Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a felháborodásuk?

Jogos a felháborodásuk?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk a férjemmel. Mindent, de tényleg mindent elmondunk a nagyszülőknek (mind a kettőnk részéről). Tudják, hogy babát várok, milyen nemű lesz, képeket, videókat küldünk stb. Viszont a nevét nem akarjuk elmondani, mert azt csak a születése után szeretnénk. Már ettől balhéznak a férjem szülei.

Most, hogy közeledik a szülés időpontja mondtam, hogy amikor a szülőszobán leszünk akkor senkinek nem fogunk szólni, csak amikor megszületett. Szeretnénk hármasban átélni (nyilván az eü-s dolgozók ott lesznek).

Szinte fel vannak ezen háborodva, hogy meg akarom őket fosztani ettől az élménytől és izgalomtól. Szerintetek jogosan piszkálnak emiatt?



2017. jún. 27. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
55%

Ez úgy habverés ahogy van.

Mit kell ezeken hisztizni?

Nehogy azt hidd már, hogy ott fognak toporogni mikor vajúdsz.

2017. jún. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 A kérdező kommentje:
Várható időpontot tudnak. Mivel azt is tudják hány hetes vagyok, így nem is nehéz kitalálni. :)
2017. jún. 27. 17:35
 23/73 A kérdező kommentje:
#21 az a baj, hogy tudjuk, hogy így lenne. Kb. 10 percre van a kórház tőlük. Biztos nem bírnák ki, hogy ne jöjjenek oda, főleg, ha sokáig tart.
2017. jún. 27. 17:37
 24/73 anonim ***** válasza:
30%
Akkor én azt tenném a helyedben, hogy megígéritek nekik,hogy kapnak egy SMS-t,amikor megindul a szülés. Aztán meg elfelejtitek....Legalább a szülésig nyugi lesz, aztán meg úgyis ott lesz a baba, nem fognak sokat túrázni rajta...remélhetőleg
2017. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
47%

Nem jogos. Sokan nem mondják el a kicsi nevét előre, tesómék sem, és ott egértették a nagyszülők, bár kíváncsiak voltak.

Hogy a kiírt időpontot sem tudhatják, én kicsit túlzásnak érzem, én simán közöltem a családommal, hogy kórházba ne jöjjenek be, nem szeretnék ott látogatókat, szülés alatt pedig fölösleges ott lenni, úgysem találkozhatnak senkivel. Megértették, nem volt belőle gond. De te tudod, lehet, a te családod nem értené meg, ha így döntöttél.

Szóval ne hagyd, hogy piszkáljanak, mert a végső döntés a tiéd a picivel kapcsolatban, bármi is az, és ezt sok nagyszülő nehezen tudja csak felfogni - el kell kezdeni időben.

2017. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
68%

Legyetek csak teljes nyugiba a pároddal.

Ha megvan a babátok akkor a pároddal egyeztetve úgy is SMS-ezik a családnak.

Addig meg nyugi van.

Mire oda érnek, lehet már 1/2 napos lesz a babátok.

2017. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
86%
A név titkolását megértem így már, ahogy megindokoltad. A szülés időpontjával kapcsolatban tökéletesen megértelek, engem is iszonyatosan idegesített, hogy még nagyban vajúdtam (már teljesen ki voltam készülve a fáradtságtól), de a férjem már jött be a "hírrel", hogy anyós kint dekkol ám a váróban és türelmetlenül várja, hogy láthassa a gyereket. Pláne, hogy nem is vagyunk nagy barátnők. Érdekes, az én szüleim felfogták, és nem is jöttek be, csak mikor szóltunk nekik, hogy megvan, és kb. 1 óra múlva várjuk őket.
2017. jún. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
93%

Sajna vannak ilyenek. Emlekszem, mikor en szultem utoljara, akkor volt kint a varoban egy leeno nagymama. Ott arenazott, hogy mi az, hogy o nem mehet be a lanyahoz, mikor ott szenved szegeny. Bezzeg a fickoja ott lehet. Megis mire fol? Teljesen ki volt kelve magabol.

A doki akkor jott ki, mikor en erkeztem a mentovel. Szepen kozolte vele, hogy vagy csendben varakozik, vagy el lehet poroszkalni.

Nagyon gaz volt.

2017. jún. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
85%

" így lesz és ez nem képezheti vita tárgyát. " -Ennyi.

Ez egy családi ügy, ők meg majd értesülnek róla.

Még jó, hogy a szülőszobába be nem mennek.

2017. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
31%

Ha a menyem lennél, tudomásul venném, legföljebb magamban mosolyognék rajtad.

De így, kívülállóként, nem csinálok titkot belőle, szerintem hisztis p...a vagy.


Névadás: ezt még inkább megértem. Megérteném azt is, ha nem mondanátok el a baba nemét, vagy direkt kérnétek az orvost, hogy ő se mondja el nektek.

Végül is, ha megszületik, akkor úgyis tudni fogja mindenki a nevét is, nemét is.


De ezt a szülés időpontja című mizériát tényleg nem értem. Először is hadd világosítsalak fel, hogyha nem programozott császárral szülsz, akkor ti sem tudjátok előre, hogy mikor lesz a szülés. Akkor tudjátok meg, amikor jönnek a jelek és indultok be a kórházba. És ott még 5-10-20 óra is eltelhet, mire meglesz.

Nem értem, mi azzal a problémád, ha a rokonaid (nemcsak a szülők, hanem a testvéreitek is) izgulnak, várják a fejleményeket. Esetleg a szüleitek bent a kórházban. A szülőszobára értelemszerűen úgysem mehetnek be. Tehát amit akarsz, hogy hármasban éljétek át a szülés élményét, az mindenképp biztosítva lesz. Ha apás szülés lesz, akkor eleve a férjed fogja kivinni nekik megmutatni. Miért akarod megfosztani őket a várakozás izgalmától, és attól, hogy már egy órásan lássák a picit? Normális szülő örül, ha gyerekét örömmel fogadják a nagyszülei. Te már a születése pillanatában ki akarod rekeszteni a leendő nagyszülők életéből a gyerekedet.


Szóval én a férjed szülei helyében nem morognék, eszedhez érteném a dolgot. De az biztos, hogy amikor megtudom, hogy megszületett, nem rohannék azonnal a kórházba, hanem szépen a napi teendőim közé sokadiknak beilleszteném a látogatást, ill. ha programom van, véletlenül sem borítanám fel emiatt, még akkor sem, ha emiatt nem tudok aznap bemenni. Bemennék nyugodt szívvel másnap, vagy amikor ráérek.

2017. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!