Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kölcsönkérés után illendő...

Kölcsönkérés után illendő nyaralni menni?

Figyelt kérdés
Több milliót kölcsönkértünk a családtól, hogy lefizethessük a tavalyi 5%-os áfával az új lakásunkat (idén már többe került volna). Mivel nem volt elég pénzünk rá, így kölcsön kellett kérnünk, amit akkor tudunk megadni, ha a jelenlegi lakásunkat eladjuk, pár hónap múlva. Közben viszont beterveztünk egy közepes utazást, nem nagy költséggel. Tudjuk, hogy szóvá fogják tenni a családban. Szerintetek nem illendő így elmennünk? A tartozást így is megadjuk, nem hiszem, hogy az a pár százezer forint bármit is befolyásol súlyos millióknál. Mondjuk le az utat, hogy ne legyen sértődés? Vagy senkinek semmi köze hozzá?
2020. jan. 24. 21:28
 71/104 anonim ***** válasza:
33%
70,legálisan milliólkat... Én nem a kérdező vagyok, mi senkitől sem kértünk sose kölcsön. J
2020. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 anonim ***** válasza:
91%

"# 62, nem adnak mindenkinek hitelt. Mire adjon? Az össz-vissz 4-5 bejelentett munkaviszonyomra egész életemben? Vagy a páromnak, akinek még ennyi sincs? 7 szemjegyűeket keresünk mindketten, de ha nincs nyoma, akkor nincs. Hitelt felvenni amúgy is ultragáz!!"


1. K..rvára nem érdekel a te nyűgöd, nem rólad szól a kérdés, nem is szólt senki hozzád.

2. Komolyan arra vagy büszke, hogy feketén ügyeskedésből (bűnözésből?) van pénzed adócsalással nyakon öntve? :D

Én sem alkalmazott vagyok, hanem vállalkozó és tudom, hogy az elején nehéz hitelt kapni, mert (jogosan) óvatosak a bankok, de nyoma a pénznek van, adnak rá hitelt.

2020. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 anonim ***** válasza:
39%

En sose adnek kolxson olyannak tobbet, aki ker tolem majd latom elhuz nyaralni.

Amugy mi a garancia hogy el tudod adni a lakasotok akkor amikor ti szeretnetek? Semmi. Es ha nem es nyar helyett osz lesz...

Amugy miert nem itthon mentek el egy wellnesre. Kolthettek ra 100.000-eket de szuloknek annyit mondtok aaa csak leugrottunk ide a kis faluba egy hetvegere. Aztan nyaeon elasos a lakast es nyaron mesz nyaralni.

A koronavirus miatt most ne nagyon repkedjetek sehova.

2020. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 anonim ***** válasza:
38%
A nyaralással nem az a gáz, hogy elmentek nyaralni, hanem, hogy mennyiért. Ha elmentek Magyarországon valami falusi turizmusos helyre, akkor kb. fejenként 5000 ft-ból megvan naponta (mi is így szoktunk menni, mert lakásra spórolunk). 5-6 este kijön 50-60 ezer forintból+benzin költség. Nem állítom, hogy életetek nyaralása lesz, de pihenni az alatt is ugyanúgy lehet.
2020. jan. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 anonim ***** válasza:
86%
#59 Valóban célszerű, ha az ember igyekszik mihamarabb visszafizetni a tartozásait. Csakhogy, ha van egy határidő a kölcsön visszafizetésére (és nem részletekben kell fizetni, hanem egyben), akkor a pénzt kölcsönadónak semmi joga belepofázni, hogy mit csinál az, akinek kölcsönadott. Ha határidőre nem kapja vissza a pénzt, akkor háborodhat fel jogosan, korábban nem.
2020. jan. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 anonim ***** válasza:
100%

#40,45,50 Válaszolókkal értek egyet.

Szerintem nem lenne problémás ebben a helyzetben nyaralni menni, ha én lennék a kölcsönt adó szülő ebben a helyzetben, engem nem zavarna. Viszont mivel itt láthatóan problámás (mivel a szülők úgy gondolják, a kölcsönnel irányítást vásároltak az életetek felett), szerintem ne menjetek el nyaralni, pihenjetek otthon, a lakáseladás után menjetek csak nyaralni, ezektől a rokonoktól pedig egy fillért se kérjetek kölcsön soha többet.

2020. jan. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/104 anonim ***** válasza:
77%

"En sose adnek kolxson olyannak tobbet, aki ker tolem majd latom elhuz nyaralni."


De miért? =D Attól, hogy elmennek nyaralni, nem kapják vissza a szülők később a pénzt, és ha nem mennek el, attól nem kapják vissza hamarabb. Tehát mi a f_sz a probléma? Rohadjak meg ha értem.

2020. jan. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/104 anonim ***** válasza:
34%
Azért utolsó, mert minden normális embernek első a tartozás visszafizetése. Banki kölcsönt is fizetni kell, nem ugy van ám, hogy na most 3 hónapig ne, fizetek, úgyis 20 éves a kölcsön futamideje, inkább elmegyek nyaralnij abból a pénzből.
2020. jan. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 anonim ***** válasza:
78%

mit nem bírsz azon megérteni hogy a nyaralás nem teszi 2. helyre a kölcsönt mert EGYBEN fogják EGY KÉSŐBBI IDŐPONTBAN kifizetni, nem pedig folyamatosan részletekben?


Komolyan nem érted? Ha azt mondod haverodnak egyben megadsz neki 20 ezret jövő héten, akkor 1 hétig minden nap átmész hozzá, hogy kétezreseket adj neki?

2020. jan. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 anonim ***** válasza:
38%

79!


Ha van felesleges 2ezrem, akkor fel fogom hívni, hogy figyelj Pisti, tudnék adni most 2ezret, atvigyem?

Mondjuk ez nem is hasonlít arra, amit a kerdezo csinál. Több milliót kert kölcsön. Legyen ez 10 milla. Egy milla abból a kölcsön egy tizede. Ezt elutazgatni idiotizmus, ha van még mellé 9 milla tartozás. Pláne, hogy ez a kolcsonadot is felhaboritja. Es ez a lenyeg. Nem az, hogy szerinted, szerintem, vagy a szomszéd Juliska szerint illendő e, vagy sem. A kerdezo szülei szerint, akik kölcsön adtak, NEM ILLENDŐ.

2020. jan. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!