Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzügyi dolgok kinél hogy...

Pénzügyi dolgok kinél hogy működnek?

Figyelt kérdés

Az élettarsammal az én házamban élünk együtt. Van hogy nem ad egyáltalán a kezembe pénzt, csak vesz apró dolgokat amire szükség van. Van hogy hetente 15-25 ezret is elkölt úgy, hogy semmi látszata nincs, míg én 4 emberre beosztok kb 30 ezret. Szerintetek ez normális?

Én úgy érzem hogy nem, de nagyon tanácstalan vagyok, nem egyszerű eset! Bármit mondok nem akarja megérteni. Mivel tudnék hatni rá?


2019. okt. 29. 08:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de Te bolond vagy ha bármit is fizetsz az ő tartozására, cigijére, bármire!!!

Azt a pénzt a SAJÁT gyerekeidtől veszed el , felfogod?


Ha saját lakás oke ne fizesse csak a rá eső rezsit, de a kajába szálljon már be könyörgöm es azon túl ami neki korabbi tartozás abba egy fillert nem adnék!


En albiban lakom leszázalekllták párom, nem a gyerekeim apja. A lakásba nem kérek semmit az akkor is ennyi ha csak 3an vagyunk; mégis az utolsó fillerig odaadja az egész penzét. Az bőven fedezi a kaja-rezsi részét, telefonszlát. Nekem ez a normális.

2019. okt. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
88%

"Az a 20 ezer amit lead hetente bőven fedezi az ő költségeit. "


Szerintem nagyon el vagy tévedve, ez a kaját meg a cigit esetleg fedezi, de a rezsit már véletlen sem.

2019. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
15%

Utolso!



80ezer forint havonta már hogyne fedezné.

2019. okt. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 Savlekotő ***** válasza:
85%
Anyja neveli a gyerekeit te fizeted a tartozását,sunnyog,nem egyenes szóba se áll veled. Jó marha tetszik lenni kedves hölgyem,a csóka kihasználja,érdekből,úgy vágd ki mint macskát egészségügyi sétára mert borítékolom h nyakadra csinál még pár adósságot esetleg vmi balkézről eső gyereket is oda cuccoltat.. A nagylányodnak több esze van. :(
2019. okt. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
77%
Egy szó mint száz.Ez a pali téged jó nagy baleknek néz.
2019. okt. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
100%

Ez a pali tényleg csak átver téged. A helyzet az, hogy az a pénzt, amit neki adsz, a gyerekedtől vonod meg. Gondolj bele, milyen jól jönne az a pénz a gyereknek később, ha másra nem lakásvásárláshoz.

Szerinted ez a pali majd azt fogja majd mondani, hogy ej, de rendes voltál x évvel ezelőtt, hogy segítettél rendezni az adósságát, most visszaadom neki azt a pénzt kamatostul, hogy a gyerekének adja?

Sunyi, gerinctelen féreg, semmi esetre se férfi.

Valamivel megfogott téged, és erre játszik. Sunnyog, hogy mennyi a fizetése...

És cigizni se kötelező, meg a szerencsejáték se. Az, hogy most találtál először kaparóst, az nem azt jelenti, hogy máskor nem kapar, csak azt, hogy máskor nem rakja el.


Tedd ki a szűrét, de gondoskodj arról, hogy akkortól, amikor ezt bejelented neki, ne legyen egyedül a lakásban, mert képes, és az egészet kirámolja. A számládhoz meg ugye nincs hozzáférése? Ha van, akkor töröld a hozzáférését!

2019. okt. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk így működik: közös kassza. Leadja a fizetését, ki fizetjük a tartozasokat, rák el belőle magának is, én mindig szólok mit veszek. A számlán lévő pénzt pedig eltesszuk, de ő is ugyan úgy elkéri és, ha kell neki akkor adok. Egy párkapcsolatban ezeket tudni kell jól elosztani, főleg, ha közös a háztartás, tehát mindenki fürdik, eszik stb.


Ilyen dolgok mellett én nem lennék a párom mellett... Te miért vagy? Neharagudj, de én minek fizessem a párom tartozását? Nálunk ő maga fizeti a fizujából.. Így logikus, hiába vagyunk együtt. Mondjuk nekünk a gyerekek is közösek, tehát egy fokkal más szitu, mint a tied. De én is úgy látom, hogy ő teljesen különállónak kezeli magát. Ha vele maradsz akkor megerdemled, hogy a te pénzed menjen..

2019. okt. 30. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek téged kérdező.Kínlódsz ezzel a faszival a semmiért.Fizeted az ő tartozásait.Miért?Ennyire jó, hogy nem vagy egyedül?Vagy ilyen jó az ágyban, hogy mindent eltűrsz neki?Itt te magad vagy a legnagyobb probléma, mert még nem rúgtad ki a pcsába.Legyen már egy kis tartásod, önbecsülésed!Hihetetlenül kapcsolatfüggőnek tűnsz.Ez nem pozitív dolog, mert így minden fsszal rendelkező azt tesz veled, amit akar.Te meg eltűröd, mert addig sem vagy egyedül.Nem kell mindenáron társ, főleg ilyen.Gondolkozz el első körben magadon, hogy miért is tűrsz mindent, mint egy szent.
2019. okt. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
61%

"leadja a fizetését " , "elkéri és ha kell neki, adok"


Kisgyerektol beszélsz? Mi az hogy egy felnőtt ember leadja a fizetését ? Röhej. Ennél már csak az a röhejesebb, higy kérnie kell és te nagy kegyesen adsz neki a saját pénzéből. Faxa.


Normális embereknél a közös kassza nem leadás és kéregetés.... Nálunk pl egy számlára megy minden, ami kettőnk neven van. Onnan megy automatikusan minden számla kifizetése és mindenki akkor és annyit költ belőle, amikor és amennyit akar. Max nagyobb kiadásnál szólunk a másiknak róla, de semmi kéregetés meg elszámoltatás nincs. Mondjuk mi felnőttek vagyunk....

2019. okt. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
41%

utolsó: nem ártana, ha gyakorolnád a szövegértést és nem csak a megszokott hülye szöveget írogatnád.

A kérdezö párja "leadja" a fizetését - ez azt jelenti, hogy NÉHA odaad valamennyit, ami a kajaköltségét sem fedezi, a kérdezö meg az eltartása mellett fizeti a hiteltörleszést a pasinak, azaz ö jóval többet költ rá, mint amennyit összesen odaan, szóval jogos, hogy nem annyit költ a közös(?) pénzböl, amennyit akar, mivel annak nagy részéhez semmi köze.

2019. okt. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!