Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kölcsönkérés után illendő...

Kölcsönkérés után illendő nyaralni menni?

Figyelt kérdés
Több milliót kölcsönkértünk a családtól, hogy lefizethessük a tavalyi 5%-os áfával az új lakásunkat (idén már többe került volna). Mivel nem volt elég pénzünk rá, így kölcsön kellett kérnünk, amit akkor tudunk megadni, ha a jelenlegi lakásunkat eladjuk, pár hónap múlva. Közben viszont beterveztünk egy közepes utazást, nem nagy költséggel. Tudjuk, hogy szóvá fogják tenni a családban. Szerintetek nem illendő így elmennünk? A tartozást így is megadjuk, nem hiszem, hogy az a pár százezer forint bármit is befolyásol súlyos millióknál. Mondjuk le az utat, hogy ne legyen sértődés? Vagy senkinek semmi köze hozzá?
2020. jan. 24. 21:28
 51/104 A kérdező kommentje:

Jól írja az egyik válaszoló, ősszel kértük kölcsön a pénzt. 5 millióról van szó. A lakás csak nyáron lesz kész, bár eladhattuk volna már a mostani lakásunkat, de nem akartuk, mert nem akartunk albérletbe menni fél évre emiatt. Tavasszal akarjuk meghirdetni, és innen átköltözni az újba.

A legdurvább, hogy már tavaly el akartunk menni erre az útra, ami kb 300 ezer lett volna, de akkor sürgős segítség kellett a család egyik tagjának, így lemondtuk az egész utat. Idén már csak drágábban fogunk tudni elmenni... És még ők oktatnak ki, hogy nem illik elmennünk meg stb.

2020. jan. 25. 10:21
 52/104 A kérdező kommentje:

Mármint azt írta jól valaki, hogy ősz óta sikerült még megtakarítanunk kb 1 milliót, abból mennénk. És mindenre megvolt a fedezetünk, csak az új lakásáfa miatt időbeli csúszás következett be. Ha nincs az áfa változás, ez az egész nincs, csak így megpróbáltuk a lehető legtöbbet még az 5%-kal lefizetni, de a pénzünk jó része még a mostani lakásunkban áll.


Egyelőre a titokban elutazás tűnik a legjobb ötletnek.

2020. jan. 25. 10:28
 53/104 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem a logikát. Nem nyaraljátok el azt a pénzt, még nem tudtok visszaadni nagyobb összeget, akkor addig ne is egyetek? :D Vicc. Elmentek nyaralni, esztek-isztok, vagy mit vártak? Addig levegőt se vegyetek? :D Vicc. Teljesen hétköznapi.
2020. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/104 anonim ***** válasza:
71%

"ősz óta sikerült még megtakarítanunk kb 1 milliót, abból mennénk."


Épeszű ember ezt az 1 milliót a kölcsön visszafizetésére fordítaná....

2020. jan. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/104 anonim ***** válasza:
87%
Figyi, látod, hogy a szüleid hogy állnak hozzá ehhez. Így én nem mennék. Még mindig jobb nekik tartozni, mint a banknak, ti jól jártatok. Annyit tegyél meg, hogy elhalasztod a nyaralást.
2020. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/104 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
72%
#54-el teljes mértékben egyetértek.
2020. jan. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/104 anonim ***** válasza:
66%

De arra adjon mar valaszt valaki hogy miert koltsenek minden forintot torlesztesre, mikor a lakas eladasbol fog kijonni a torlesztes???

Kesobb igyis-ugyis rendelkezesre fog allni a penz, mert eladjak a lakast!!! Tehat teljesen mindegy, hogy most a tartozas toredekeert elmennek e nyaralni, mert nem a fizetesukbol sporoljak ossze a tartozast, hanem a lakas rladasbol kifizetik egyben!!!

Ezen mit nem lehet megerteni? Ezert nincs semmi koze a kettonek egymashoz

2020. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/104 anonim ***** válasza:
81%
57, teljesen egyetértek... Nekem nem is kellene részleteken, írogatni, hogy mikor mennyit adott. Adtam 5 misit, majd ha megvan az 5 misi, akkor egyben kérem. Szóljon, ha megvan. Gondolom nem 10 év múlva adjátok el a lakást. Addig meg nyaraljon, vegyen amit akar. Ha 5 milla lenne a nyaralás az más téma lenne.
2020. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 anonim ***** válasza:
75%

57!


Mert ha tartozom egy magánszemélynek, akkor bizony az első az, hogy amint lehet, visszafizetem. Ha 20ezret kerek kölcsön, akkor ha kapok 20e varatlan bónuszt a fizetésem mellé, akkor azonnal vissza fizetem amit kölcsön kértem és nem egy új cipőre költöm. Így illik. Mindig a kölcsön visszafizetése az első. Tőlem mehetnek nyaralni, de ha pl az én gyerekem csinálná ezt, többét nem kellene hozzám kölcsönért fordulnia, az biztos. Bármikor bármiben segítek, ő az első a fontossági listámon és igen, elvárom hogy neki is fontos legyek, ergo ne egy utazás legyen az első, hanem a kölcsön visszafizetése.

2020. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/104 A kérdező kommentje:

13:23-as


Nem irigylem a gyereked, és így hasonló kapcsolatotok lesz csak, mint nekünk a szüleinkkel. Csapnivaló, kerüljük őket, mert nem csak ilyenkor sajnálnak tőlünk mindent, hanem egyébként is. Aki sajnálja a pénzt vagy a jólétet a gyerekétől, az ne vállaljon gyereket. Nem azért hordok ki, szülök meg hatalmas erőfeszítésekkel egy új embert, hogy megkeresíthessem valaki életét. Már pedig velünk ezt teszik. Minden utazásunkat elrontották eddig, amit előre tudtak, pedig soha korábban nem tartoztunk nekik. Szóval ez nem kivételes eset.


Itt nem 20-20 ezerről van szó, hanem 300 ezerről és 5 millióról. Felajánlottuk, hogy ha kell nekik a pénzt, a párom extra munkájából hamarabb is tudunk törleszteni, mint a lakásunk nyári eladása. Azt mondták, dehogy, nekik most nem kell ez a pénz, ráér. Utána meg elvárják, hogy mindenen spóroljunk, mintha mélyszegények lennénk. Az apósom nemrég még arra is megjegyzést tett, hogy elmentünk 100 km-re nagybevásárlásra a nagyvárosba... mert szerinte otthon kellene vásárolnunk és nem elmászkálni. Gondolom ő is szintén a kölcsön miatt érzi felhatalmazva magát, hogy mindenbe beleokoskodjon. Ahogy az én anyám is, aki az utazás ötletére tette a megjegyzést.

2020. jan. 25. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!