Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kölcsönkérés után illendő...

Kölcsönkérés után illendő nyaralni menni?

Figyelt kérdés
Több milliót kölcsönkértünk a családtól, hogy lefizethessük a tavalyi 5%-os áfával az új lakásunkat (idén már többe került volna). Mivel nem volt elég pénzünk rá, így kölcsön kellett kérnünk, amit akkor tudunk megadni, ha a jelenlegi lakásunkat eladjuk, pár hónap múlva. Közben viszont beterveztünk egy közepes utazást, nem nagy költséggel. Tudjuk, hogy szóvá fogják tenni a családban. Szerintetek nem illendő így elmennünk? A tartozást így is megadjuk, nem hiszem, hogy az a pár százezer forint bármit is befolyásol súlyos millióknál. Mondjuk le az utat, hogy ne legyen sértődés? Vagy senkinek semmi köze hozzá?
2020. jan. 24. 21:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/104 anonim ***** válasza:
70%
Ha tartozásom van rokon vagy családtag felé, minden erommelmazon vagyok hogy minél előbb rendezzem. Ergo nem mennék nyaralni, vagy vennék nagyobb értékű tárgyat. Akármennyi is menne ezekre a kiadásokra, inkább a hitel törlesztésére fordítanám.
2020. jan. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/104 anonim ***** válasza:
38%

Na hát én már csak azért is elmennék. Meg lett beszélve, hogy mikor kapják vissza a pénzt, ennek ismeretében egyeztek bele. Innentől kezdve szerintem nincs miről beszélni.

Szerződést írtatok? Azt pl nyugodtan az orruk alá lehet nyomni.

2020. jan. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/104 anonim ***** válasza:
76%

Biztos írták már, elég sok válasz érkezett 😃

De ah alap kérdésre reagálok:


Tehát nem azzal van a baj, hogy nem lennétek elég vagyonosak a nyaraláshoz, csak likviditási problémátok merült fel. Nem tudtátok időben pénzzé tenni az ingatlanotokat.


Ilyen módon szerintem nyugodtan mehettek nyaralni, hiszen valójában nem a rokonok pénzéből mentek, hanem az eladott lakásból nyert pénzből 🙂

2020. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/104 anonim ***** válasza:
74%

Ha telik több százezres nyaralásra, akkor banki hitelre is tellett volna. Szerintem nagyon rossz dolog a családi kapcsolatokat pénzzel elcseszni, mert látod ebből is probléma lett. Máskor inkább vegyetek fel hitelt.

Ha nem akarjátok elrontani ezt a családi kapcsolatot,akkor most ne menjetek nyaralni. Otthon is lehet pihenni. Aztán ha el van adva a lakás,akkor mehettek bármerre. Ha tényleg elmegy rövid idő alatt, mint ahogy mondtad, akkor most már kibírjàtok azt a pár hetet.

2020. jan. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/104 anonim ***** válasza:
84%

Még annyi, hogy amelyik rokon rinyál, meg sír a szája, annak adhattok majd pár százalék plusz kamatot, és akkor befogja majd, illetve így is jobban jártok még, mint egy banki hitellel.

Cégeknél amúgy nagyon gyakori, hogy ilyen likviditási problémák merülnek fel, és hitelhez kell folyamodniuk. Nektek is egy gazdasági döntés volt ez. Nagyon okosan 🙂


Gyors áttnéztem a válaszaidat.


Ha ennyire jó az a lakás, akkor lehet érdemes lenne banki hitelt felvenni rá és megtartani!!

Gondolj csak bele... 120 ezret fizetne egy albérlő, vagy többet. Most tippelek. Felvesztek egy hitelt a hiányzó összegre ilyen 120 ezres törlesztővel, és gyakorlatilag 15-20 év alatt kitermeli nektek az árát, megtarthatjátok, nullszaldóssá válik. Utána vagy hozza a pénzt tovább, vagy költözhet bele a gyerek stb...

Én azért átgondolnám még ezt, vannak benne lehetőségek.


Viszont igen, akkor érdemea lenne a rokonos hitelezést mellőzni.

2020. jan. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/104 anonim ***** válasza:
65%

"Ha nem akarjátok elrontani ezt a családi kapcsolatot,akkor most ne menjetek nyaralni."


Hát szerintem a családi kapcsolatot anyuka rontotta el a szarrágással, de hát nem vagyunk egyformák.

2020. jan. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/104 anonim ***** válasza:
60%
Nem mennek el nyaralni. Pofatlansag
2020. jan. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/104 anonim ***** válasza:
45%

Az hülyeség, hogy ha nem mennek el nyaralni pár százezerért, akkor annyival kevesebbet kellett volna kölcsönkérni. Nyilván a kölcsönkérés (=az ő fizetési határidejük) és a nyaralás között eltelik egy jó pár hónap, amikor össze tudják szedni fizetésből az utazásra valót. Szóval ez az x százezer forint nem volt meg nekik pluszban a kölcsönkéréskor.

Kérdező, nyilván magasabb társadalmi rétegbe tartoztok, mint a válaszadók többsége, így erre a kérdésre is más válaszokat adtok. Akik négyen élnek havi 400k-ból, azoknak elképzelhetetlen olyan dolog, mint átmeneti likviditási probléma. Nyilván gond nélkül ki tudjátok fizetni az új lakást és az utazást is, mert a vagyonotok megvan hozzá, csak időbeli késéssel tudtok hozzájutni. Így a nyaralás nem oszt nem szoroz. Viszont rossz emberektől kértetek kölcsön, akiknek ugyanilyen proli gondolkodása van mint a válaszolók többségének. Utólag már mindegy, de legközelebb inkább banki kölcsönt vegyetek fel, a mai nyomott kamatok mellett megéri a nyugalom. Én elmennék nyaralni, aztán kamatostól (!) visszafizetném a kölcsönt amint tudom.

2020. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/104 anonim ***** válasza:
34%
Én lemondanám a nyaralást és többet nem állnék szóba a szülőkkel. Nektek van igazatok, de én nem àllnèl bele az örök szemrehányásba.
2020. jan. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/104 anonim ***** válasza:
38%

A lakás ára és a nyaralás összege teljesen más kategória.

Ha tartjátok magatokat az előre megbeszéltekhez (lakás eladása utáni fizetés), akkor miért ne mehetnétek? vagy addig száraz kenyéren és vízen kéne élnetek?

2020. jan. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!