Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kölcsönkérés után illendő...

Kölcsönkérés után illendő nyaralni menni?

Figyelt kérdés
Több milliót kölcsönkértünk a családtól, hogy lefizethessük a tavalyi 5%-os áfával az új lakásunkat (idén már többe került volna). Mivel nem volt elég pénzünk rá, így kölcsön kellett kérnünk, amit akkor tudunk megadni, ha a jelenlegi lakásunkat eladjuk, pár hónap múlva. Közben viszont beterveztünk egy közepes utazást, nem nagy költséggel. Tudjuk, hogy szóvá fogják tenni a családban. Szerintetek nem illendő így elmennünk? A tartozást így is megadjuk, nem hiszem, hogy az a pár százezer forint bármit is befolyásol súlyos millióknál. Mondjuk le az utat, hogy ne legyen sértődés? Vagy senkinek semmi köze hozzá?
2020. jan. 24. 21:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 anonim ***** válasza:
75%

Ez nekem kb olyan, mint mikor valaki minimálbert keres, tartozik a házra, kocsira, anyunak apunak, a banknak... DE azért a legújabb márkás teló ott villog a kezében..

Nem azt mondom hogy akit esznek a pénzügyi gondok, ne élvezze az életet... de azért na..

De ti tudjátok.

2020. jan. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 anonim ***** válasza:
46%

De ez mitol olyan? Ha valaki tartozik mindenhova es megis a legujabb telefonja van, annak mi a fene koze van ahhoz, hogy valaki kap kolcson milliokat a szuleitol, es kozben elmegy parszazezerert nyaralni, ami nyilvan kolcsontol fuggetlenul, mar elotte is be volt tervezve? Es nyilvan nem 300ezer ft hianyzott, hanem annak a tobb tizszerese???


Mi koze a kettonek egymashoz?


Birom hogy itt a tenyek meg reszletek senkit nem erdekelnek, nektek csak a HANGULAT kell, hogy pampogjatok, hogy dikkmá, kolcsonkertek megis nyaralni mennek, milyen dolog ez!!!

2020. jan. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 anonim ***** válasza:
75%

"Mi koze a kettonek egymashoz?"


Miért nem fogod fel, hogy gyakorlatilag kölcsönből nyaralnak? :D Ha van 500 ezrük nyaralásra és 10 misit kértek kölcsön, akkor valójában 9,5 millióra lett volna szükségük. De ők 10-et kaptak, amiből felet elnyaralnak.


Biztos van olyan, akinek ez oké, de nekem nem lenne pofám így nyaralni menni.

2020. jan. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 anonim ***** válasza:
42%
Az a baj hogy szerintem te eletedben nem kerestel meg egy forintot se. Vagy nem tudom mibol gondolod hogy abbol a penzbol nyaralnak. Ennyi erovel kolcsonbol vesznek kajat is nem? Hiszen ha 1000ftert veszek kenyeret meg tejet akkor csak 9.999.000 ftot kellett volna kerni nem 10.000.000-t. Ez nem egy videojatek hogy szo szerint az az 500ezer ft hianyzik es akkor 9.5 helyett 10.0... konnyen lehet hogy mar joval elotte be volt fizetve a nyaralas... meg ez az egesz nem igy mukodik, akkor innentol minden ft amit elkoltenek kolcsonbol van es annyival kevesebbett kellett volna kerni? nem vagy te kicsit fogyatekos?
2020. jan. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 anonim ***** válasza:
75%
Felnőtt ember szerintem se a más kontójára nyaraljon, már bocs. Ha tartozásod van, addig ne nyaralj.
2020. jan. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 anonim válasza:
65%
szüleidtől kértél v más rokontól? Menny az annyiha szabad tudni? Meg a nyaralás mennyibe fájna?
2020. jan. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 anonim ***** válasza:
60%

"Ha tartozásod van, addig ne nyaralj."


Ti mi a pitsáról beszéltek? Ha senki nem nyaralna, akinek tartozása van, hamar bedőlne a turizmus. Nekem is van még 4 év a lakáshitelemből, akkor addig ne nyaraljak? Ha valakinek drasztikusan befolyásolja az életszínvonalát egy hitel, akkor nem kellett volna felvenni a hitelt. Lásd mint írta valaki, minimálbérre ájfónt. De itt szó sincs erről. A kérdezőéknek nem okoz gondot visszafizetni a kölcsönt a megbeszélt határidőre. Ha megbeszélték, hogy x hónap múlva kapják vissza a pénzt és ezt anyuék elfogadták, akkor semmi joguk beleszólni, hogy addig a kérdezőék mit csinálnak.

Nem tudom hogy állna a szátok, ha hirtelen megjelenne a bankotok képviselője az ajtóban, hogy igen, pizzára van pénz, mikor még 8 év van a futamidőből, na adjad csak ide azt a háromezer forintot. (Tudom, tudom, itt senkinek nincs hitele és pizzát sem esztek.)

2020. jan. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 anonim ***** válasza:
57%
szerintem mondjátok le az utat ,ės ha eladtátok lakåst kifizetėtek a rokonokat ,a maradėkbol fizesetekbe nyaralåsra ,mert igy rokonok szemėben ės itt mindegy hogy anya,apa,nagyszülök stb adtak kölcsön csak az marad meg majd hogy tartozås mellet ,elmendtek nyaralni tehåt volt pėnzetek.
2020. jan. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/104 anonim ***** válasza:
80%
Mekkora összegekről van szó? Hány napos utazás?
2020. jan. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 anonim ***** válasza:
80%

"Hát a "szívesen" meglátszik, mert most meg azt várják, hogy zsíros kenyéren éljünk."


Ha még hónapokig akarod hallgatni, és akár a kapcsolatotkat is elmérgesíteni egy életre, akkor menjetek el nyaralni. Én inkább lefújnám, és egy életre megtanulnám, hogy ilyen embertől egy pohár vizet nem szabad kérni, nemhogy szívességet, vagy milliókat. Se kölcsönbe, se sehogy. Nem magarázkodnék, meg matekoznám le senkinek, hogy a kenyéren és vizen élés nem visz előrébb ilyen helyzetben, max úgy vitt volna előre, ha előtte évekkel elkezdek így élni, és akkor nem kellett volna mástól kölcsönkérni az ügylethez, hanem meglett volna a szükséges pénz a bankban. Féltik a pénzüket, ill. tisztán látszik, hogy befolyást vettek vele az életek felett, az életmódotokkal meg nem értenek egyet, és addig fognak b..ogatni, amíg ki nem csengetitek a pénzt.

Úgy nem tudtok úgy elmenni, hogy ne tudjanak róla?

2020. jan. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!