Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzügyi dolgok kinél hogy...

Pénzügyi dolgok kinél hogy működnek?

Figyelt kérdés

Az élettarsammal az én házamban élünk együtt. Van hogy nem ad egyáltalán a kezembe pénzt, csak vesz apró dolgokat amire szükség van. Van hogy hetente 15-25 ezret is elkölt úgy, hogy semmi látszata nincs, míg én 4 emberre beosztok kb 30 ezret. Szerintetek ez normális?

Én úgy érzem hogy nem, de nagyon tanácstalan vagyok, nem egyszerű eset! Bármit mondok nem akarja megérteni. Mivel tudnék hatni rá?


2019. okt. 29. 08:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonymousreview60 ***** válasza:
90%
Én úgy csinálnám, hogy a közös dolgokat (rezsi, kaja, gyerekek dolgai) egy olyan számláról fizetnénk, amihez mindkettőnknek hozzáférése van, és havonta ketten töltjük fel fele-fele vagy fizetéssel arányos alapon. Ez döntés kérdése. A számláról SMS-értesítés mindkét félnek, esetleg.
2019. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
55%
Az nem lehet,hogy a két saját gyerekêre költi el a pénzét? Amúgy szerintem azért nem ad,mert nem akarja a te gyerekeidet anyagilag támogatni. Gondolom úgy van vele,hogy azok nem az övé,tartsd el ôket te. Csakhogy akkor nem kellett volna gyerekes nővel kezdeni. Ez csak egy tipp,az igazi okát neked kellene megkêrdezned.
2019. okt. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy a gyerekire költi. Ha úgy lenne az nem lenne gond.
2019. okt. 29. 09:30
 14/63 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk van egy közös számlánk, amihez mindkettőnknek van kártyája és hozzáférése, erre a számlára meg mindketten utalunk havonta 100e forintot. Ebből fizetjük az összes közös kiadást, sokszor összegyűlik rajta annyi, hogy még a nyaralást és síelést is tudjuk ebből, nem kell a saját számlánkhoz nyúlni.
2019. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
88%

"Nekem most nincs pénzem" Ez mit jelent, nincs jövedelmed vagy éppen kifutottál a pénzedböl?


"Pénteken leadta a kis fizuját"


Neked??? Mennyi az a "kis fizu"???


"De 20 ezer nála maradt (merthogy az maszek pénz volt) plusz visszaadtam neki 5ezret"


Miért maradt nála 20ezer, de föleg miért adtál neki vissza 5ezret???


"Vasárnap este már 14ezer volt a pénztárcájában


Tegnap este már csak 7500"


A pénztárcáját miért kontrollálod????


Itt sokkal nagyobb gondok vannak, mint amit ekzdetben írtál.

1. Elöször számoljátok össze, mennyi a havi kiadásotok; rezsi, kaja, háztartás, egyebek.

2. Kinek mennyi a jövedelme? Ez mennyiben fedezné a kiadásokat?

3. A rezsit/kaját értelemszerüen 3 vagy 4 részre kell osztani (10 év alatti gyereket fél személyként elég belevenni), a többit felezni. Te fizeted a te és a gyerekek részét, ö a sajátját.

4. Havi meghatározott összeget (10ezer vagy amennyi megoldható) mindenki befizet egy borítékra elöre nem látott közös kiadásokra.

5. Ami a saját kjövedelemböl marad, azzal mindenki maga gazdálkodhat, senki nem nézegetheti a másik pézntárcáját.


Ha ebbe nem megy bele, akkor szerintem nem sok értelme van eltartani valakit, aki nem száll be a közös kiadásokba megfelelö mértékben.

2019. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
84%

Először azt írod, nem ad pénzt, aztán azt, hogy leadja a fizetését.

Le kell ülni amúgy, és megbeszélni. Kiszámolod, hogy egy hónapra milyen költségek vannak - a gyerekeiddel kapcsolatos költségeket kiveve- , elosztód kettővel és közlöd, hoyg ennyivel kell hozzá járulnia a közös életetekhez.

2019. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 Savlekotő ***** válasza:
56%
Érdek kapcsi,naná h nem működik..
2019. okt. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

Úgy számoltam hogy én mindent beleadok (majdnem mindent, a fizetésem menne a tartalékba)

Így is sokkal többet teszek bele mint ő. Én 56,5% ő 43,5%

Így nem sok, de összegben jobban megmutatkozik.

És nálam nincs én gyerekem, ő gyereke!

Talán egyértelmű hogy mivel itt lakik itt kerül pénzbe a megélhetése.


Az hogy ad e le a fizujából változó.

Nem igazán figyeltem erre eddig, csak mikor láttam hogy erősen fogynak a tartalékaim. Akkor szóltam neki.

1. héten nem adott

2. héten nem

3. héten nem dolgozott, így nem adott

4. héten leadta viszont "elvert" 15ezret

5. héten leadta, visszavett 25ezret, amiből vasárnap este már csak 14 volt nála.

Vajon mire tudott 1 nap alatt elkölteni 11ezret?

Ez nagyon érdekelne

2019. okt. 29. 10:46
 19/63 anonim ***** válasza:
85%
Ha ilyen nehézkesen megy, akkor miért vagytok közös kasszán? Neked nincs kereseted?
2019. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 kovpet ***** válasza:
83%

"Az hogy ad e le a fizujából változó."



Mi az, hogy "ad-e le"? Nem albérlő, hanem egy dolgozó felnőtt ember, aki kapcsolatban él, ráadásul olyanban, ahol gyerek is van.


Szerintem mindenképp beszéljétek ezt meg. Van a rezsi, ami kalkulálható azt egyszerű. Fele-fele és kész és nem hetente, nem óvodásokról van szó, hanem havonta, számla alapján intézve.

A kaja és a többi az változó, de ott is meg kell beszélni valami rendszert, ami mindenkinek jó.



"1. héten nem adott

2. héten nem

3. héten nem dolgozott, így nem adott"


Ezeken a heteken nem is evett? Azért nem egy koleszos kölökről van szó, hanem egy elvileg felelős, felnőtt emberről, eszem megáll...


Konkrét számokat is mondhatnál, mert a "kis fizetés" az nem sokat jelent.

2019. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!