Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a felháborodásuk?

Jogos a felháborodásuk?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk a férjemmel. Mindent, de tényleg mindent elmondunk a nagyszülőknek (mind a kettőnk részéről). Tudják, hogy babát várok, milyen nemű lesz, képeket, videókat küldünk stb. Viszont a nevét nem akarjuk elmondani, mert azt csak a születése után szeretnénk. Már ettől balhéznak a férjem szülei.

Most, hogy közeledik a szülés időpontja mondtam, hogy amikor a szülőszobán leszünk akkor senkinek nem fogunk szólni, csak amikor megszületett. Szeretnénk hármasban átélni (nyilván az eü-s dolgozók ott lesznek).

Szinte fel vannak ezen háborodva, hogy meg akarom őket fosztani ettől az élménytől és izgalomtól. Szerintetek jogosan piszkálnak emiatt?



2017. jún. 27. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
91%

27-re:

"engem is iszonyatosan idegesített, hogy még nagyban vajúdtam (már teljesen ki voltam készülve a fáradtságtól), de a férjem már jött be a "hírrel", hogy anyós kint dekkol ám a váróban és türelmetlenül várja, hogy láthassa a gyereket"


Már megbocsáss, itt férjed volt a címeres ökör!

Egyszerűen nem kellett volna ezt elmondania neked. Neked ott saját magaddal kell foglalkoznod, a férjednek pedig ebben segítséget nyújtania. Ehhez hozzátartozik az is, hogy a külvilág ingereit (hogy ki van itt és mit mondott) saját magánál lezárja, és nem terhel vele téged.

2017. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 A kérdező kommentje:

"De ezt a szülés időpontja című mizériát tényleg nem értem..."

Nem napra pontosan, de tudják, hogy kb. mikor érkezik. Nem mondtam, hogy 9-e a dátum, csak, hogy azon a héten. Ezzel semmi gond nincs is. Itt a szülőszoba/kórház dolog ami most zavarja őket.

És amúgy meg miért fosztanám meg őket az unokától csak mert a férjemmel magunkat nem akarjuk megfosztani attól, hogy együtt élhessük át a váróteremben várakozók nélkül?

És miért én vagyok a hisztis p*csa mert ezt tervezem és más nem érti meg. A szüleim miért értik akkor meg? Nekik a lányuk is vagyok ráadásul mégis megértik, hogy mi így szeretnénk és elfogadják. Az, hogy emiatt valaki bevágja a hisztit nehogy már feláldozzuk az elképzelésünket. Ha úgy vesszük akkor ők meg ettől akarnak megfosztani minket. Amúgy nem egyedül találtam ki, hanem a férjemmel mert őt is zavarná, hogy ha kimenne akkor ott lennének.


"Már megbocsáss, itt férjed volt a címeres ökör!

Egyszerűen nem kellett volna ezt elmondania neked. Neked ott saját magaddal kell foglalkoznod, a férjednek pedig ebben segítséget nyújtania. Ehhez hozzátartozik az is, hogy a külvilág ingereit (hogy ki van itt és mit mondott) saját magánál lezárja, és nem terhel vele téged."

Akkor a nagyszülők miért nem értik meg, hogy itt magunkkal kell foglalkozni és nem ők a lényeg? Miért kéne a férjnek hazudnia csak azért mert a hozzátartozókban nincs annyi tapintat, hogy kimaradnak abból ahol nem látják őket szívesen?

2017. jún. 28. 12:25
 33/73 anonim ***** válasza:
94%
Nem jogos a felháborodásuk,piszkálódásuk.Amit talán nem kellett volna hangoztatni nekik az ez a mondat: "amikor a szülőszobán leszünk akkor senkinek nem fogunk szólni, csak amikor megszületett. Szeretnénk hármasban átélni ".Ettől kizárva érzik magukat, ha viszont ők kérdezeték erre rá és erre ment az előbb emlitett felelet akkor rendben van,mert ők kérdezték te meg feleltél,de ha ezt csak úgy bedobtad nekik azon valószinűleg megsértődtek és azért piszkálódnak.
2017. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 dead_angel16 válasza:
55%

Annyira utálom az ilyen embereket,akik ilyen dolgokon aggódalmaskodnak.... istenem mindjárt szülsz. Mond meg a férjednek,hogy legyen férfi és beszéljen a szüleivel... nem túl egészséges se neked se a babának ha idegeskedsz...

Teljesen jogos,hogy hármasban kell átélni,hiszen ez a kis szűk család...:)

2017. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 A kérdező kommentje:
Kérdezték, hogy apás szülést stb. tervezünk-e. Erre mondtuk, hogy igen és így tervezzük. De tényleg olyan nagy baj, hogy a szülésből "kimaradnak"? És miért csak nekik jelent gondot? Nyilván anyukám is ott szeretne lenni, de tiszteletben tartja, hogy így döntöttünk. Annyit mondott, hogy akkor várni fogja a telefont amikor megszületett és pont téma lezárva.
2017. jún. 28. 12:50
 36/73 A kérdező kommentje:

dead_angel16 - beszélt már velük több ízben is (szépen, határozottan, ellentmondás nem tűrő hangon...).

Igazából próbáljuk kizárni mert a férjem szerencsére mellettem áll, de ettől függetlenül kellemetlen az akadékoskodásuk.

2017. jún. 28. 12:53
 37/73 anonim ***** válasza:
5%

6 hónap múlva kérdés ugyanitt tőle...


Az anyósom nem szereti unokáját?

Vagy miért nem látogatja gyakrabban?


Igaz, mikor szültem, akkor elzavartam a halál f..ára, de most olyan jó lenne, ha vigyázna az unokájára mikor énnekem epilálásra kell mennem a kozmetikusomhoz.


Az anyámat nem utálom, csak az anyóst, de ha az anyám nem ér, akkor jó lenne cselédnek az anyós is.

Hát milyen nagymama az ilyen?

2017. jún. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 A kérdező kommentje:

Nem lesz ilyen kérdés hidd el. Eddig is mindent meg tudtam oldani az anyósom nélkül és hiszem, hogy ezután is menni fog.

És ha azért nem látogatja az unokáját, mert nem engedtem közel a vaginámhoz (bocsi, a stílusért) akkor az már legyen az ő baja ne az enyém.

Hihetetlen, hogy az anyósoknak mindent meg kell engedni és elnézni? Tahát én tartsam tiszteletben minden óhaját, de ő egy ilyen kérdésben sem hajlandó engedni?

Tényleg köszönöm az ilyen hozzászólásokat is, mert kezdem érteni az anyós vs. meny párbajok miről is szólnak.

Nem az unokájától tiltom el, hanem a szülésemtől! Vagy egy szülő nő ennyire nem számít csak egy "inkubátor"?

2017. jún. 28. 13:06
 39/73 anonim ***** válasza:
22%

A szüléstől nem kell eltiltani egy nagymamát, mert ő a kórházban -még ha akarna sem- jutna a vaginád közelébe.


Ez a mondat mindent elmond az ostobaságodról és a hisztidről.

2017. jún. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 A kérdező kommentje:

Szerintem meg azáltal, hogy ott a váróban fel-le mászkálnak igenis úgy érzem, hogy közel vannak a szüléshez. Vagy ha azt kérdezgetik, hogy hol tartanak az események. Nyilván tisztában vagyok azzal, hogy csak az jöhet be akit én beengedek. Sőt úgy tudom van 1 óra amikor csak 3an vagyunk a szülőszobában.

De ettől továbbra se értem miért nem elég, ha akkor szólunk amikor megszületett. Mint írtad, úgyse jöhetnek be stb.

Na mindegy is legyek hisztis. Bár nem értem miért csak én vagyok az anyósra miért nem írta senki... De továbbra is értetlenkedem, hogy ha valaki megkér valamire akkor miért is kell szembeszegülni.

2017. jún. 28. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!