Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzügyi dolgok kinél hogy...

Pénzügyi dolgok kinél hogy működnek?

Figyelt kérdés

Az élettarsammal az én házamban élünk együtt. Van hogy nem ad egyáltalán a kezembe pénzt, csak vesz apró dolgokat amire szükség van. Van hogy hetente 15-25 ezret is elkölt úgy, hogy semmi látszata nincs, míg én 4 emberre beosztok kb 30 ezret. Szerintetek ez normális?

Én úgy érzem hogy nem, de nagyon tanácstalan vagyok, nem egyszerű eset! Bármit mondok nem akarja megérteni. Mivel tudnék hatni rá?


2019. okt. 29. 08:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
55%

"Így is sokkal többet teszek bele mint ő. Én 56,5% ő 43,5%"


A te házad, a te gyerekeid, evidens, hogy neked kell a nagyobb részt fedezni.


"tartalékaim. Akkor szóltam neki.


1. héten nem adott


2. héten nem


3. héten nem dolgozott, így nem adott


4. héten leadta viszont "elvert" 15ezret


5. héten leadta, visszavett 25ezret, amiből vasárnap este már csak 14 volt nála."


Ez érthetetlen,


"Vajon mire tudott 1 nap alatt elkölteni 11ezret?


Ez nagyon érdekelne"


Kérdezd meg tőle. De lehyen jó magyarázatod rá, miért is kutastól a penztarcajaban

2019. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:

22-es

Dehogynem

Ugyanúgy megvolt mindene!


Úgy számoltam hogy havi 400 ezerből szűken kijövünk

Ebbe benne van hogy elmegyünk a gyerekeihez 2x 1 hónapban.

Vannak tartozásai

Azt is fizetjük


Ebbe én 226ezret teszek

Ez fix

A fizetésem ami nem sok, maradna tartalékba (neki ebbe nem kellene adni)

2019. okt. 29. 11:35
 23/63 A kérdező kommentje:

23-as

Ha mindene megvan (ahogy a nagylányom mondta: az anyja hasában nem volt ilyen jó dolga mint itt) úgy hogy volt idő mikor hónapokig nem adott semmit akkor azért csak érdekel hogy hova teszi.

Majd kíváncsi leszek mikor elfogy a pénze akkor mi lesz?

Ja

És amíg van benne pénz addig dugdossa

Mikor kifogy akkor simán kiteszi bárhová

2019. okt. 29. 11:38
 24/63 anonim ***** válasza:
49%

"Úgy számoltam hogy havi 400 ezerből szűken kijövünk


Ebbe benne van hogy elmegyünk a gyerekeihez 2x 1 hónapban.


Vannak tartozásai


Azt is fizetjük



Ebbe én 226ezret teszek"


A tartozásait neki kellene fizetnie, de amúgy ha egyszer a te házadban laktok, a te gyerekeid élnek veletek ráadásul az egyik már felnott- akkor ezzel a világon semmi gond. A jó arány kb a 60-40.

2019. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 Savlekotő ***** válasza:
72%
Mi van te fizeted a tartozást,ő dugdossa pénzét,te az anyja vagy v a párja,pénz pénz pénz erről szól nálatok minden? Ennek a kapcsolatnak semmi értelme maximum pénz kidobás. :(
2019. okt. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 Savlekotő ***** válasza:
21%
Mint ha a fiad lenne akitől elvárod h haza adjon. :(
2019. okt. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
24%
A többiek már leírták a jó megoldást. Le kell üllni és megbeszélni. De #3 azért álljon meg a ló. Azt gondolod normális ha valaki leadja a fizetését amit majd más beoszt neki? Észbe kellen kapni ez nem egy gyerek hanem egy felnőtt ember.
2019. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

26-os

15 éves, tanul


Szép lenne ha ezt így simán meg lehetne vele beszélni...

Sztem soha nem tett le az asztalra 160ezret...


Félretenni? Az számára ismeretlen fogalom sztem.


Pedig sztem örülnie kellene mert 8-10 évvel ezelőtti tartozásait kell fizetni.

Amit a többi nője mellett összeszedett.

És én nem kukacoskodtam miatta. Simán beleszámoltam a közös kiadásokba. Ahogy azt is amit a gyerekeinek szántam.

Elvileg 10ezret kellett volna régen fizetnie a gyerekekre fejenként. (Most nem mert az anyjánál vannak a gyerekek-mamánál-, ő a nevelőszülő hivatalosan, így gondolom kap utánuk pénzt)

30ezret számoltam. Plusz nem itt laknak, el is kell oda jutni. Az is legalább 10ezer alsó hangon.

2019. okt. 29. 11:51
 29/63 A kérdező kommentje:

29-es

Amíg elvárja hogy mindene meglegyen addig talán jogos hogy adjon le annyit amennyi ehhez szükséges.

És persze ha elfogy ami nála marad akkor is megvan mindene, meg amit leadott abból persze adok is neki vissza.


Mikor csak az én pénzemből volt minden és ő a sajátját ki tudja hova tette akkor sem szóltam, amíg volt miből finanszírozni.

2019. okt. 29. 11:55
 30/63 Savlekotő ***** válasza:
76%
Anyám borogass az anyja neveli az elhintett gyerekeit,ilyet el kell kerülni nem leállni vele ,persze h a gyereknek nézed és kezelnéd a pénzét, azt hiszem a probléma gyökere ez a lányod is látja h kb az anyja vagy. :( hogy a nagylányom mondta: az anyja hasában nem volt ilyen jó dolga mint itt....
2019. okt. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!