Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fair ez...

Szerintetek mennyire fair ez egy anyától?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a húgommal. Anyám most úgy döntött, hogy ír egy végrendeletet, amiben egyedül a húgomra hagyja a lakását. Szerintem úgy lenne igazságos, ha fele-fele.

Nem vagyunk rosszban egyébként, az érve annyi, hogy nekünk már van három házunk, ők meg albérletben laknak. Szerintem meg nem én tehetek arról, hogy mi férjemmel örököltünk és spóroltunk is sokat, ők meg nem. Mi számítottunk arra a lakásra. 3 gyerekünk van, es anyámmal ellentétben egyformán akarok adni nekik.


2020. márc. 6. 16:04
 11/92 anonim ***** válasza:
100%
Hogy sikerült örökölnöd?
2020. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
90%
Egyébiránt ha az én gyerekem lennél és látnám ezt a kérdést, eladnám a másik lányomnak a lakást 100 forintért én meg maradnék a haszonélvező. Ez esetben max a 100 forint 25%-át követelhetnéd, mint kötele s reszt.
2020. márc. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
93%
Tehát örököltél, azt jól fektetted be. Irigy vagy.
2020. márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem továbbra se, hogy lehet hogy ő örökölt, a testvér e meg nem
2020. márc. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 A kérdező kommentje:
Nem teljesen mindegy hogy örököltem? Nagymamám rámhagyta, ha ennyire érdekel.
2020. márc. 6. 16:42
 16/92 anonim ***** válasza:
98%
Na, anyud meg húgodra hagyja az ő lakását.
2020. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
97%
Akkor miért is igazságtalan, ha anyád a testvéredre íratja a lakását, ha te már kiharcoltál magadnak egyet? Mert a stílusodból ítélve ez történhetet..
2020. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
96%

"nekünk már van három házunk, ők meg albérletben laknak."


Ellenség sem kell ha ilyen a családod...


"Mi számítottunk arra a lakásra."


Pénzéhség az viszont van.


Elmondok egy történetet. Postás koromban volt 2 nyugdíjasom akik a társadalom metszetének két végén voltak. Az első fullos házban 278.000ft nyugdíjjal éldegélt. Ő minden áldott hónapban ezt mondta: Postás bácsi nem akarom felváltani majd jővő hónapban adok jattot. (nem mintha elvártam volna) Ezt 6éven keresztül minden áldott nyugdíjkor elmondta.

A második a cigánysor végén a döngöltpadlós putriban egy alap ellátást kapó, írástudatlan, fogatlan, retkes cigányanyasszony volt. Akkoriban 22. 500forintot kapott. Ő tudod mit mondott? "Az 500 marad" Ő adott volna, de tőle meg nem volt pofám elfogadni. Érzed ugye a két ember közti különbséget? Szerinted melyikre hasonlítasz?

2020. márc. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
100%
Na és az mennyire fair, ha a nagymama rád hagyta? Miért nem hagyta kettőtökre? Anyád majd a hugodra hagyja. De remélem az ügyvéd felvilágosítja, hoyg tud téged teljesen kizárni belőle.
2020. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
98%
A nagyanyád lakásánál hol volt ez a qrva nagy igazságérzet meg a "fele-fele" elvárás?? Ha anyád csak hugodra hagyja akkor csak PONT ANNYIRA LESZ G€¢I MINT A NAGYANYÁD!
2020. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!