Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kölcsönkérés után illendő...

Kölcsönkérés után illendő nyaralni menni?

Figyelt kérdés
Több milliót kölcsönkértünk a családtól, hogy lefizethessük a tavalyi 5%-os áfával az új lakásunkat (idén már többe került volna). Mivel nem volt elég pénzünk rá, így kölcsön kellett kérnünk, amit akkor tudunk megadni, ha a jelenlegi lakásunkat eladjuk, pár hónap múlva. Közben viszont beterveztünk egy közepes utazást, nem nagy költséggel. Tudjuk, hogy szóvá fogják tenni a családban. Szerintetek nem illendő így elmennünk? A tartozást így is megadjuk, nem hiszem, hogy az a pár százezer forint bármit is befolyásol súlyos millióknál. Mondjuk le az utat, hogy ne legyen sértődés? Vagy senkinek semmi köze hozzá?
2020. jan. 24. 21:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem inkabb az az erdekes hogyha en szulokent olyan helyzetben lennek hogy milliokat csak ugy kolcsonadjak hogy "majd ha eladjak ezt meg azt" visszaadjak, en azt a kolcsont vissza se kernem, ha a sajat gyerekeimrol lenne szo.

Meddig akarjak tartogatni a szulok a milliokat? A sirba nem vihetik magukkal. Ha sulyos milliokat tudnak ugy nelkulozni, hogy el sincs adva a lakas egyelore amibol vissza lesz fizetve (lehet soha nem veszik meg a lakast...), akkor valoszinu siman van meg ketszer annyi azon a szamlan, akkor meg mit szamit...

Egy szulonek segiteni kene a gyerekeit nem eltiltani a nyaralastol mikor fiatalok mert adtak nekik penzt, aminek semmi koze a nyaralashoz, mert 10%a sem jonne ki belole...


Szerintem a szulok az undoritoak, nekem ha olyan helyzetben lenne anyam hogy akar csak 1 millio ftot tudna nekem adni, az 100% hogy sose kerne vissza... En csaladon belul amugy sem adok semmit kolcson. Ha egy csaladtagon nem akarok vagy tudok segiteni, akkor nemet mondok. Ha adok nem kell visszaadni, mert ennyi erovel a bankba is mehetne kolcsonert... akkor mi ertelme hogy csaladtagtol kersz penzt ha visszakeri? Bankban is adnak es azok nem szolnak le ha nyaralni mesz, az a par szazalek kamat meg evek alatt nem szamit, manapsag nem a svajci frankos korszak van.


Dehat nem vagyunk ugyanolyanok. Az tuti hogy az en szuleim nem hogy elengednenek nyaralni de a penzt se kernek sose vissza amit adtak.

2020. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/104 anonim ***** válasza:
87%
Ha felmerült benned ez a kérdés, akkor ezek szerint téged fordított helyzetben zavarna, és bunkónak tartanád az illetőt, aki neked tartozik, közben pedig vidámam nyaral...
2020. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/104 anonim ***** válasza:
81%

#11: nem tudjuk, a szülők honnan adtak nekik milliókat. Lehet, hogy kölcsönt vettek fel és fizetik havonta a részletet, amíg a kérdező nyaralgat. És erről nem feltétlenül világosítják fel a gyereket.

Lehet hogy felújításra van félretéve, vagy van másik gyerekük is, akinek szintén kellene a segítség.

2020. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/104 A kérdező kommentje:
Egy nagyon jó helyen lévő, nagyértékű lakásunk van. El fogjuk tudni adni, ez 100%. Volt szomszédok pár hét alatt eladták őket horror áron.
2020. jan. 24. 23:03
 15/104 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy kértük a kölcsönt, hogy csak ha nekik nem kell most a pénz. Mondták, hogy nem kell, adnak szívesen. Hát a "szívesen" meglátszik, mert most meg azt várják, hogy zsíros kenyéren éljünk.
2020. jan. 24. 23:04
 16/104 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
75%
Előbb a kölcsönök rendezgetése, utána a nyaralgatás.
2020. jan. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/104 anonim ***** válasza:
31%

Mi koze van tobb millio ftnak egy parszazezres nyaralashoz?


Ha tartozol 50.000fttal nem vehetsz egy doboz tejet?

Az arányok ugyanazok

2020. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/104 anonim ***** válasza:
86%

Azért a zsíros kenyéren élés és a pár százezerből nyaralgatás között van átmenet... nem kell mártírkodni.

És de, a pár százezres nyaralgatás igenis nagy költség. A költsön visszaadása utánra időzíteném, mikor már tisztáztam magam az adósságokból.

2020. jan. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/104 anonim ***** válasza:
37%

Vezessetek mar le nekem.


Tartozok mondjuk 10millio fttal

Elmegyek nyaralni aminek koltsege 300.000 ft


érdemben mit befolyásol ez az összeg a kölcsön visszaadasaban?

2020. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 A kérdező kommentje:
Azért írtam a zsíros kenyeret, mert azóta kb mindent sajnálnak tőlünk.
2020. jan. 24. 23:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!