Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fair ez...

Szerintetek mennyire fair ez egy anyától?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a húgommal. Anyám most úgy döntött, hogy ír egy végrendeletet, amiben egyedül a húgomra hagyja a lakását. Szerintem úgy lenne igazságos, ha fele-fele.

Nem vagyunk rosszban egyébként, az érve annyi, hogy nekünk már van három házunk, ők meg albérletben laknak. Szerintem meg nem én tehetek arról, hogy mi férjemmel örököltünk és spóroltunk is sokat, ők meg nem. Mi számítottunk arra a lakásra. 3 gyerekünk van, es anyámmal ellentétben egyformán akarok adni nekik.


2020. márc. 6. 16:04
 21/92 anonim ***** válasza:
94%

Hogy a kérdésedre válaszoljak: szerintem teljesen fair. A többit már sokan leírták előttem, igazuk van.

Amúgy azt sem értem, hogy ha van 3 házatok, akkor miért nem tudsz szerinted "egyformán adni" a 3 gyerekednek? Biztos velem van a baj, de szerintem hármat el lehet osztani háromfelé.

2020. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 A kérdező kommentje:
A hármat el lehet osztani három felé, de ugye nekünk is kell lakni valahol.
2020. márc. 6. 16:58
 23/92 anonim ***** válasza:
98%

A húgodnak nem kell?

Amúgy ha ilyen k_rva ügyesen kuporgattál eddig, hogy már 3 ház is van, meg lesz a negyedik is ne aggódj.

2020. márc. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
91%
Szánalmas vagy. Azt sem bánnád ha a húgod az utcán dögölne meg igaz?
2020. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
92%
Jajj ne izgulj kérdező, biztos van még rokonod, akinek nyerészkedhetsz a halálából.
2020. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt: az nem zavart, amikor a nagymamád nem volt fair? Anyukád csak ezt kompenzálja a testvéred felé, pont így igazságos.


Másrészt: ha nekem lenne 3 házam, a testvéremnek egy sem, és ketten örökölnénk a szülők után, én magam mondanék le a részemről a javára, hogy ő is boldoguljon.

2020. márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
97%
Anyád betegeskedik, hogy már kiosztottad a házát a gyerekeidnek? Mi van ha még 40 évig él, lelököd a lépcsőn?
2020. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
95%

Remélem az ügyvéd felvilagositja hogy hogyan tud téged kizárni teljesen az örökségből. Ekkora egy szánalmas,alattomos, zsugori,önző embert még nem láttam mint amilyen te vagy.

Szépen kikoltozol az utcára és a gyerekeinek adod a lakásokat.... Ha már ezt várnád el a testveredtol. Undorító vagy

2020. márc. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 Blacmoneyhu válasza:
14%
Én neked adok igazat, 100% ban igazad van te is ugyanolyan gyereke vagy mint a testvéred.
2020. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
86%

Kalap Úr!


Én sztem csíplek! 😁

2020. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!