Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzügyi dolgok kinél hogy...

Pénzügyi dolgok kinél hogy működnek?

Figyelt kérdés

Az élettarsammal az én házamban élünk együtt. Van hogy nem ad egyáltalán a kezembe pénzt, csak vesz apró dolgokat amire szükség van. Van hogy hetente 15-25 ezret is elkölt úgy, hogy semmi látszata nincs, míg én 4 emberre beosztok kb 30 ezret. Szerintetek ez normális?

Én úgy érzem hogy nem, de nagyon tanácstalan vagyok, nem egyszerű eset! Bármit mondok nem akarja megérteni. Mivel tudnék hatni rá?


2019. okt. 29. 08:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 kovpet ***** válasza:
100%

A fő kérdésre a válasz: "Pénzügyi dolgok kinél hogy működnek?"


Hát nem ilyen kuszán, az biztos.

A közös dolgokat fizessétek felesben, a maradékot (amiben a hiteleinek a törlesztése is benne kell, hogy legyen) meg úgy költi el, ahogy akarja, csak tartalékoljon is azért.

2019. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
85%

Nálatok a problémát abban látom, hogy Te élettársadnak tekinted ezt a férfit, ő pedig afféle "ágyrajárónak" tekinti nálad magát. És ahogy itt többen is mondták, nem akarja eltartani a gyerekeidet, sőt, ahogy elnézem, téged sem akar támogatni. Ezért nem működik nálatok a "felezés", hiszen Te a gyerekeiddel hárman vagyok, ő meg egyedülinek számolja magát. Hiába érvelsz neki azzal, hogy négyen vagytok, ő nem tartja magát a családod részének. Ezért kiszámolja, hogy kb. mennyit fogyaszt ő egyedül, és csak annyit ad bele a közösbe. Úgy látom, ő nem egy olyan társ, amilyenre Te vágysz, és sajnos az a benyomásom, hogy nem is lesz az soha. Innen erednek a pénzügyi problémáitok.

A kérdésedre válaszolva, nálunk nincs probléma a pénzügyekkel, közös kasszán vagyunk, amit közösen osztunk be, és a kiadásainkban előnyt élveznek a gyerekek. De én a gyerekeim apjával élek.

2019. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
100%

De itt nem közös hitelről van szó, hanem a pasi szedte össze, és azt fizeti főként a kérdező.

Bocs, de te egy balek vagy, szerintem a pasi csak kihasznál keményen, szinte ingyen lakik nálad, és még az egyéb vágyait is teljesíted.


Beszédes, hogy a pénzes bukszát dugdossa, mintha attól félne, hogy ha meglátod, hogy mennyi pénze van, akkor elkérnél tőle, ő meg nem akar adni, de az üreset meg nem.


Simán el tudom képzelni, hogy szerencsejátékra vagy hasonlóra veri el.

Ez a férfi megbízhatatlan, én páros lábbal rúgnám ki a francba, azt se kérdezném, hogy mire költi a pénzét.

2019. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
100%

Két dologra költhet. Szerencsejáték és/Vagy prostik. Volt ilyen rokon, ugyanezt csinálta.

Előző kapcsolatai miért értek véget?

2019. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
86%

Amikor egyetemista voltam, volt egy lakótársam az albiban. Teljesen normálisan meg tudtuk osztani a költségeket, a közös dolgokat (lakhatás, internet, mosószer, alapvető élelmiszer stb.) felesben fizettük, amit meg nem (tisztálkodószer, ruhák, mobiltelefon, hobbi stb.), azt külön saját magunknak, és ez teljesen jól működött. Egymás fizetéséhez nem nyúltunk. Nem értem, ez egy élettársi kapcsolatban miért ne működhetne így, hiszen itt is ugyanúgy két ember egy háztartásban éléséről van szó.


Az élettársadnak csak a saját részébe kell beszállnia, ugyanis a te gyerekeidet nem kötelessége pénzelni. Arra ott van a gyerekeid másik szülője, aki gondolom, fizet gyerektartást. Ezt a részt magadnak kell megoldanod, hiszen a te gyerekeid.

2019. okt. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

36-os

Tegnap találtam a táskájában egy kaparós sorsjegyet. Eddig még soha. Azt tudom, hogy 1-1 sört megiszik néha...

Ezzel sincs már gondom...

2019. okt. 29. 13:10
 37/63 A kérdező kommentje:

37-es

Szerintem az gusztustalan ha valaki a párjával szemben erre kényszerül. De lassan nem látok más megoldást.


Viszont azzal sem leszek előrébb, sejtésem szerint ha (ahogy már elő is fordult az utóbbi hónapokban) minden keresete nála van akkor is kevés neki 1 hétre. (Hetente kap fizetést....

2019. okt. 29. 13:25
 38/63 anonim ***** válasza:
35%
ma 11:13-as; az 1. vagyok, amikor írtam, akkor még szó sem volt arról, hogy a kérdezö két gyereke él velük, ezért volt logikus a felezés.
2019. okt. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:

20-as

Cuncuka (aki sejtésem szerint én vagyok) egy fillérig beszámolta a fixen bejövő összeget a közösbe.

Hozzáteszem, nem kapok rossz gyerektartást. Viszont arról nem is volt szó hogy egyáltalán kapok e.

És ha igen. Akkor az a gyerekeké elvileg, tehát az ő szükségleteikre kellene használni. Vagy nem?

Azt hiszem kicsit félreérted....

2019. okt. 29. 14:00
 40/63 anonim ***** válasza:
36%

"Szerintem az gusztustalan ha valaki a párjával szemben erre kényszerül. De lassan nem látok más megoldást."


Gusztustalan, ha igazságosan megosztjuk a háztartás költségeit? Akkor mi az, ami szerinted nem gusztustalan? Hogy ha bármikor kedved támad venni valamit, akkor a párodtól lejmolsz pénzt? Én ezt a verziót tartom, ha nem is gusztustalannak, de furának.

2019. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!