Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kölcsönkérés után illendő...

Kölcsönkérés után illendő nyaralni menni?

Figyelt kérdés
Több milliót kölcsönkértünk a családtól, hogy lefizethessük a tavalyi 5%-os áfával az új lakásunkat (idén már többe került volna). Mivel nem volt elég pénzünk rá, így kölcsön kellett kérnünk, amit akkor tudunk megadni, ha a jelenlegi lakásunkat eladjuk, pár hónap múlva. Közben viszont beterveztünk egy közepes utazást, nem nagy költséggel. Tudjuk, hogy szóvá fogják tenni a családban. Szerintetek nem illendő így elmennünk? A tartozást így is megadjuk, nem hiszem, hogy az a pár százezer forint bármit is befolyásol súlyos millióknál. Mondjuk le az utat, hogy ne legyen sértődés? Vagy senkinek semmi köze hozzá?
2020. jan. 24. 21:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 A kérdező kommentje:

23:19-es


Én is így gondolom. Attól, ha nem utazom el, még nem tudom visszaadni a többmilliós kölcsönt. Csak ha eladtuk a lakást, ami nyáron lesz.

Viszont mivel a férjem heti 70 órát dolgozott az elmúlt hónapokban, szeretném, ha elmennénk valahova kikapcsolódni.

2020. jan. 24. 23:28
 22/104 anonim ***** válasza:
35%

Hat ez van ha atom zsugoriak az ember szulei. Adnak penzt de onnantol kezdve de ejjeled se nappalod ameg vissza nem adod???

Megegyszer emlitem, jobban jartal volna banki kolcsonnel, azt hataridore visszaadod es nincs erzelmi zsarolas...

2020. jan. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/104 anonim ***** válasza:
66%
Te tudod mit csinálsz, de én biztos nem nyaralgatnék, hanem legalább az adósságom egy részét törleszteném. Vagyis inkább ennyivel kevesebb pénzt kértem volna kölcsön. Nem vettem volna el fölöslegesen mások pénzét ha nyaralásra meg telik közben.
2020. jan. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/104 anonim ***** válasza:
33%

Az hogy elveszed masok penzet ezt jelenti: odamegyek egy emberhez az utcan es ellopom a taskajat


Az hogy anyam szabad akaratabol ad nekem kolcson milliokat nem azt jelenti hogy elvettem masok penzet, hanem hogy anyam ugy dontott ad nekem penzt.


Mondd mar el mit tudnak kezdeni 300.000 fttal mikor a tartozas tobb millio?

Ennyi erovel havonta ne vasaroljanak be, eljenek csak vizen es kenyeren, hiszen a bevasarlas alkalmaval akar 30-40ezer ftot is elkoltenek, miert nem torlesztenek inkabb??

2020. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 anonim ***** válasza:
75%
"Az hogy anyam szabad akaratabol ad nekem kolcson milliokat nem azt jelenti hogy elvettem masok penzet" De, pontosan azt jelenti, fölöslegesen nagy összeget kérsz, a szülő meg ad, hiszen azt hiszi rászorulsz. Közben meg százezreid vannak pluszban.
2020. jan. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/104 anonim ***** válasza:
88%
Eléggé viszolyogtató viselkedés. Meg fogjátok kapni sok év múlva is, ha kölcsönről lesz szó a családban, hogy na, a XY-ék is kértek kölcsön, azt több százezres nyaralás lett belőle. Csak erre fognak emlékezni, a részletekre senki nem figyel.
2020. jan. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/104 anonim ***** válasza:
34%

Az a baj mind csoro koporsok vagytok. Sajat keserusegeteken nem birtok tullepni.

Ha en adok valakinek 20ezer ftot erre vesz jovo heten 20ezer ftert egy telefont maganak, akkor igazatok van.

Ha adok valakinek 10 millio ftot es elkolt 300ezret az mit befolyasol?

Mi az hogy feleslegesen sok penzt kernek? Tobb szazezer fttal mit birsz csinalni mikor tobb milliora van szukseged?

2020. jan. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/104 anonim ***** válasza:
33%

ha valaki RASZORUL az 5ezer ftot ker nem tobb millio ftot. Itt nem raszorulasrol van szo hanem arrol hogy rosszul jartak volna ha egy evvel kesobb fizetik ki a penzt mert tobbe kerult volna.

Azzal a penzzel amit nyaralasra koltenek nem lennenek elorebb mivel nem 300ezer hanem tobb millio ftra volt szukseg. Tehat akar ki is torolhettek volna a segguket 20ezresekkel, akkor se birtak volna belole kifizetni amiben segitettek.

2020. jan. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/104 anonim ***** válasza:
35%

ja es tovabbra sem igaz hogy ELVETTEK a penzt

ELVENNI valakitol valamit azt jelenti, hogy onkenyesen ELVESZEM tole a penzet, tehat ellopom, kirabolom.


Ha valakitol kolcson kernek attol nem ELVESZIK a penzt hanem KOLCSONADJA, ebben a szoban benne van hogy szabad akaratabol adja oda a penzt, es az is hogy kesobb visszakapja, tehat semmi esetre sem ELVETTEK a penzt.

2020. jan. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 anonim ***** válasza:
83%
Én nem mondtam volna el senkinek a nyaralást. Gondolom azért tetted fel a kérdést mert érzed, hogy kicsit kellemetlen a család előtt. Nekem egész egyszerűen a lelki ismeretem nem engedné, hogy így elmenjek nyaralni, főleg ha hamarosan úgy is eladom a lakásom. De ha semmiképp se bírok magammal akkor nem mondom el senkinek.
2020. jan. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!