Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogy reagálnátok ha anyósot...

Ti hogy reagálnátok ha anyósotok a kérdezésetek nélkül levágná a gyereketek haját?

Figyelt kérdés
2017. okt. 23. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 A kérdező kommentje:
Persze nagyon szép így is, de majd megszakad a szívem amikor bele néz a tükörbe és sírni kezd. Mindig olyan büszkén mutogatta mindenkinek a frizuráját azt szokta mondani hogy "anya szép hajat csinált a nagyon szép hajamból". Mondom neki hogy vissza fog nőni de egyenlőre még nem vigasztalja.
2017. okt. 23. 22:16
 42/89 anonim ***** válasza:
85%
Le lehet pontozni, de én valahogy bosszút állnék. Nem vagyok híve az "önbíráskodásnak", de az ilyen magukat az atyaúristennek képzelő vén k_rvák másból úgyse értenek. Ha nekiállsz üvöltözni velük, akkor max lesz miről beszélgetni a szomszéd Mancikával, hogy milyen hülye menye van.
2017. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:
86%

#41: Nem biztos, hogy az önbizalmát a nagy haj adja s túlzott a reakciója. Én felnőtt vagyok, nem vagyok szép, nem érdekel a kinézetem különösebben és amúgyis minden tavasszal levágatom a hajam, de ha valaki most levágná az engedélyem nélkül, többé nem állnék vele szóba akkor sem, ha rokon.

Semmibe veszi a kislány akaratát, s egy gyönyörű egészen hosszú hajból vállig érőt csinálni... Évekig nem lesz megint hosszú s ő egy kicsi lány, aki szerette a gyakran megfodrászolt szép haját... Az anyja helyében még a saját vérnyomásomért is aggódnék (bár remélhetőleg az anyósnál előadott üvöltözés segítene valamit), nemhogy a kislány lelke miatt. Igenis a haj fontos, a jogaink pláne, s hogy egy nagymama a sértegetés után öntörvényeskedik és nem érti, hogy mi vele a gond, az igenis extrém durva.

Való igaz, hogy vannak nagyobb problémák és fontosabb dolgok, de attól még ez sem piskóta s tartós!


Úgy sajnálom szegényt, egy ekkora haj visszanövése oly sokáig tart. Minden tükörbenézés szomorúság s ki tudja, bízni fog-e valaha a nagymamában? Amíg nem mondja, hogy hajlandó megint látni, én a közelébe se vinném, de utána sem hagynám vele egyedül, valószínűleg soha.

Ahogy valaki írta, örök harag. Ezt nem lehet kimagyarázni, ez túl súlyos.

2017. okt. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:
85%
Több mint 30 éve az egyik mama levágatta unokatesóm loknis haját. A mai napig emlegetik és, hogy utána soha nem lett olyan a haja.
2017. okt. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nincs anyosom,de ha anyukám ilyet csinálna biztos nem tené zsebre azt amit kap konkrétan nagyon megharagudnék rá,
2017. okt. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:
76%
én megmondtam volna, hogy vagy most engedi hogy lenyírjuk nullás géppel a haját a gyerekkel, vagy örökre felejtse el az egész családot
2017. okt. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 anonim ***** válasza:
62%
Az én anyósomnak van annyi esze hogy ilyet nem tenne. Sajnos a tiednek nincs.
2017. okt. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 anonim ***** válasza:
85%

Velem anyum csinált hasonlót. Mindig hosszú hajam volt/van és mindig ő vágta évente 1x pár cm-t a végéből. Egyszer aztán gondolt egyet és levágott 20 cm-t, mert neki így jobban tetszett. Én csak a végeredményt láttam, de úr isten...kb. napokig sírtam, nem is beszéltem vele és azóta se nyúlt a hajamhoz. Ő se értette, hogy mi ezzel a gond és még ki is röhögött, hogy ilyen "semmiségen" kiakadok. Így visszagondolva nekem is mindig mondta, hogy csúnya a hajam, meg ronda vagyok vele, stb. és mivel nem akartam levágatni intézkedett. (Később eladni is megpróbálta a tudtom nélkül. Megbeszélte a fodrásszal engem meg elvitt valami kifogással, hogy neki kell onnan valami és csak beugrunk. Bent szembesültem vele, hogy nekem időpontom van és 80 000 Ft-ért fel van kínálva a hajam.) Ha a gyerekemmel is megcsinálná szerintem nem látna egy jó darabig se engem, sem az unokáját. Ugyan ez a véleményem, ha anyós csinálna ilyet. A bosszúról annyit, hogy mikor megkért, hogy fessem be a haját "véletlenül" kicsit nagyon több festék folyt az arcára meg a nyakára, mint szokott. Napokig foltos volt a feje.


Komolyan felháborító, hogy mikre képesek egyesek. Anyumnak is lettek később durvább húzásai. Ne várjátok meg még a nagymama is úgy érzi joga van, pl. kidobálni azokat a ruhákat, amik neki nem tetszenek esetleg megfúrni a barátságokat, mert neki nem szimpatikus, stb. Nekem anyummal odáig fajult, hogy a nevemben telefonálgatott pl. kórházba, orvosokhoz, visszaélt az adataimmal és utána nem értette, hogy mi ezzel a probléma, hogy az én nevemre veszi a c vitamint otthon a családnak. 200 km-re laktam és nekem kellett az ottani háziorvosomnak meg a kórházakban magyarázkodni, hogy miért nincs itt a kartonom, mikor tartós betegségem van, meg miért nem érnek el a telefonszámomon, meg a címemen, amit pár hónapja adtam meg. (Anyum telefonált a nevemben, hogy módosultak az adataim és a sajátját adta meg az enyém helyett.) Ne várjátok meg, amég a nagymamával is ennyire elszalad a ló.

2017. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:
74%

Sajna ez a hajeladós biznisz...

Tettetik a hülyét, de kapnak érte pénzt, kihasználja az unokáját.

2017. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 A kérdező kommentje:
A kislányom éjszaka sírva ébredt, azt mondta rosszat álmodott a mamával. Csak akkor nyugodott meg mikor átvittem a mi ágyunkba. Mondtam neki reggel hogy megfodrászoljam-e, erre eddig mindig azonnal lecsapott, képes volt órákat üldögélni ameddig én fonogattam a haját, most azt mondta nem szeretné. Nagyon megviselte a kis lelkét, eddig is bújos volt de most főleg. A párom ma elmegy az anyjához és próbál beszélni vele, bár nem reménykedünk benne hogy bármit is elér vele.
2017. okt. 24. 09:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!