem is értem, anyámék meg anyósom is annyit mondtak szóljunk ha már lehet jönni babanézőbe. Lehetett is 2nap múlva...
2017. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
6%

"Nem gáz nevet akarunk adni (bár kinek mi a gáz) hanem

1. még nem fix

2. nem akarjuk, hogy beleszóljanak, befolyásoljanak aztán esetleg megbánjuk, hogy mást választottunk

3. még a szülőszobán is meggondolhatjuk magunkat"


Vagyis vihar a biliben, mivel még ti sem tudtátok eldönteni, hogy mi is lesz konkrétan a baba neve!!

Majd ott fogtok improvizálni nagy hirtelen, azután majd jól megbánjátok, és megy majd az egymásra mutogatás a férjeddel.

...és ő lesz majd a hibás!

2017. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!