Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a felháborodásuk?

Jogos a felháborodásuk?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk a férjemmel. Mindent, de tényleg mindent elmondunk a nagyszülőknek (mind a kettőnk részéről). Tudják, hogy babát várok, milyen nemű lesz, képeket, videókat küldünk stb. Viszont a nevét nem akarjuk elmondani, mert azt csak a születése után szeretnénk. Már ettől balhéznak a férjem szülei.

Most, hogy közeledik a szülés időpontja mondtam, hogy amikor a szülőszobán leszünk akkor senkinek nem fogunk szólni, csak amikor megszületett. Szeretnénk hármasban átélni (nyilván az eü-s dolgozók ott lesznek).

Szinte fel vannak ezen háborodva, hogy meg akarom őket fosztani ettől az élménytől és izgalomtól. Szerintetek jogosan piszkálnak emiatt?



2017. jún. 27. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
13%
Nem olvastam végig, az megvan, hogy ha menet közben úgy alakul, hogy császármetszés kell, akkor be kell diktálnod egy fiú és egy lány nevet, mielőtt műtőbe visznek? Nálam legalábbis így volt. Úgyhogy nem árt, ha döntésre juttok még szülés előtt.😀
2017. jún. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk döntésképtelenek.

De valaki írta Ronaldinho-t. Most dőlt el, az lesz.

Komolyan ilyen központi kérdés lenne a név? A szülőknél még értem, de hogy mindenki más is ezen lovagoljon.

Ha ma be kell diktálni egy nevet akkor akár ma bediktálnánk. De ettől függetlenül nem fixáltuk le. Vagyis ne hívják a rokonok meg senki se Ronáldinhocskának mert ha meg bármi miatt is meggondoljuk magunkat akkor szerintem rosszabb. 9 hónapunk van dönteni, miért ne használhatnánk ki ezt az időt arra, hogy biztos legyen?

2017. jún. 30. 14:09
 63/73 anonim ***** válasza:
15%

Csak kíváncsiságból kérdezem:

ha van több nevetek, de még nem 100%-ék, miért nem lehet megmondani nekik azokat a neveket és úgy ahogy van, hogy nagyjából azokból fogtok választani, de akár még változhat is.


Szerintem, azzal, hogy megmondanátok ahogy van, azzal aztán nem sokat tudnának kezdeni, azonkívül, hogy találgathatnának, hogy vajon melyik név lesz a befutó.


Ezzel befoghatnátok a szájukat, informálnátok is őket és végül úgyis az lesz amit ti mondtok.

2017. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 A kérdező kommentje:

Mert véleményeznék. Márpedig nem akarom, hogy bármerre is befolyásoljanak. Már írtam.

Bár úgy nézem én naív vagyok, mert magamból kiindulva, ha valaki nem akarja elmondani nem erőletetem. Úgyis meg fogom tudni amikor itt lesz az ideje. Ehhez képest itt is sokan a névvel vannak elfoglalva. :) Mert azáltal, hogy valamilyen véleményt nyilvánít valaki (akár itt, bár ez mégiscsak egy névtelen fórum ami azért ilyen szinten nem mérvadó) befolyásolja a másikat. A te életed változik valamit azáltal, hogy elmondom mi lesz a neve? Ha Ronaldinho (nem tudok leakadni erről a névről :D) vagy ha Bence lesz neked vagy akár az anyósomnak lesz bármi ami változik a mindennapjaiban? Nem hiszem. Nekem változhat, ha egy nagyon rossz véleménytől meggondolom magam és megbánom a későbbiekben.

2017. jún. 30. 16:48
 65/73 anonim ***** válasza:
11%

" 9 hónapunk van dönteni, miért ne használhatnánk ki ezt az időt arra, hogy biztos legyen?"


Ha még mindig van 9 hónapotok, akkor kérdés, hogy egyáltalán "legyártottátok"-e már a kis Ronadínyót?!

2017. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 A kérdező kommentje:
#65 - Anyós, te vagy az? ;)
2017. júl. 1. 10:22
 67/73 anonim ***** válasza:
81%

#65


A "9 hónapunk van dönteni" nem feltétlenül jelenti azt, hogy "még mindig van 9 hónap"


(Szövegértés.)

2017. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
95%

Az első gyerekemet konkrétan az anyósommal szültem :) Mármint a férjem dolgozott, mentővel mentem kórházba és anyósom jött velem. Engem betoltak a szülőszobába, aztán, hogy anyósom addig hol volt meg mit csinált..fogalmam sincs. Mire a férjem odaért már meg volt a gyerekünk, utána még a szülőszobában voltunk 3-an kb 2 órát, aztán átmentem az osztályra, de anyósommal nem is találkoztam, azt se tudom végül a férjem vitte haza vagy hogy volt ez.


Egyébként megértelek, nekem se jöttek a nyakamra rögtön és nem is szerettem volna :)

2017. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
62%

68 vagyok, a név kérdéshez: Mi azt sem tudtuk fiú lesz-e vagy lány és gyakorlatilag egy db lány nevünk volt csak fixen-lányunk lett XD

Azt hittük van még időnk, de a 35. héten megszületett, így ha fiú lett volna, fogalmam sincs mit mondtam volna...

Szóval nálunk teljes homályban volt ez az egész, de senki nem sértődött meg érte.

2017. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 A kérdező kommentje:

Az jó, hogy az anyósod a háttérből tudott asszisztálni és nem lopta el a showt.

Nálunk a férjem szerencsére közel dolgozik, szóval ha beindul a szülés akkor seperc alatt itthon tud lenni.

2017. júl. 10. 08:34
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!