Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kölcsönkérés után illendő...

Kölcsönkérés után illendő nyaralni menni?

Figyelt kérdés
Több milliót kölcsönkértünk a családtól, hogy lefizethessük a tavalyi 5%-os áfával az új lakásunkat (idén már többe került volna). Mivel nem volt elég pénzünk rá, így kölcsön kellett kérnünk, amit akkor tudunk megadni, ha a jelenlegi lakásunkat eladjuk, pár hónap múlva. Közben viszont beterveztünk egy közepes utazást, nem nagy költséggel. Tudjuk, hogy szóvá fogják tenni a családban. Szerintetek nem illendő így elmennünk? A tartozást így is megadjuk, nem hiszem, hogy az a pár százezer forint bármit is befolyásol súlyos millióknál. Mondjuk le az utat, hogy ne legyen sértődés? Vagy senkinek semmi köze hozzá?
2020. jan. 24. 21:28
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 anonim ***** válasza:
75%

"a szülők várnák vissza a pénzt, de ők inkább nyaralnak."

De a szülők miért várják vissza most rögtön a pénzt, mikor abban egyeztek meg, hogy akkor kapják vissza, ha eladták a régi házat? Ha nem tetszik nekik ez a felállás akkor minek adtak egyáltalán kölcsön? Ha beleegyeztek a feltételekbe, akkor ILLIK tartani magukat hozzá, nem utólag variálni.

2020. jan. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 anonim ***** válasza:
56%
Ja szülőtől? Nálunk a szüleimmel nincs kölcsön... mi az hogy visszavárják? Egy család vagyunk.
2020. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/104 anonim ***** válasza:
91%

Ez kicsit olyan, mint amikor az ifjú párt meggyőzik, hogy költözzenek valamelyik szülőhöz. Hiszen nem kell albérletre kidobni a pénzt, kevesebb a rezsi, nagyi tud vigyázni az unokára, stb.


Aztán meg jön a lelki terror: anyuka meg apuka mindenbe belepofázik. Mindent számonkérnek, mindent jobban tudnak, a fiataloknak pedig oda a magánélete.

2020. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/104 anonim ***** válasza:
60%
Azzal a különbséggel, utolsó, hogy itt az ifjú pár az, aki oda akar költözni mindenáron, miközben utalja a szülőket, ha már ezt a példát hoztad fel.
2020. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/104 anonim ***** válasza:
23%
Én amikor felköltöztem tanulni Budapestre kaptam lakást, nem hogy millás kölcsön. Eléggé vicc. Egyben majd odaadod, amit meglesz.
2020. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/104 anonim ***** válasza:
65%
#94-es: többek között ezért fogalmaztam úgy, hogy "kicsit". 😉
2020. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/104 anonim ***** válasza:
65%

Mondjuk ez jó taktika... ha nekem tartoznának egy 20assal és mindennap cseszegetnének hogy jaj tartozom van felesleges kétezrem odaadjam????

akkor kb a 2. után mondanám az embernek hogy inkább hagyja a fenébe de ne járjon a nyakamra állandoan... xdd

2020. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/104 A kérdező kommentje:
Múlt héten vettem egy 20 ezres cipőt... akkor biztosan azt a 20-ast is inkább törlesztenem kellett volna. Sőt múlt hónapban magándokinál is voltam, jobban belegondolva jó lett volna az állami is a 3 hónapos várólistával... mert hát a törlesztés az első.
2020. jan. 27. 10:04
 99/104 anonim ***** válasza:
55%

98, a különbség ott van, hogy az orvos "muszáj", ha beteg vagy, a cipő is akkor, ha nincs cipőd (de ha csak a hatodik jajj megtetszett, akkor felesleges!), a nyaralás bőven ráérne "pár hónap múlva", amikor màr eladtad a lakást és a saját pénzedet költöd, nem másét.

Persze hiába is magyarázzuk, ha egyszerűen nem is akarod megérteni a különbséget. Nem kell zsíroskenyéren élni azért, de - kajánál maradva - nem illő heti szinten drága étterembe járni. Talán érzed, hogy van különbség... alapszükségletek rendben vannak, a luxus nincs rendben. A "közepes utazás" luxus.

2020. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/104 anonim ***** válasza:
55%

Kerdezo!


A válaszadók fele szerint illő, a másik fele szerint nem illő nyaralni menni, ha kölcsön kértél. Te kértél velem3nyeket, de csak azt tudod elfogadni, ami téged támogat, annak ellenére, hogy anyadek, akik a kölcsönt adták, szinten úgy gondoljak, nem illő menni.

De hajra, nem köthet le senki, utazz csak el

2020. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!